بهترین روش شستن لباس های زمستانی

بهترین روش شستن لباس زمستانی

نحوه شستن لباس ها

شستن لباس ها شاید در ظاهر کار مشکلی نباشد اما نکاتی دارد که اگر به آن ها توجه نشود ممکن است به بافت لباس ها و رنگ لباس ها آسیب وارد کند. در این مطلب به نحوه شستن لباس ها در در ماشین لباس شویی و  طرز شستن لباس های زمستانی می پردازیم. اولین مرحله جدا کردن رنگ لباس ها از یک دیگر است. لباس ها به سه دسته از جمله لباس های رنگی، لباس های سفید و لباس های مشکی تقسیم می شوند. برای مواقعی که لباس های رنگی را در ماشین لباس شویی قرار می دهید از پودر ماشین لباسشویی رنگی استفاده کنید. لباس های سفید را با هم و لباس های مشکی را نیز با هم در لباسشویی قرار دهید، چرا که لباس های مشکی رنگ پس می دهد. به برچسپ هایی که روی لباس ها زده شده است توجه کنید.

لباس ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

لباس ها به دو دسته سنگین و سبک تقسیم می شوند. بلاس های پشمی و پنبه از دسته سنگین هستند و لباس های پلی استر و ابریشم در دسته سبک تر قرار می گیرند. روی لباس ها  برچسپ نوع شستن با دست و یا ماشین لباسشویی وجود دارد که می توانید با نگاه کردن به برچسپ که معمولا در قسمت پشت لباس یا کناره های آن قرار دارد نگاه کنید. همچنین میزان دمای مخصوص شستن لباس هم روی همان برچسپ ذکر شده اند. بعضی از لباس ها هنگام شستن نیاز به اضافه کردن نرم کننده دارند. اگر می دانید جنس لباس هایتان کمی ضخیم است بهتر است از یک نرم کننده استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که  از نرم کننده برای لباس های ورزشکاران، لباس های آتشنشانی و دستمال ها بپرهیزید.

نحوه قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی؟

اولین مرحله جداکردن لباس ها از نظر جنس و رنگ است. لباس های رنگی، سفید و مشکی را جدا از هم در ماشین لباسشویی قرار دهید. لباس های که از جنس پنبه و پشم هستند به صورت جدا و لباس هایی که جنس آن ها از پلی استر و ابریشم است را نیز جدا به لباسشویی بیندازید. در مرحله ی بعدی دمای آب لباسشویی را انتخاب کنید. سومین مرحله انتخاب اندازه بار است. باید به میزان دقیقی که برای لبلسشویی شده است توجه کنید. مورد چهارم اضافه کردن مواد شوینده به ماشین لباسشویی است. درب مخزن را باز کرده و مقدار مورد نظر را در مخزن بریزید. بعد از آن لباسشویی را روشن و تا اتمام کار به آن دست نزنید.

 

نحوه قرار دادن لباس ها در ماشین لباسشویی؟

 

نحوه شستن لباس های زمستانی؟

برای شستن لباس های زمستانی باید به دستورالعمل درج شده روی لباس توجه کنید. بعضی از لباس ها را نباید با ماشین لباسشویی شست و فقط مخصوص شستن با دست هستند. لباس هایی که پشمی و خزدار هستند به خشکشویی برده شوند. لباس های چرمی را با شوینده های مخصوص لباس چرم بشویید و به کمک یک اسفنج لکه ها را پاک کنید. همیشه برای شستن لباس های زمستانی از دور کم ماشین لباسشویی استفاده کنید. اجازه دهید لباس ها در هوای آزاد خشک شوند.لباس های زمستانی نباید ب آب داغ شسته شوند، آب داغ باعث وا رفتن و گشاد شدن لباس های زمستانی می شوند. بهترین روش  شستن لباس زمستانی  در ماشین لباسشویی انداختن لباس ها در کیسه نخی است. لباس های زمستانی به دلیل بافتی که دارند دیرتر خشک میشوند بنابراین باید آن ها رادر معرض نور خورشید قرار دهید.

دستور العمل شستن کاپشن زمستانی

شستن کاپشن ها و بارانی ها کار خیلی سختی نیست و می توانید آن ها را هم با دست و هم به وسیله  لباسشویی بشویید. اما باید قبل از شستن حتما به برچسپ زده شده روی لباس ها توجه کنید، و بعد به شستوشو بپردازید. بهتر است برای شستوشوی کاپشن ها از شوینده ملایم استفاده شود و از آبی که درجه حرارت بالایی دارد خودداری کنید. برا یخشک شدن بارانی ها نباید از اتو استفاده کنید زیرا ممکن است باعث ذوب شدن رویه بارانی شود. بهترین روش قرار دادن آن ها در معرض نور خورشید است. میتوانید برای جلوگیری از بروز هر گونه آسیب به کاپشن ها و بارانی ها آن ها را به خشک شویی ببرید.

 

دستور العمل شستن کاپشن زمستانی

 

دستور العمل شستن پالتوی چرم و پشمی

شستن پالتوهای چرم کمی سخت تر از لباس های دیگر است. به طوری که ممکن است مواد شوینده به جنس چرم مصنوعی آسیب برسانند و پالتوی شما را از بین ببرد. بهتر است لباس های چرم را به خشکشویی برید ولی اگر فرصت رفتن به خشکشویی را ندارید حتما دستور العمل های لازم را مطالعه کنید چرا که بر اساس جنس و نوع چرم طریقه شستن آن ها فرق می کند. اگر لباستان پشمی است بهتر است  آن را با دست بشویید چرا که چرخش ماشین لباسشویی به بافت پشم آسیب زیادی وارد می کند.

دستور العمل شستن پالتوهای خز و یا پوست

از آنجایی که شستن این دسته لباس ها خیلی دشوار است. به هیچ وجه برای شستن آن ها از ماشین لباسشویی و آب داغ استفاده نکنید. برای خردکردن آن ها نیز از خشک کن ماشین لباسشویی استفاده نکنید چرا که پرز های الیاف لباس در یک دیگر تنیده می شوند و در نهایت با تغییر شکل پالتویتان مواجه خواهید شد. برای خشک کردن پالتوی خز یا پوست آن را به چوب لباسی آویز کرده و در هوای آزاد زیر تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید تا به خوبی خشک شوند. بعد از خشک شدن پرز ها را با استفاده از یک مسواک یا پرزگیر از لباس جدا کنید تا به حالت اولیه خود برگردد.

خشک کردن سریع لباس ها در زمستان

اینکه چه زمانی لباس ها را برای خشک کردن انتخاب کنید خیلی مهم است. بهترین زمان شستن لباس ها در روز است تا بتوانید آن را در زیر تابش نور خورشید خشک کنید.اگر برای شستن لباس ها از ماشین لباسشویی استفاده می کنید، ماشین لباسشویی را بیش از حد پر نکنبد. سریع ترین برنامه چرخش ماشین لباسشویی را انتخاب کنب. استفاده از سریع ترین چرخش باعث می شود لباس ها زودتر خشک شوند. اگر در خانه ای زندگی می کنید که هواکش داخلی دارد روش خوبی برای خشک کردن لباس ها در فضای داخل خانه است.

خانه ای که رادیاتور دارد روش خوبی برای خشک لباس ها است اگر رادیاتور به اندازه ی کافی بزرگ باشد می توانید برای خشک کردن لباس ها از آن استفاده کنید. لباس ها را با عجله روی رخت آویز نکنید و با کمی حوصله لباس ها را به صورت تکی در فضای باز  روی رخت پهن کنید. برای خشک کردن سریع لبا سها زیپ ها و دکمه ها را باز کنید. می توانید از سشوار هم برای خشک کردن لباسی که سایز کوچکی دارد استفاده کنید زیرا اگر لباس خیلی ضخیم و سایز آن بزرگ باشد ممکن است باعث فشار به سشوار شود و سشوار شما بسوزد.

 

شستن لباس های زمستانی

 

نحوه نگهداری از لباس های زمستانی

بهترین راه برای نگهداری از لباس های زمستانی شستن آن ها قبل از جمع کردن است. حتی اگر لباس شما تمیز است قبل از جمع کردن آن را بشویید زیرا یک عرق کردن ناچیز و بسیار کمی که روی آن نشسته میتواند راهی برای جذب موریانه ها باشد، علاوه بر آن باعث میشود لباس بوی بدی بگیرد. استفاده از بوگیر یک راهکار عالی برای جمع کردن لباس های زمستانی است. کمی روغن استوخودوس لابه لای قفسه لباس ها قرار دهید. دکمه ها و زیپ های لباس زمستانی را ببندید و آن ها را تا کنید تا  شکل و فرم خود را از دست ندهند.  بهترین روش نگهداری گذاشتن لباس ها در کیسه های پلاستیکی است تا مانع رفتن آب و حشرات به لباس ها شود.

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
  • marya75 ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ / ۶:۴۲ ب٫ظ

    برای شستن لباس های چرمی لباسشویی را روی چه نوع برنامه ای بگزاریم

    • گلناز ابراهیمی ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ / ۹:۱۸ ب٫ظ

      مرسی از وقتی که گذاشتید دوست عزیز با کارشناسان ما در قسمت پشتیبانی تماس بگیرید راهنماییتون می کنن 04446230340

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *