سریع ترین راه برای از بین بردن بوی بد یخچال

سریع ترین راه برای از بین بردن بوی بد یخچال

از بین بردن بوی بد یخچال

از آزار دهنده ترین بو هایی که میتوان برای هر کسی پیش بیاید، بوی بد یخچال است. بوی بد یخچال از مشکلات رایجی است که می تواند بسیار آزاردهنده باشد. رفع بوی بد یخچال یکی از مهمترین مسائل در زمینه تمیزی یخچال به حساب می آید بوی بد یخچال به دلایل مختلفی پیش می آید و ممکن است که مواد غذایی درون آن خراب شده باشند. سریع ترین راه برای از بین بردن بوی بد یخچال چیست؟ از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال چگونه امکان دارد؟ راه حل از بین بردن بوی بد یخچال؟ ، علت بوی بدیخچال چیست؟ برای اینکه بتوانید از بوی بد و نامطبوع در یخچال فریزر جلوگیری کنید، در ابتدا باید علت این مشکل را بررسی کنید.

سپس اقدامات لازم را برای رفع آن انجام دهید. برای از بین بردن بوی بد یخچال می توانید از مواد طبیعی مانند جوش شیرین، سرکه و لیمو استفاده کنید. در این مقاله راه حل هایی برای خوشبو کردن یخچال و رفع بوی بد خچال را به شما می گوییم. سریع ترین راه برای از بین بردن بوی بد یخچال را با اتفاده از مواد طبیعی د راختیار شما قرار می دهیم.

سریع ترین راه برای از بین بردن بوی بد یخچال

علت بوی بد یخچال فریزر چیست؟

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم بوی بد یخچال  از رایج ترین مشکلات می باشد، که می تواند بسیار ازار دهنده نیز باشد. قبل از اینکه نحوه از بین بردن بوی یخچال را به شما بگوییم، باید علت بوی بد یخچال را پیدا کنید. دلایل زیادی برای به وجود آمدن بوی بد یخچال وجود دارد، که می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1.  فاسد شدن انواع مواد غذایی درون یخچال مانند غذا، میوه و سبزیجات باعث بروز بوی بد یخچال می شود.
 2.  از مهمترین دلایل بوی بد یخچال، ریختن مایعات و پاک نکردن آن ها برای مدت طولانی است.
 3. سعی کنید مواد غذایی دارای بوی بد و تند مانند ماهی، سیر، پیاز و … را درون یخچال خود بدون درپوش قرار ندهید، زیرا باعث بوی بد می شود.
 4. اگر یخچال فریزر خود را به صورت منظم تمیز نکنید و آن را شستشو ندهید، به مرور بوی بدی در یخچال شما به وجود می آید.
 5. اگر می دانید که برای چند روز در خانه نیستید و درب یخچال باز نمی شود، مواد غذایی که باعث بوی بد می شوند را در بیاورید.

رفع بوی بد یخچال

چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟ از پرکاربردترین لوازم آشپزخانه یخچال است که به طور مرتب تمامی افراد خانواده از آن استفاده می‌ کنند. مواد غذایی که در یخچال نگهداری می‌ شود، زیاد است؛ که به همین دلیل با گذشت زمان بیشتر یخچال‌ ها به علت جنس پلاستیکی که د رقسمتی از یخچال وجود دارد، بوی انواع غذاها را به خود جذب می‌ کنند. همین موضوع باعث عوض شدن مزه‌ مواد غذایی داخل یخچال شده و وقتی که درب یخچال را باز می کنید، بوی ناخوشایندی را احساس می کنید. برای از بین بردن بوی بد یخچال روش‌ های مختلفی وجود دارد که در ادامه هر یک را برای شما توضیح م دهیم. از مواد طبیعی که می توانید برای از بین بردن بی بد یخچال از آن استفاده کنید می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1.  رفع بوی بد یخچال فریزر با جوش شیرین یا سرکه
 2.  از بین بردن بوی یخچال فریزر با لیمو
 3. رفع بوی بد یخچال فریزر قهوه
 4.  از بین بردن بوی بد یخچال فریزر با زغال

 

رفع بوی بد یخچال

 

از بین بردن بوی بد یخچال جوش شیرین

جوش شیرین از اصلی ترین مواد طبیعی برای از  بین بردن تمامی بوهای ناخوشایند و جرم و چربی ها می باشد. در این قسمت می خواهیم از جوش شیرین برای از بین بردن بوی بد یخچال استفاده کنیم. با قرار دادن جوش شیرین داخل یخچال، تمامی ذرات بوی موجود در هوا جذب جوش شیرین می شود و کامل از بین خواهند رفت . تمامی مواد غذایی  که درون یخچال خراب شده اند و یا در حال خراب شدن هستند، را خالی کنید و آن را از برق بکشید.جوش شیرین را درون کاسه ای بریزید و بر روی یکی از طبقات یخچال قرار دهید و اجازه دهید که درب یخچال تا ۵-۶ ساعت همانطور بسته بماند. بعد از گذشت این مدت در یخچال را باز کنید و جوش شیرین را بیرون بیاورید. راهکار دیگری که وجود دارد و می‎ توانید برای جلوگیری از به وجود آمدن بوی بد یخچال از آن استفاده کنید، این است که همیشه یک کاسه جوش شیرین درون یخچال خود نگهداری کنید.

یخچال ساید بای ساید دوو مدل DS-3320

یخچال ساید بای ساید دوو مدل DS-3320 مصرف انرژی آن +A و حالت ذخیره انرژی هوشمند ECO میباشد. یکی از ویژگی های یخچال ساید بای ساید دوو مدل ۳۳۲۰ دارا بودن این یخچال به سیستم اخطار باز ماندن درب است. یخچال ساید بای ساید دوو مدل DS-3320 دارای طراحی کمپرسور اینورتر است که از عمر بالا و قدرت خنک کنندگی زیادی برخوردار میباشد. ساید بای ساید دوو هوا را بصورت کاملا یکنواخت داخل یخچال پخش می نمایید تا از فاسد شدن مواد غذایی جلوگیری کند. یخچال ساید بای ساید دوو مدل ۳۳۲۰ از آبسردکن و یخساز خودکار برخوردار میباشد. این یخچال ساید بای ساید دوو مدل DS-3320 دارای سیستم سرمایش هوشمند و سیستم سرمایش سه بعدی و سیستم نوفراست برخوردار میباشد. 

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز یخچال ساید بای ساید دوو مدل DS-3320 روی لینک محصول کلیک نمایید.

رفع بوی بد یخچال با قهوه

قهوه به دلیل بوی خوبی که دارد، نه تنها باعث از بین رفتن بوی بد یخچال و فریزر می ‎شود، بلکه باعث خوشبو شدن آن نیز می شود. بنابراین برا یخوش بو شدن و از بین رفتن بوی بد یخچال می توانید از قهوه تازه استفاده کنید. برای اینکار لازم است که، مقداری قهوه تازه را درون یک ظرف خشک و تمیز بریزید و آن را درون یخچال قرار دهید. بهتر است که قهوه تا ۲ تا ۳ روز آن جا بماند؛

به همین آسانی تمامی بو های ناخوشایندی که درون یخچالتان وجود دارد، از بین می رود. بوی خیلی معطری نیز درون یخچال پخش می شود. روش دیگری نیز وجود دارد که آب روی آتش است و آن هم این است که؛ مخلوطی از قهوه و جوش شیرین را درون یخچال قرار دهید، با این کار از مزایای دوگانه هر دو مواد برای رفع بوی بد یخچال و به وجود آمدن رایحه ی معطر قهوه بهره مند می شوید.

از بین بردن بوی بد یخچال با لیمو

لیمو یک انتخاب فوق العاده برای از بین بردن بوی بد یخچال می باشد. همانطور که می دانید بسیاری از مواد شوینده خانگی به دلیل بوی خوب لیمو، دارای رایحه لیمو هستند . لیمو یک انتخاب خوب برای از بین بردن لکه های ایجاد شده بر روی ظروف نیز می باشد. چند لیمو را بیاورید و به چهار قسمت تقسیم کنید، بر روی تمام طبقات یخچال لیمو ها را قرار دهید و اجازه دهید که تکه های لیمو به مدت ۳ تا ۴ روز درون یخچالتان باقی بمانند. با قرار دادن لیمو ها درون یخچال باعث از بین رفتن بوی بد یخچال می شوید. اگر می خواهید یخچالتان همیشه معطر و خوش بو باقی بماند؛ می توانید همیشه چند تکه لیمو را برش داده و درون یخچال نگه داری کنید. بهتر است که هفته ای یکبار لیمو های تازه را به جای لیمو های قدیمی جایگزین کنید.

 

از بین بردن بوی بد یخچال با لیمو

 

رفع بوی بد یخچال با ذغال

ذغال یک ماده موثر برای از بین بردن بوی بد یخچال است. از ذغال می توانید برای تمیز کردن منافذ و رهایی از مسمومیت های غذایی نیز استفاده کنید . در ابتدا دمای یخچال را به حداقل برسانید و یک کاسه را برداشته و آن را از پودر ذغال پر کرده و درون یخچال قرار دهید. باید اجازه دهید درب یخچال به مدت ۳ روز بسته بماند تا بوهای ناخوشایندی که استشمام می کنید به به طور کامل از بین برود .

در این روش لازم نیست که یخچال را خاموش کنید و نگان مواد غذایی نباشید، زیرا می توانید مواد غذایی را درون یخچال قرار دهید. لازم نیست هر بار ذغال تازه خریداری کنید و  بعد از هر بار مصرف پودر ذغال؛ آن را به مدت ۲۰ دقیقه درون فر بگذارید، تا زغال دوباره خاصیت خود را به دست بیاورد. با این کار می توانید دوباره از آن به عنوان بوگیر استفاده کنید.

یخچال فریزر دوقلو ۲۲ فوت گالان مدل RN420 دور این دور

یخچال فریزر دوقلو ۲۲ فوت گالان مدل RN420 یکی از بهترین یخچال های دوقلو امروزی است. همچنین یخچال دوقلو گالان دارای حجم ۴۲۰ لیتر میباشد. جریان ورودی این دستگاه ۱۰۰ وات است. تعداد کشو های فریزر آن ۹ عدد میباشد همچنین دارای یخساز اتوماتیک است. تعداد طبقات یخچال ۶ عدد و تعداد کشو یخچال نیز ۱ عدد میباشد. درب یخچال نیز از ۴ طبقه بهره مند است. یخچال فریزر دوقلو ۲۲ فوت گالان مدل RN420 دارای درب هوم بار میباشد. جنس بدنه این یخچال فوق العاده عالی و با کیفیت است. نوع برفک زدایی این دستگاه بصورت نوفراست میباشد. یخچال فریزر دوقلو گالان در رنگ بندی سفید و سیلور موجود میباشد. طراحی بدنه این یخچال فریزر دوقلو بسیار مدرن و شیک است. از پنل لمسی نیز برای تنظیم دستگاه بهره مند می باشد.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز یخچال فریزر دوقلو ۲۲ فوت گالان مدل RN420 دور این دور روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

از بین بردن بوی بد یخچال با وانیل

وانیل بوی خیلی خوبی دارد و استفاده از اسانس وانیل یکی دیگر از راه های عالی برای از بین بردن بوی بد یخچال است . با استفاده کردن از وانیل، یخچال شما دارای رایحه ی مطلوبی  خواهد شد. تنها کافی است که مقداری عصاره وانیل را به یک تکه پنبه آغشته کنید و آن را به طبقات یخچالتان بمالید، م یبینید که بوی یخچال بهتر شده است و بوی بد آن رفع شده است. می ‎توانید همیشه یک پنبه آغشته شده به عصاره وانیل را درون کاسه ای داخل یخچال نگهداری کنید. با این کار بو های ناخوشایند برای همیشه درون یخچال از بین می روند. اما بهتر است که هر ۷ روز یک بار پنبه آغشته شده به عصاره وانیل جدیدی را به جای پنبه قبلی جایگزین کنید تا کپک نزند .

رفع بوی بد یخچال با پیاز

یکی از بدترین بو هایی که درون یخچال پخش می شود، بوی بد پیاز و سیر می باشد. از بین بردن بوی پیاز و سیر از یخچال کار آسانی نیست و بهتر است که همیشه از درپوش برای روی پیاز و سیر استفاده کنید. با استفاده از پرتقال و یا لیمو می توامید ای بو را از بین ببرید. یک عدد پرتقال یا لیمو را برداشته و آن را قاچ کنید. لیمو و یا پرتقال را درون یخچال قرار دهید، می بینید که بعد از چند ساعت بوی بد پیاز و سیر از بین رفته است. از میخک نیز می توانید برای از بین بردن بوی پیاز استفاده کنید. چند دانه میخک را به همراه پرتقال درون یخچال قرار دهید تا بوی بد آن سریع‌تر از بین برود.

سریع ترین راه برای از بین بردن بوی بد یخچال

از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال

در ابتدا باید گوشت فاسد شده را از یخچال خارج کنید، و بعد از آن یخچال را خاموش کنید. مقداری جوش شیرین را در یک ظرف بریزید و آن درون یخچال قرار دهید. بعد ا زآن درب یخچال را ببندید و اجاه دهید که جوش شیرین حدود ۶ ساعت در یخچال بماند. با این کار به راحتی بوی گوشت را از بین می رود. از مواد دیگری مانند سرکه، جو پرک، میخک، لیمو و یا اسانس وانیل نیز می توانید برای از بین بردن بوی گوشت گندیده استفاده کنید.

یخچال فریزر ۲۳ فوت دونار مدل D23

یخچال فریزر ۲۳ فوت دونار مدل D23 از مصرف انرژی A برخوردار میباشد سیستم برفک زدایی یخچال فریزر دونار نوفراست است. گنجایش یخچال فریزر دونار ۲۳ فوت میباشد. گنجایش فریزر ۱۰۰ لیتر گنجایش یخچال نیز ۲۱۸ لیتر است. یخچال فریزر دونار ۳ طبقه و ۱ کشو دارد تعداد طبقات فریزر نیز ۴ عدد و تعداد کشو های آن نیز ۴ عدد میباشد. این یخچال از اخطار باز ماندن درب نیز برخوردار میباشد. قیمت یخچال فریزر دونار نسبت به کیفیت بالا و گنجایش خوبی که دارد بسیار مناسب میباشد. از درب هوم بار نیز برخوردار میباشد با استفاده از آن میتوانید به راحتی محتوای داخل یخچال را بدون اینکه انرژی یخچال تلف شود بیرون بیاورید. این یخچال در رنگ سفید موجود است همچنین طراحی بدنه این یخچال فریزر بسیار مدرن و زیبا میباشد. جنس طبقات یخچال فریزر دونار از شیشه سکوریت است.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز یخچال فریزر ۲۳ فوت دونار مدل D23  روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

نکات مهم برای جلوگیری و از بین بردن بوی نامطبوع یخچال

 • با تمیز کردن زود به زود قفسه‌ها و فضای داخلی یخچال از ایجاد بوی نامطبوع جلوگیری می‌کنید.
 • برای جلوگیری از خراب شدن مواد غذایی و به وجود آمدن بو در یخچال، مواد غذایی را در ظروف در بسته بریزید و سپس درون یخچال نگهداری کنید.
 • سعی کنید زمانی که مواد غذایی را که درون یخچال قرار میدهید، آن ها دوروز یک بار بررسی کنید و موادی که در حال خراب شدن است را دور بریزید.
 • زمانی که مواد غذایی درون یخچال ریخته می شود را همان لحظه با پارچه یا با استفاده از محلول سرکه تمیز کنید.
 • برای قسمت فریزر هم می توانید از همین نکات استفاده کنید.
دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • ناشناس ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ / ۹:۵۲ ق٫ظ

  من پیاز رو استفاه کردم ولی بوی بد یخچال اصلا تغیری نکرد. در عوض وانیل خیلی خوب جواب داد برام👌

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *