علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار چیست؟

علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار چیست؟

علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار

سشوار یکی از لوازم ضروری و  وسایل الکترونیکی است که می توان گفت در هر جایی کاربرد دارد. سشوار را می توان جزء  لوازم ضروری بسیاری از افراد به حساب آورد و نقش مهمی در خشک‌کردن و حالت‌دادن به موهای ان ها دانست. هنگامی که سشوار  عملکرد نادرستی از خود نشان می‌دهد، می‌تواند به یک مشکلی اساسی برای افراد تبدیل شود. علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار چیست؟ چرا سشوار به‌طور خودکار قطع می‌شود؟ در این مقاله می‌خواهیم ببینیم دلیل اینکه سشوار قطع می شود. چیست و هنگامی که سشوار قطع می‌شود، چه کاری باید انجام دهیم؟

چرا سشوار به‌طور خودکار خاموش می‌شود؟

اگر سشوار شما به طور ناگهانی خاموش می شود نشانه این است که اجزای داخلی دستگاه خراب شده اند. در سیستم الکترونیکی سشوار مدارشکن‌هایی به کار برده اند که برای جلوگیری از آسیب بیشتر به دستگاه جریان برق را قطع می‌کنند. به این صورت عمل می کنند که برای جلوگیری از آسیب بیشتر باعث خاموشی سشوار می‌شوند. بنابراین اگر سشوار شما به صورت ناگهانی و بدون دلیل خاموش می‌شود، به احتمال بسیار زیاد  قطعات داخلی دچار اختلال شده اند. گرمای غیر عادی سشوار و خرابی قطعات سشوار مواردی هستند که در ادامه با هم بررسی می‌کنیم.

گرمای غیر عادی سشوار

زمانی‌که سشوار شما خودبه‌خود قطع می‌شود، به این معنی است که بیش‌از‌حد داغ شده است. امروزه بیشتر سشوارهای باکیفیت دارای قطع‌کن اتوماتیک هستند که وقتی دما بیش‌ از حد باشد این سیستم در دستگاه فعال می‌شود. گرم‌شدن بیش‌از‌حد سشوار و  خاموش‌شدن ناگهانی می‌تواندبه دلیل عواملی مانند دریچه‌های هوای مسدود‌شده، استفاده بیش‌از‌حد دستگاه و یا گرفتگی فیلتر آن باشد. اگر  بدنه‌ی سشوار شما به‌طور غیرطبیعی داغ شد و یا بوی سوختگی در آن را احساس کردید، گرم‌شدن بیش‌از‌حد دلیل آن می باشد. در این شرایط باید حدود ده دقیقه صبر کنید و اگر نقص ادامه پیدا کرد و یا تکرار شد، باید آن را به یک تعمیر کار نشان دهید.

خرابی قطعات سشوار

علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار می‌تواند به دلیل خرابی قطعه باشد. ممکن است یکی از قطعه‌ های داخلی نقص پیدا کرده باشد. خراب شدن یکی از قطعات اجازه‌ ی خنک‌ کردن، تنظیم دما و یا تهویه‌ ی سشوار را نمی‌دهد. علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار می‌تواند خرابی اتصالات برقی نیز باشد. د رحالتی که سشوار خاموش است و روشن نمی‌شود، می تواند مشکل از دکمه‌ی روشن/‌خاموش و یا خرابی موتور آن باشد. یک توصیه ایمنی را باید به یاد داشته باشید و آن هم این است که اگر  رویه‌ ی سشوار آب شده است و یا سیم برق آن لخت، ذوب یا بریده شده است استفاده از سشوار را متوقف کنید و آن را تعویض کنید. زیرا خطر برق‌گرفتگی، اتصالی و آتش‌سوزی در این حالت وجود دارد.

 

خرابی قطعات سشوار

 

ویژگی خاموش‌شدن خودکار هوشمند

اگر سشواری خریداری کرده اید و هنگامی که آن را را زمین می‌گذارید خودبه‌خود متوقف می‌شود، به این معنی نیست که حتما باید  مشکلی وجود داشته باشد. برخی از سشوارهایی که جدیدا تولید می شوند هوشمند هستند و از نوع حسگر لمسی یا حرکتی برخوردار هستند. به این صورت عمل می کنند که به‌طور خودکار بعد از زمین گذاشتن آن ها برای صرفه‌ جویی در مصرف انرژی، برق را قطع می‌کند. بعد از اینکه آن را در دست گرفتید، سشوار دوباره روشن می‌شود و میبینید که مشکلی وجود ندارد.

چرا سشوار شما دیگر گرم نمی‌شود؟

عوامل زیادی هستند که موجب گرم نشدن سشوار می شوند. علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار چیست را با هم بررسی کردیم. در ادامه علت‌های مختلف گرم‌نشدن سشوار را برای شما توضیح می‌دهم.

 • گرم‌شدن بیش‌ از حد دستگاه: ممکن است که سشوار شما به دلیل داغ شدن بیش‌ازحد گرم نشود. برخی از سشوارها در هنگام گرم شدن بیش‌ازحد خود به‌ خود خاموش می‌شوند و یا اینکه فقط هوای سرد از آن خارج می شود.
 • تنظیمات اشتباه: گاهی به دلیل لمس تنظیمات سشوار ممکن است دیگر هوای گرم را پخش نکند. بنابراین مطمئن شوید که تنظیمات حرارتی سشوار را ناخواسته تغییر نداده‌ اید.
 • خرابی قطعه: در بیشتر مواقع یکی از اجزای سشوار عیب پیدا کرده است. بهتر است که آن را نزد یک تعمیر کار ببرید و خودتان آن را دستکاری نکنید.

 

علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار چیست؟

 

علائم سوختن سشوار

یکی از علامت هایی که در سشوار نگران کننده میباشد بوی سوختگی می باشد. بوی سوختگی در سشوار را باید جدی بگیرید. گاهی ممکن است که حتی بوی سوختگی زیاد جدی نیز نباشد و تنها به دلیل زمان استفاده زیاد باشد، ما بهتر است که آن را بررسی کنید. بوی سوختگی  در برخی مواقع بسیار مهم و یا حتی خطرناک است و منجر به احتراق سشوار می شود. از دلایل مختلفی که ممکن است علت بوی سوختگی سشوار باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدار هوا مسدود شده باشد.
 • توری تهویه و یا فیلتر مسدود شده باشد.
 • گردوغبار، خاک یا یک حشره کوچک داخل دستگاه نفوذ کرده و در حال سوختن باشد.
 • یکی از قطعات سشوار معیوب شده باشد.
 • سشوار شما نو باشد.

 

علائم سوختن سشوار

 

علت داغ شدن بیش از حد سشوار

روشن ماندن سشوار در طولانی مدت، فشار زیادی به موتور دستگاه وارد می کند. هنگامی که سشوار برای مدت زمان زیادی کار می کند، گرمای زیادی تولید می شود و در نتیجه باعث قرمز شدن المنت می شود. وظیفه گرم کردن بخشی از قسمت سشوار بر عهده المنت است که در برخی موارد قرمز شدن آن طبیعی می باشد. با خاموش کردن و استراحت دادن به سشوار، مشکل برطرف می شود و می توانید دوباره از آن استفاده کنید.

علت جرقه زدن سشوار

همانطور که می دانید سشوار یک وسیله برقی است که از آن برای خشک کردن مو در کمترین زمان استفاده می شود. در بالا نیز به آن اشاره کردیم و گفتیم که سشوارها دارای یک موتور الکتریکی هستند که یک پروانه را به حرکت در می آورند. پروانه به این صورت عمل می کند که هوا را از داخل سشوار مکش می کند و از طریق یک نازل آن را به سمت موها می دهد. از دلایل رایج جرقه زدن سشوار می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. خراب بودن زغال های موتور
 2. مشکل در سیم پیچی موتور
 3.  سایش در سیم ها یا اتصالات
 4. آلودگی یا کثیفی در موتور
 5. اتصالات شل یا معیوب علت جرقه زدن سشوار

علت آتش گرفتن سشوار

آتش گرفتن سشوار دلایلی دارد که در پایین به آن ها اشاره کرده ایم.

 1. با استفاده کردن بیش از حد از سشوار در طول روز، ممکن است گرمای بیش از حدی تولید شود و که در نتیجه باعث می شود سشوار شما آتش بگیرد. برای رفع این مشکل، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که به سشوار در زمان استفاده استراحت های کوچکی بدهید.
 2. استفاده کردن از سشوار در نزدیکی مواد قابل اشتعال ممکن است باعث آتش گرفتن آن ها شود. بنابراین لازم است که هنگام استفاده از سشوار احتیاط کنید. کاری که شما باید انجام دهید این است که سشوار را در نزدیکی مواد قابل اشتعال استفاده نکنید. مواد قابل اشتعال شامل پارچه، کاغذ، مو و سایر موادی که به راحتی آتش می گیرند می شود.
 3. کثیف بودن فیلتر سشوار سومین دلیلی است که باعث آتش گرفتن سشوار می شود. با توجه به میزان استفاده ای که شما از سشوار می کنید، باید هر چند ماه یک بار فیلتر را تمیز کنید. می توانید برای تمیز کردن فیلتر، از یک مسواک نرم و کمی آب گرم استفاده کنید.

 

علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار چیست؟

 

سشوار حرفه ای بیگنس

سشوار حرفه ای بیگنس دارای توان حرارتی ۲۲۰۰ وات میباشد. موتور این سشوار حرفه ای AC میباشد. سشوار سالنی بیگنس دارای سه حالت کنترل دما و دو حالت پرتاب باد میباشد میتوانید با توجه به نوع موهای خود آن را تنظیم فرمایید. همچنین این دستگاه از فیلتر جدا شونده قابل شستشو برخوردار میباشد. این محصول دارای میکروسوئیچ COOL SHOOT است. این دستگاه سه نوع سری به همراه دارد میتوانید با توجه به نیاز خود از آنها استفاده نمایید. سشوار حرفه ای بیگنس دارای سری دیسپانسر میباشد که با استفاده از آن میتوانید موهای فر را بدون اینکه حالت آن خراب شود سشوار نمایید. سشوار یکی از نیاز های هر خانه ای به شمار میرود. سشوار حرفه ای بیگنس دارای قطع کن خودکار است اگر موتور آن بیش از حد گرم شود به طور خودکار خاموش میشود. 

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز سشوار حرفه ای بیگنس روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

نتیجه گیری علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار

 همانطور که در بالا به آن اشاراه کردیم سشوار یکی از لوازم ضروری در خانهای است. امروزه مدل های مختلفی از سشوار ها در بازار موجود است که نسبت به سال های قبل بسیار پیشرفت کرده اند. تا جایی که امکان دارد سشوار را در نزدیکی مواد قابل اشتعال استفاده نکنید. با استفاده کردن بیش از حد از سشوار در طول روز، گرمای بیش از حدی تولید می کنید که باعث می شود فشار زیادی به آن وارد شود. با رعایت کردن نکات ریزی کهد راین وبلاگ گفتیم می توانید از سشوار خود برای مدت طولانی تری استفاده کنید. علت خاموش شدن ناگهانی سشوار در حین کار را برای شما توضیح دادیم که می توانید آن ها را برای سالم ماندن سشوار خود به کار ببرید.

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *