جارو شارژی بخریم یا جاروبرقی معمولی؟

جارو شارژی بخریم یا جاروبرقی معمولی؟

جارو شارژی انتخاب خوبی است یا نه؟

برای تمیز کردن خانه، سالن ها و محیط ادارات از جاروبرقی استفاده می شود. با توجه به سبک زندگی که این روزها تغییر کرده است همه ی افراد به دنبال راحت ترین روش برای تمیز کردن محیط اطرف خود هستند. جارو های شارژی از نظر سبکی انتخاب خیلی خوبی به جای جارو برقی برای تمیز کردن هستند. اما به دلیل اینکه جارو های شارژی از نظر قدرت و مکش نمی تواند جایگزین جاروبرقی باشند بیشتر افراد از خرید آن صرف نظرمی کنند. از جارو شارژی به همان اندازه که جاروبرقی در مورد استفاده قرار میگیرد، استفاده می شود. جارو شارژی امکان شارژ شدن و جابجایی راحت تری نسبت به جارو برقی دارد و قدرت جمع آوری زباله در آن نیز با توجه به اینکه ابعادش کوچکتر است مناسب است. در ادامه مقاله جارو شارژی بهتره یا جاروبرقی به نکات مهمی از جمله بهترین مارک جارو شارژی و طرز استفاده از این محصول می پردازیم.

کارایی جارو شارژی چیست؟

جارو شارژی خیلی سبک بوده و به راحتی جا به جا می شود، برای نظافت های کم حجم بسیار مناسب می باشد. برای استفاده از جارو شارژی، باید آن را شارژ کرد. باتری جارو شارژی ها معمولا  ۱۲ ولت می باشد و در مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه شارژ می شود. مهم ترین ویژگی که باید به آن توجه کرد، مدت شارژ نگه داشتن آن  می باشد. از مهم ترین عضو های یک جاروشارژی مخزن آن است که باید قابلیت جداکردن و تخلیه راحت را داشته باشد. جنس بیشتر جارو شارژی ها از پلاستیک فشرده می باشد به همین دلیل باید در هنگام کار کردن بسیار مراقب باشید. جارو باید دارای فیلتری باشد که از ورود آشغال به داخل موتور جلوگیری کند وفیلتر به راحتی شسته شود. بیشتر جارو شارژی ها قابلیت تنظیم مکش را دارند تا بتوانید با توجه به کثیفی آن محیط آن را تنظیم کنید.

خصوصیات استفاده از جارو شارژی

جارو شارژی های با کیفیت توانایی مکش آب و خاک را دارند. جارو هایی که همزمان قدرت مکش آب و خاک را داشته باشند به جارو های دو منظوره نیز معروفند. این نوع جارو ها بیشتر برای مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرند.این جارو شارژی های دو منظئره قیمت بالاتری نسبت به بقیه دارند. جارو شارژی ها یک دسته بندی دیگر نیز دارد که به آن ها جارو شارژی دستی و جارو شارژی پارویی می گویند. این مدل از جارو شارژی پارویی یک دسته بلند دارد و به صورت ایستاده می باشد که برای تمیز کردن کف مناسب هستند. نسبت به جارو شارژی های دیگر وزن بیش تری دارند و فقط قابلیت استفاده برای کف را دارند.اما مدل دستی، وزن کم تری دارد و جا به جایی آن راحت تر است و برای گوشه ها بیشتر استفاده می شودو فضای کمتری ار اشغال میکند.

خصوصیات استفاده از جارو شارژی

ویژگی های یک جارو شارژی خوب

یکی از ویژگی هایی که باید در هنگام خرید جارو شارژیدر نظر بگیرید سایز دهانه آن می باشد، چرا که هر چه دهانه جارو شارژی بزرگ تر باشد سرعت تمیز کردن آن بیش تر می شود. جارو شارژی ها  قابلیت اتصال انواع سری برای کارهای مختلف را دارد. این سری ها عبارتند از سری های گوشه دار و بدون گوشه، سری های مثلثی شکل، مستطیلی، دایره ای و….سری های گوشه دار برای  تمیز کردن مکان های گوشه دار بسیار کاربردی می باشند. برخی جارو شارژی ها دارای دسته بلند نیز هستند که دیگر نیازی به خم شدن در حین استفاده با آن ها نیست.

جارو شارژی دستی بخریم یا پارویی؟

 جارو شارژی ها در دو نوع دستی و پارویی ساخته شده و در بازار موجود می باشند. مدل جارو شارژی دستی بیشترین استفاده را در بین مردم دارد زیرا نسبت به مدل های پارویی کوچکتر و بدنه بسیار سبکی دارند که می توانید آن را به راحتی جا به جا کنید. فضای بسیار کمی را اشغال می کنند و به راحتی میی توانید برای محیطی که دسترسی به آن سخت است از آن استفاده کنید. این مدل جارو شارژی های دستی به راحتی در کشو و کمد جا می شوند. جارو شارژی مدل پارویی بیشتربرای نظافت کف مناسب هستند و برای فضاهای بزرگتر انتخاب بهتری هستند. افرادی که مشکلات جسمی مانند کمر درد دارند می توانند از مدل جارو شارژی پارویی استفاده کنند زیرا برای جارو کردن نیازی به خم شدن ندارند.

جارو شارژی تک منظوره یا چندمنظوره؟

جارو شارژی ها در دو مدل تک منظوره و چند منظوره تولید می شوند. از جارو شارژی های دو منظوره می توانید برای مکش خاک و آب استفاده کنید و بسیار پر کاربرد می باشند. اما مدل های تک منظوره بیشتر برای نظافت خودرو و فضاهای کم مناسب هستند. از نظر قیمت جارو شارژی های دومنظوره گرانتر هستند و قدرت مکش بالاتری نیز دارند. 

ظرفیت در جارو شارژی

از نکات مهم هنگام خریدن جارو شارژی توجه به ظرفیت جارو می باشد. ظرفیت جارو های شارژی با لیتر شناخته می‌شود. کمترین ظرفیت را جارو شارژی های دسته دارد نسبت به بقیه مدل های دیگر دارند و برای نظافت مکان‌ های کوچک استفاده می‌شوند به همین دلیل باید زود به زود آن را تخلیه کنید.  بیشترین ظرفیت جارو شارژی ها حدود ۰.۶ لیتر است اما ظرفیت جاروهای برقی معمولی حدود ۲ لیتر است.

 

تفاوت جارو شارژی با جاروبرقی 

در این مطلب به تفاوت جارو شارژی با جارو برقی می پردازیم. شما عزیزان برای خرید جارو شارژی باید مبلغی حدود۳۰۰۰۰۰ هزار تومان تا۴۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان را در نظر داشته باشید. برای خرید جارو برقی باید هزینه بیشتری در نظر بگیرید و از۲۰۰۰۰۰۰ میلیون تومان تا حدود۷۰۰۰۰۰۰ میلیون در نظر داشته باشید. قیمت جارو برقی از جارو شارژی بالاتر است. جارو شارژی از جارو برقی سبک تر بوده و حمل آن راحت است. از جارو شارژی می توانید تی برای تمیز کردن داخل ماشین هم استفاده کنید. جارو شارژی به علت کوچک بودن مخزن زودتر از جاروبرقی پر می شود و باید آن را زود به زود خالی کنید. جاروبرقی بر خلاف جاروشارزی نیازی به شارژ کردن ندارد. برای مواقعی که برق قطع است جارو شارژی انتخاب خیلی خوبی برای تمیز کردن محیط است.

معایب جارو شارژی

 • باتری های داخل جاروشارژی قابل شارژ هستند اما عمرآن ها کم است.
 • بیشترین مدت زمان شارز دهی جاروشارژی ها حداقل ۱۵ دقیقه دوام دارد و بهترین جاروبرقی ها حدودا ۴۰ تا ۴۵ دقیقه دوام می آورند.
 • جارو شارژی ها برای محیط های کوچک قابلیتی بیشتری دارند.
 • ای نوع جارو ها  برای خانه ها و مکان های بزرگ کارایی چندانی ندارند و نمیتوان محیط را به خوبی با آن تمیز کرد.

بهترین مارک های جارو شارژی موجود در بازار

جارو شارژی پرشیا فرانس مدل ۹۶۵ : مخزن این جارو شارژی ۰.۶ لیتر میباشد وفیلتر آن قابل شستو شو است بنابراین لازم نیست هر بار فیلتر آن را عوض کنید. جنس بدنه این جاروشارژی پلاستیک بوده. و در دو رنگ سفید و مشکی به بازار عرضه میشود. دسته ی این جارو شارژی قابلیت تاشو دارد که برای تمیز کردن زیر کمدها و مبل ها قابل انعطاف است. تا ۱۸۰ درجه قابل انعطاف می باشد. ولتاژ باطری آن ۱۸ ولت است که به مدت ۳۸ دقیقه میتوان از باطری این محصول استفاده کرد. این جارو هم به صورت دستی و هم به صورت ایستاده قابل استفاده است.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز جارو شارژی پرشیا فرانس مدل ۹۶۵ روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

جارو شارژی پرشیا فرانس مدل ۹۶۵

 

خرید جارو شارژی نانیوا

جارو شارژی نانیوا : جارو شارژی نانیوا بسیار سبک بوده و فضای بسایر کمی را اشغال می کند. کار با آن بسیار راحت است و از طراحی بسیار زبایی برخوردار است. این محصول در رنگ بندی نقره ای موجد است. مخزن آن قابل شستشو است و به راحتی تخلیه می شود. توان جارو شارژِی نانیوا  ۴۵۰ وات میباشد. جارو شارژی نانیوا مدل NVC-6100 صدای خیلی کمی دارد. این جارو شارژی دارای برس هایی برای تمیز کردن مبلمان و گوشه های خانه است. با استفاده از این برس ها به جاهایی که دسترسی به آن سخت است را می توانید به راحتی تمیز کنید. گارانتی آن ۱۵ ماه و مجهزبه فیلتر هپا میباشد. بصورت بی سیم عمل می کندو  میزان شارژدهی آن ۱۵ الی ۲۰ دقیقه است.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز جارو شارژی نانیوا مدل NVC-6100 روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

جارو شارژی نانیوا مدل NVC-6100

 

جارو شارژی دونالکس مدل DN-710

جارو شارژی دونالکس: جارو شارژی دونالکس مدل DN-710 دارای از توان ۱۵۰۰ وات برخوردار است. باتری لیتیومی آن ۲۰۰۰ امپر است، از طراحی بسیار زیبایی بهره مند میباشد و سری آن به راحتی عوض می شود. این محصول فوق العاده  زیبا در رنگ سفید موجود میباشد. با استفاده از دستگاه جاروشارژی دونالکس مدل DN-710 میتوانیدتمام سطوح را تمیز کنید و جاهایی که دسترسی به آن سخت را به راحتی پاک کنید. از این جارو شارژی تا حدود ۲۰ دقیقه می توانید استفاده کنید. این جارو از نوع عصایی میباشد. موتور جارو شارژی دونالکس قدرت موتور بالایی دارد، قدرت موتور دستگاه ۱۵۰۰ وات میباشد، دونالکس ساخت کشور اسپانیا است. مخزن جارو شارژی دونالکس را میتوانید شستو شو دهید.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز جارو شارژی دونالکس مدل DN-710 روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

جارو شارژی دونالکس مدل DN-710

 

جارو شارژی بلک اند دکر مدل DVJ320J

این جارو شارژی ساخت آمریکا می باشد. قدرت موتور آن ۲۱.۶ وات و توان آن ۲۵ وات است. قدرت مکش آن بسیار بالا است و ازمخزن جداشونده معطر برخوردار است. به راحتی می‌توانید آن را جدا و تمیز کنید. طراحی آن بسیار زیبا است و طوری ساخته شده است که به راحتی می توانید قسمت های سخت مانند زیر مبل و گوشه های خانه را تمیز کنید. این جارو دارای حالت توبو می باشدکه قدرت مکش و تمیزی را دو چندان می کند، و یکی از ویژگی های خوب این جارو شارژی آمریکایی است. میزان شارژ دهی آن ۱۲۰ دقیقه است. فیلتر این جارو جدا می شود و ممی توانید آن را بشویید. شستن فیلتر باعث می شود که  قدرت مکش آن بهتر شود. با توجه به کارایی خوبی که دارد قیمت آن بسایر مناسب است و هر خانواده ای با هر بودجه ای می تواند آن را خریداری کند.

 

جارو شارژی بلک اند دکر مدل DVJ320J

 

جاروی شارژی سایا مدل HVC-414

جاروی شارژی سایا مدل HVC-414:جارو شارژی سایا از پر فروش ترین مدل های داخل بازار است. قدرت مکش آن متوسط است. اما این جارو طوری طراحی شده است که به راحتی می توانید گوشه ها و زیر مبل ها را تمیز کنید. از ویژگی های دیگر جارو شارژی شافف بودن مخزن آن است که به شما نشان می‌دهد چقدر از حجم مخزن پر شده است . سایا یکی از زیر شاخه های برند پارس خزر است که سال هاست در تولید لوازم خانگی فعالیت می کند و جارو شارژی یا جاروبرقی های این شرکت در بازار حرف اول را می زنند.

 

جاروی شارژی سایا مدل HVC-414

 

 جارو شارژی اپکس مدل AVC-901B/W

 جارو شارژی اپکس مدل AVC-901B/W:جارو شارژی اپکس از جارو های پر فروش داخل بازار است و در بین مردم از محبوبیت بیشتری برخوردار است . مخزن آن قابلیت جدا شدن دارد و به راحتی می توانید آن را به راحتی تمیز کنید. هوای داخل آن در دو مرحله فیلتر میشود و  و همچنین هوای داخل آن در دو مرحله فیلتر می‌شود به این شکل که هیچ گرد و خاکی از آن خراج نمی شود. دارای سری مخصوص برای تمیز کردن قسمت های سخت خانه و داخل ماشین است. توان مکش آن ۱۰۰۰ وات است و می توانید مایعات را نیز با آن تمیز کنید.

 

 جارو شارژی اپکس مدل AVC-901B/W

 

جارو شارژی فیلیپس مدل FC6152

جارو شارژی فیلیپس مدل FC6152: جارو شارژی فیلیپس مدل FC6152 یکی از با کیفیت ترین جارو شارژی های بازار است که در فروشگاه های معتبر کشور می توانید آن را خریداری کنید. فیلتر آن به گونه ای است که بعد از دو مرحله باعث میشود که هیچ گرد و غباری وارد محیط نشود. میزان شارژ دهی آن ۱۰ دقیقه است و از توان مکش ۱۰۰ وات برخوردار است. مدت زمان برای شارژ کردن ان ۱۶ ساعت است. قابل شستو شو و تمیز کردن است. ابعاد آن طول ۴۳۰، عرض ۱۱۰و ارتفاع ۱۲۰ میلی‌متر است و وزن آن ۱.۵ کیلو گرم است.

 

 جارو شارژی اپکس مدل AVC-901B/W

 

جارو شارژی بوش مدل BHN12CAR

جارو شارژی بوش مدل BHN12CAR:جارو شارژی بوش دارای سری های مختلف برای تمیز کردن قسمت های سخت است. فیلتراسیون آن دو مرحله ای است. مدت زمان کامل برای شارژ کردن ان ۱۴ ساعت است و میزان شارژ دهی آن ۱۰ دقیقه است. از توان مکش ۱۰۰ وات برخوردار است و وزن آن ۱.۲ کیلوگرم است. از کیت لوازم جانبی برای تمیز کردن داخل خودرو به همراه کیف دستی برای گذاشتن در صندوق خودرو برخوردار است. باتری آن ۱۲ ولتی است و در کنار آن باتری یک کابل ۵ متری برای اتصال به فندک ماشین را دارد که از ویژگی های خوب این جارو به حساب می آید و حتی اگر شارژ نداشته باشد باز هم در داخل ماشین قابل استفاده است.

 

جارو شارژی بوش مدل BHN12CAR

 

جاروی شارژی بوش مدل BHN20110

جارو شارژی بوش مدلBHN20110:این نوع جارو مخصوص مکش آب و خاک است، که با توان ۲۰.۴ ولت می تواند مانن جارو های بزرگ به راحتی محیط را تمیز کند. فیلتر آن قابل شستو شو است و در مدت زمان ۱۲ تا ۱۶ ساعت به طور کامل شارژ میشود. میزان شارژ دهی آن ۱۶ دقیقه است. با خرید این جارو شارژی دیگر جواب جارو شارژی یا جاروبرقی قطعا جارو شارژی می باشد.

 

جاروی شارژی بوش مدل BHN20110

 

طرز کار با جارو شارژی و محافظت از آن

 • از دفترچه راهنما استفاده کنید.
 • قبل از استفاده جارو  را شارژ کنید.
 • باید هر نوع جارو را با توجه به مدت زمانی که گفته اند شارژ کنید.
 • بیشتر جارو ها حدودا تا ۲۰ دقیقه دکار می کنند.
 • بعضی از مدل جارو ها دو منظوره هستند و قابلیت تمیز کردن آب و خاک را دارند.
 • با احتیاط جارو را حمل کنید تا از آسیب به بدنه جلوگیری شود.
 • اگر بدنه ان آسیب ببیند جارو صدای ناخوشیندی از خود تولید میکند.
 •  فیلتر جاروشارژی دستی را تمیزکنید.
 • جارو را در مکان خشک نگهداری کنید.
 • جارو را در نزدیکی وسایلی که گرما تولید میکنند مانند بخاری قرار ندهید.
 • هیچ گاه از جارو شارژی برای برداشتن اجسام تیز مانند سوزن و غیره استفاده نکنید.

نکات استفاده از جارو شارژی

 • برای شارژ کردن جارو از شارژر اصل دستگاه استفاده کنید.
 •  از خرید جاروهایی که فیلتر ندارند خودداری کنید.
 •  بعد از تمام شدن کار جارو را از شارژر خارج کنید.
 •  در دمای بالای ۴۰ و زیر صفر از شارژ کردن آن خودداری کنید.
 • جارو شارژی را در هوای مرطوب قرار ندهید.
 • هر ۱۵ تا ۲۰ دقیقه به جاروشارژی استراحت دهید.
 • بعد از هر بار استفاده مخزن جارو را تمیز کنید تا بتوانید بهتر از آن استفاده کنید.
 • از بازی کردن کودکان و نوزادان با جاروهای شارژی دور نگه دارید.
 • اگر کارتان طول کشید و لازم بود زمان بیشتری برای تمیز کردن بزارید جارو را خاموش کنید، پس از چند دقیقه استراحت دوباره جارو را روشن کنید زیرا استفاده زیاد از جارو ممکن است باعث فشار بیش از حد به موتور شود.
 • از جارو شارژی هایی که نمیتوان از آن ها برای مکش آب استفاده کرد خودداری کنید زیرا باعث سوختگی دستگاه می شود.

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • nastaran67 ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ / ۸:۱۰ ب٫ظ

  سلام اگه باطری جارو شارژی خراب بشه باطریش پیدامیشه؟؟؟

  • گلناز ابراهیمی ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۳ ب٫ظ

   سلام و عرض ادب
   بله اگه جارو شارژی شما اصل باشه خدمات پس از فروش داره با خدمات تماس بگیرید می تونید باطری رو تهیه کنید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *