چگونه شیشه آون توستر شکسته را تعویض کنیم؟

چگونه شیشه آون توستر شکسته را تعویض کنیم؟

تعویض کردن شیشه آون توستر شکسته

گاهی پیش می آید که شیشه آون توستر و فر ما شکسته می شود. این اتفاق ممکن است بدون هیچ علائمی رخ دهد و در نهایت شیشه آون توستر منفجر و شکسته شود. نوع کیفیت شیشه ها در مقاومت آن ها بسیار تاثیر دارد. ممکن است این اتفاق برای شما هم افتاده باشد. حال اگر شیشه آون توستر شما شکسته شد و در این موقعیت ندانستید که باید چکار کنید خواندن این وبلاگ برای شما مفید خواهد بود. چگونه شیشه آون توستر شکسته را تعویض کنیم؟

در این مطلب قصد داریم نحوه تعویض شیشه آون توستر را به را با یک زبان ساده شما آموزش دهیم. شکسته شدن شیشه آون توستر یکی از مشکلات رایج در هر خانه ای است. احتمال اینکه این اتفاق برای شما رخ دهد زیاد است، به همین دلیل بهتر است که تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

چگونه شیشه آون توستر شکسته را تعویض کنیم؟

 

تعویض شیشه شکسته توستر، فر و ماکروفر

برای اینکه دکوراسیون منزلتان همیشه عالی باقی بماند بهتر است که همیشه مراقب لوازمی که شیشه ای هستند باشید. حال اگر شیشه آون توستر و فر آشپزخانه تان دچار شکستگی شد، لازم نیست نگران باشید. زیرا این شیشه ها را می توانید تعویض کنید و آن را با یک نمونه مناسب و با کیفیت جایگزین کنید. تعوی کردن این شیشه ها کار چندان سختی نیست، اما توصیه می کنیم که از یک استاد کار حرفه ای برای تعویض آن ها  کمک بگیرید. با کمک گرفتن از کسی که در این کار مهارت دارد، میتوانید از دوام شیشه توستر و فر خود مطمئن شوید.

برای تعوی کردن شیشه آون توستر خود قبل از هر کاری باید مارک و مدل آون توستر خود را بررسی کنید. با بررسی مارک و مدل آون توستر راحت تر میتوایند شیشه را انتخاب کنید. چگونه شیشه آون توستر شکسته را تعویض کنیم؟ این موضوع را به یاد داشته باشید که درب شیشه ای آونتوستر ها معمولا دارای دو پنل شیشه ای داخلی و خارجی می باشند. باید اول این موضوع را تشخیص دهید که کدامیک شکسته شده است و نیاز به تعویض دارد، سپس اقدام به تعویض کنید.

 

تعویض شیشه شکسته توستر، فر و ماکروفر

 

شیشه مورد استفاده در فر و ماکروفر

شکستن شیشه آون توستر یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. شیشه هایی که برای آون توستر و فر ها به کار می برند از نوع سکوریت ضد حرارت است. باید بدانید که کلمه سکوریت به معنای مقاومت در برابر ضربه و فشاری که به آن واردمی وشد نیست، بلکه  به معنای مقاومت شیشه در برابر حرارت موجود در دستگاه می باشد. تحمل دمایی این نوع شیشه ها از ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتی گراد است. شیشه هایی که برای فر و ماکروفر به کار می رود باید از مقاومت حرارتی بسیار بالایی برخوردار باشند.

استفاده از شیشه های معمولی می تواند خطر آفرین باشد و برای این کار مناسب نیستند. با نصب شیشه های معمولی برای آو توسترو فر های خود علاوه بر آسیب وارد شدن به دستگاهتان، خطر زخم و بریدگی دست و پای خود و اطرافیان را نیز به همراه دارد. همانطور که در بالا به آن اشاره کردین نوع شیشه سکوریت مقاومت بسیار بالاتری نسبت به شیشه های معمولی دارد. شیسه های سکوریت مقوامت چندین برابر نسبت به شیشه های معمولی دارد. با نصب کردن شیشه سکوریت برای آون توستر و ماکروفر خود می توانید بدون نگرانی از شسکته شدن درجه حرارت دستگاه را تا بیشترین درجه ممکن بالا ببرید.

دلیل شکستن شیشه آون توستر

 • همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم شیشه های سکوریتی که در بازار موجود هستند از نوع  شیشه های سکوریت حرارتی هستند. شیشه های سکوریتی تنها در برابر حرارت مقاوم هستند و قابلیت شوک پذیری ندارند و همین عامل تغییرات دمایی ناگهانی باعث شکستن شیشه ها می شود.  این تغییرات دمایی ناگهانی می توانند به علت کاهش دمای ناگهانی در زمان گرم بودن شیشه و یا به علت گرم شدن ناگهانی دستگاه باشند.
 • یکی دیگر از علت های  شکست شیشه آون توستر وارد شدن ضربه ناگهانی به شیشه می باشد. با رها شدن درب و برخورد آن با سطوح و یا برخورد با اجسام باعث شکسته شدن شیشه می شوند.

 

چگونه شیشه آون توستر شکسته را تعویض کنیم؟

 

نکات مهم برای جلوگیری از شکستن شیشه آون توستر

 • در هنگام استفاده و یا تمیز کردن شیشه آون توستر و فر گاز، اماکن اینکه به طور ناخواسته به شیشه آسیب برسانید زیاد است. باید تمیزکاری را بدون رفتار پرخاشگرانه و بی مبالاتی انحام دهید. یکی از دلایلی که باعث شکست شیشه آون توستر می شود تمیز کاری به صورت خشن و تند می باشد. این یک عملکرد غیراستاندارد و نامناسب است که می تواند به سطح شیشه آسیب برساند و به مرور زمان شیشه خراش و یا ترک بر می دارد.
 • شوک دمایی یکی دیگر از دلایل شکستن شیشه می باشد. برای جلوگیری از شکستن شیشه به علت شوک دمایی، دمای آون توستر را باید به مرور افزایش دهید. در هنگام سرد شدن نیز آون توستر نباید تا زمانی که شیشه به طور کامل سرد نشده استآن را تمیز کنید.
 • اگر شیشه آون توستر ترک و یا شکسته باشد از روشن کردن دستگاه خودداری کنید. آون توستر های وجود دارند که دارای سیستم امنیتی می باشند، که مانع از روشن شدن دستگاه میشوند. آون توستر هایی که سیستم امنیتی ندارند باید خودتان مراقب باشید و دستگاه را در این حالت روشن نکنید.

نحوه تعویض شیشه آون توستر

نحوه تعویض شیشه آون توستر

همه آون توستر هایی که تولید می شوند دارای شیشه دوجداره هستند. شیشه آون توستر ها ممکن است بر اثر اتفاق یا برخورد جسم سخت شکسته شوند و یا ترک بخورند. اگر در تعمیرات لوازم خانگی سر در می آورید خودتان به راحتی میتوانید شیشه آون توستر خود را تعویض کنید. برای تعویض شیشه آون توستر به چند ابزار ساده مانند پیچ گوشتی، انبردست و فازمتر نیاز دارید. حال می خواهیم بدانیم که چگونه شیشه آون توستر شکسته را تعویض کنیم؟ برای تعویض کردن شیشه آون توستر در ابتدا باید قسمت لولاهای درب آون توستر را باز کنید. اگر شیشه رویی یا زیری که شکسته شده است، باید آن را بصورت کامل در بیاورید. اگر هر دو شیشه آون توستر شکسته باشد باید هر دو شیشه را با هم تعویض کنید.

 آون توستر هایی که دارای قفل امنیتی هستند باید پیچ های قفل درب آون توستر را نیز باز کنید. بعد از اینکه درب آون توستر را بصورت کامل در آوردید، در ابتدا باید خرده شیشه های باقی مانده را جدا کنید.  بعد از انجام این مراحل نوبت به نصب شیشه جددی می رسد. در ابتدا باید شیشه زیرین درب آون توستر را در جای خود قرار دهید. بعد از آن با چسب حرارتی نوار دور درب را به شیشه زیرین بچسبانید. بعد از آن دور تا دور بالای نوار را چسب بزنید و شیشه رویی درب آون توستر را قرار دهید و پیچ های آن را محکم ببنید. مدت زمانی را باید صبر کنید تا چسب حرارتی که استفاده کردید سفت شود.

آون توستر داتیس مدل DT-812

آون توستر داتیس مدل DT-812 با حجم ۳۲ لیتر یکی از بهترین محصولات تولیدی شرکت ایرانی Datees است. این فر برقی رومیزی با توان حرارتی ۱۵۰۰ وات، ۵ برنامه پخت، برخورداری از ۲ عدد المنت، جوجه گردان و … به بازار ارائه می شود. در این آون توستر داتیس همانند باقی فر برقی های این شرکت از فن کانوکشن نیز برای یکنواختی پخت استفاده می شود. این فر برقی رومیزی برای خانواده ی با جمعیت ۴ نفره بسیار مناسب است. ابعاد این محصول به گونه ای است که به راحتی داخل آشپزخانه های کوچک جا می شود. قیمت آون توستر داتیس مدل DT-812 به دلیل ایرانی بودن این دستگاه مناسب است و برای خرید گزینه ی بسیار خوبی می باشد.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز آون توستر داتیس مدل DT-812 روی لینک محصول کلیک نمایید.

آون توستر کارگو مدل C612

آون توستر دیجیتالی کارگو C612 یکی از بهترین و با کیفیت ترین آون توستر های دیجیتالی موجود در بازار میباشد. این دستگاه از جوجه گردان برخوردار است توان ورودی این آون توستر ۳۶۸ وات میباشد توان المنت ها ۴۰۰ وات است اندازه المنت های این دستگاه ۴۴ سانتی متر میباشد. این دستگاه از طراحی فوق العاده شیک و زیبای برخوردار است. آون توستر کارگو دارای صفحه نمایش لمسی میباشد. میتوانید به راحتی آون توستر را روی هر تایمر و زمانی که بخواهید بگذارید. ظرفیت این آون توستر ۴۶ لیتر میباشد. 

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز آون توستر کارگو مدل C612 روی لینک محصول کلیک نمایید.

بهترین روش خانگی تمیز کردن شیشه توستر و فر

در هنگام تمیز کردن شیشه آون توستر، باید این قوانین را رعایت کنید:

 1. از به وجود آوردن هرگونه ضربه و فشار بر روی درب شیشه ای توستر و فر باید خودداری کنید. در تمیز کردن شیشه توستر و فر، باید با ملایمت برخورد کنید.
 2. هر نوع شستشویی که انجام دهید می تواند خراش های ریزی را در سطح شیشه به وجود بیاورد. با خراش پیدا کردن سطح شیشه  در برابر خرد شدن آسیب پذیر تر می شوند. بهتر است از اسفنج نرم برای شستشوی شیشه توستر و فر، استفاده کنید. بهترین کار این است که بعد از کثیف شدن آون توستر، لکه ها را خیلی زود تمیز کنید.
 3. ترکیب آب و یک چهارم فنجان جوش شیرین بهترین ترکیب خانگی برای درست کردن شیشه شوی، برای تمیز کردن آون توستر است. این ترکیب را بر روی شیشه توستر و فر بریزید و با یک اسفنج آن را تمیز کنید. بعد از گذشت ۲۰ دقیقه، با یک حوله تمیز و مرطوب آن را از سطح شیشه پاک کنید.
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • ناشناس ۱۹ فروردین ۱۴۰۳ / ۹:۱۹ ق٫ظ

  قیمت شیشه آون توستر حدودا چنده؟ برند نوبل کینگ

  • گلناز ابراهیمی ۲۰ فروردین ۱۴۰۳ / ۹:۳۲ ق٫ظ

   دوست عزیز باید با سایت اصلی نوبل کینگ در ارتباط باشید ما فروش قطعات نداریم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *