بهترین سرخ کن بدون روغن و معمولی بازار کدام است؟

بهترین سرخ کن بدون روغن و معمولی بازار کدام است؟

راهنمای خرید بهترین سرخ کن بدون روغن

سرخ کن یک دستگاه پرکاربرد است که با توجه به قیمت مناسبی که دارد به یک محصول پرفروش تبدیل شده است. نسل های امروزی علاقه ی زیادی به غذاهای سرخ کردنی دارند، اما مصرف غذا های سرخ کرده برای سلامتی بسیار زیان آور است. با پیشرفت تکنولوژی طراحان لوازم خانگی به فکر محصولی بسیار عالی و بدون روغن افتاده اند. یکی از این محصولات ساخت سرخ کن بدون روغن است که در برند ها و اندازه های مختلف ساخته شده است. استفاده از سرخ کن های بدون روغن هم مصرف را پایین می آورد و هم اینکه باعث سلامتی افراد می شود. سزخ کن بدون روغن بر پایه حرارت فشار است که باعث می شود غذایی سریع و بی دردسر را تجربه کنید. در ادامه ی مطلب به طرز کار با سرخ کن ، معرفی انواع سرخ کن و بهترین مارک سرخ کن های بدون روغن می پردازیم.

سرخ کن ها به چند دسته تقسیم می شوند؟

با توجه به مطالب گفته شده سرخ کن یک دستگاه پرکاربرد است که میتوانید با استفاده از آن سرعت و کیفیت آشپزی را پند برابر کنید و طعم غذا را به بالاترین سطح برسانید. سرخ کن ها در انواع مختلفی وجود دارند که معوملا به سه دسته تقسیم می شوند. ۱-سرخ کن بدون روغن یا کم مصرف ۲- سرخ کن معمولی یا الکتریکی ۳- مینی سرخ کن یا سرخ کن کوچک . هر یک از این سرخ کن ها فرایند پخت را به بهترین شکل انجام می دهند. شما عزیزان می توانید با توجه به نوع سرخ کنی که میخواهید یکی از این سرخ کن ها را تهیه کنید و از کار شیرین آشپزی نهایت لذت را ببرید.

انواع سرخ کن موجود در بازار

سرخ کن بدون روغن: این نوع سرخ کن ها پر فروش ترین نوع سرخ کن ها هستند. افرادی همچون ورزشکاران، افراد مسن و کسانی که در حال رژیم هستد بیشتر می توانند از این سرخ کن استفاده کنند.. سرخ شدن مواد غذایی مختلف در سرخ کن بدون روغن، با جریان سریع هوا در محفظه دستگاه  بر اثر نفوذ حرارت یکنواخت در سطح دستگاه و تحت پوشش قرار دادن همه سطوح غذا صورت می گیرد. جریان هوا با حرارت بسیار زیاد، موجب افزایش سریع دمای روغن و پخش یکنواخت حرارت و چربی آن در تمام سطح غذای موجد در محفظه دستگاه می شود به همین دلیل با مقدار بسیار کمی روغن می توان حجم زیادی از غذا را سرخ کرد. از مزیت های این سرخ کن این است که غذا در حالی که به طور کامل پخته شده است ارزش غذایی مواد سرخ شده در آن نیز حفظ شده است.

 

چند نوع سرخ کن داریم

 

سرخ کن معمولی بخریم یا سرخ کن بدون روغن؟

سرخ کن معمول یا الکتریکی یک نوع دیگر از سرخ کن است که به مقدار بیشتری روغن برای سرخ کردن نسبت به سرخ کن بدون روغن نیاز دارد. یعنی باری سرخ کردن مواد غذایی باید روغن را در سرخ کن بریزید و سپس دستگاه را روشن کنید. این روش تفاوت چندانی با روش های قدیمی سرخ کردن مواد غذایی ندارد. این روش سرخ کردن برای سلامتی هم دبسایر مضر است و همه ی افراد نمی توانند از آن استفاده کنند. این نوع سرخ کن نسبت به سرخ کن بدون روغن با سرعت بیشتری غذا را سرخ می کند. درنتیجه فقط روی مواد غذایی پخته شده و داخل مواد بیشتر خام می ماند.

مینی سرخ کن یا همان سرخ کن کوچک

مینی سرخ کن یا همان سرخ کن کوچک تفاوت چندانی با سرخ کن معمولی ندارد. فقط اندازه ی آن نسبت به سرخ کن های دیگر کوچکتر است. این نوع سرخ کن برای افراد کم جمعیت مناسب تر است. گنجایش و ابعاد آن کوچک تر بوده و به راحتی در هر جای آشپزخانه جا می شود. این نوع سرخ کن مانن سرخ کن معمول یباری سلامتی زیان آور است و ممکن است در اثر مصرف زیاد روغن دچار بیماری های مختلفی شوید.

نکات مهم در هنگام خرید بهترین مارک سرخ کن بدون روغن

مهم ترین نکاتی که برای خری دیک سرخ کن باید درنظر بگیریم را در ادامه ی مطلب به شما توضیح می دهیم. گنجایش، قدرت توان مصرفی، نحوه تنظیم کنترل دستگاه و آپشن های جانبی از نکاتی هستند که باید به آن ها توجه شود. با توجه به تعداد خانواده ظرفیت و گنجایش سرخ کن توجه کنید. سرخ کن های ۴ لیتری باری خانواده هایی کم تر از ۵ نفر هستند بسیار مناسب است. برای تهیه غذای بیشتر از ۵ نفر به مدل های ۶+ لیتر به بالا را انتخاب کنید. توان مصرفی یک سرخ کن رابطه مستقیمی با کیفیت و سرعت عملکرد سرخ کن دارد. قدرت سرخ کن ها بیشتر از ۱۰۰۰ وات است، در نتیجه هر چه توان سرخ کن بیشتر باشد کیفیت دستگاه نیز بیشتر می شود. سرخ کن هایی با توان ۱۸۰۰ وات بهترین انتخاب برای خرید هستد.

نحوه تنظیم و کنترل دستگاه سرخ کن از نکاتی است که باید به آن در هنگام خرید توجه کنید. اگر به دنبال سرخ کن های پیشرفته هستید، سرخ کن های لمسی و بدون دکمه انتخاب بهتری برای خرید هستند. و از زیبایی ظاهری چشم گیری برخوردار هستند. بسیاری از سرخ کن های پیشرفته را می توان از راه دور هم از طریق گوشی موبایل کنترل کرد. شما عزیزان هنگام خرید یک دستگاه سرخ کن خوب باید به آپشن های جانبی از جمله گریل، کف گیر همزن، سبدد دوقلو و…نیز توجه کنید. هر چقدر لوازم جانبی یک محصول برقی بیشتر باشد یک مزیت محسوب میشود.

بهترین مارک های سرخ کن بدون روغن کدام است؟

برند یک دستگاه سرخ کن خوب یکی از نشانگر های کیفیت آن است و در هر زمینه ای برند های مختلفی به تولید این سرخ کن ها می پردازند. اما همه ی این سازنده ها نمی توانند محصول باکیفیتی ارائه دهند. بهترین مارک های سرخ کن عبارتند از مارک فیلیپس، پرشیا، نینجا، تفال، دلونگی.

سرخ کن فیلیپس philips

فیلیپس یک برند با تجربه و قدرتمند در بازار لوازم خانگی است و همیشه محصولات با کیفیتی به مشتریان خود ارائه می دهد. در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و به عنوان یک مارک پرفروش به حساب می آید. سبد های سرخ کن فیلیپس به شکل مربعی است و به صورت کشویی باز می شوند. فیلیپس یک مارک هلندی است که سهم زیادی از سرخ کن بازار را به خود اختصاص داده است. جند مدل از سرخ کن فیلیپس را در پایین متن به شما معرفی کرده ایم

 • سرخ کن بدون روغن فیلیپس HD 9270
 • سرخ کن فیلیپس HD 9216
 • سرخ کن بدون روغن فیلیپس HD 9218
 • سرخ کن بدون روغن فیلیپس HD 9280

 

سرخ کن فیلیپس philips

 

راهنمای خرید سرخ کن بدون روغن پرشیا فرانس مدل ۶۰۶۳

پرشیا فرانس یک مارک معتبر فرانسه ای است که محصولاتی با کیفیت بالا به مشتریان خود ارائه میدهد. سرخ کن پرشیا فرانس یکی از آن محصولاتی است که طراحی کرده است و در بازار یکی از بهترین سرخ کن ها به حساب می آید. غذا در این سرخ کن به طوری پخته می شود که در داخل آبدار و از بیرون بسیار ترد می باشد. از توان ۱۷۵۰ وات برخوردار و ظرفیت آن ۵ لیتر می باشد. گارانتی ۱۸ ماهه دارد، سبد آن مربعی شکل بوده و یکی از بهترین شکل های سبد مخصوص سرخ کن است. جنسآن استیل ضد زنگ بوده و ازترکیب رنگی مشکی و استیل ساخته شده است. قیمت آن ۴۲۵۰۰۰۰هزار تومان است. که به راحتی می توانید این سرخ کن را در سایت گزینگ کالا تهیه کنید.

 

 

سرخ کن بدون روغن پرشیا فرانس مدل 6063

 

 خرید سرخ کن دلونگی Delonghi

برند دلونگی Delonghi نیز مانند فیلیپس یک مارک معتبر است و تجربه ی زیادی در زمینه عرضه لوازم خانگی دارد. این برند دو نوع سرخ کن چند کاره و معمولی را می سازد، سبد های سرخ کن Delonghi دایره شکل هستند.  در پایین به پر فروش ترین سرخ کن های Delonghi می پردازیم:

 • سرخ کن چندکاره دلونگی FH 1394
 • سرخ کن چندکاره دلونگی FH 1396
 • سرخ کن چندکاره دلونگی FH 1163
 • سرخ کن دلونگی F 18436
 • سرخ کن دلونگی F 28533
 • سرخ کن دلونگی F 17233

 

 خرید سرخ کن دلونگی delonghi

 

راهنمای خرید سرخ کن تفال Tefal

 تفال با عرضه لوازم پخت و پز بسیار عالی به یک برندمعتبر تبدیل شده است و یکی از پرفروش ترین مارک های موجود در بازار است. تفال یک برند فرانسوی و است و مدل های مختلفی از سرخ کن را در اندازه ها و شکل های متفاوت ارائه کرده است. پر فروشترین نوع سرخ کن های تفال عبارتند از:

 • سرخ کن بدون روغن تفال EY 201
 • سرخ کن بدون روغن تفال EY 701
 • سرخ کن بدون روغن تفال EY 401
 • سرخ کن بدون روغن تفال EY 505
 • سرخ کن تفال AH 9500
 • سرخ کن تفال FZ 7600
 • سرخ کن تفال FZ 7062

 

راهنمای خرید سرخ کن تفال tefal

 

طرز استفاده از سرخ کن معمولی و بدون روغ

طرز استفاده از سرخ کن شاید به نظر سخت نباشد اما نکاتی دارد که باید قبل از استفاده حتما به آن ها توجه کنید. حتما قبل از استفاده ا دفترچه راهنمای سرح کن استفاده کنید و یا اینکه میتوانید از جایی که خریداری کرده اید بپرسید تا دچار مشکل نشوید. سرخ کن های معمولی سرخ کن های قدیمی تری هستند و به روغن زیادی نیاز دارند طوری که باید سرخ کن را در روغن غوطه ور کنید، که این خود باعث مصرف زیاد روغن و از طرفی دیگر موجب می شود که سلامتی شما به خطر بیفتد. طرز استفاده از سرخ کن معمولی و سرخ کن بدون روغن تقریبا بکسان است. در سرخ کن های معمولی و بدون روغن ابتدا باید ظرف های داخلی و سبد سرخ کن را با آب ومایع ظرفشویی بشویید.

با استفاده از یک دسمال قسمت های بیرونی و داخلی ظرف و سبد سرخ کن را خشک کنید. بعد از آن به سراغ تمیز کردن قسمت های بیرونی بدنه سرخ کن بروید. دسمالی را مرطوب کنید و تمام قسمت های سری سرخ کن را تمیز کنید. فیلتر روغن را بررسی کنید تا در جای خود قرار داشته باشد و باید سرخ کن ۲۰ سانتی متر از وسایل برقی دیگر مانند یخچال فاصله داشته باشد. روغن مخصوص سرخ کردن را آماده و ظرف داخلی سرخ کن که روی آن اندازه هایی تعیین شده است که چه مقدار روغن بریزید را پر روغن کنید. سرخ کن را به پریز برق بزنید و روشن کنید. سرخ کن را بر اساس مواد غذایی که می خواهید گرم کنید درجه حرارت را مشخص و صبر کنید تا روغن به گرمای لازم برسد.

 

طرز استفاده از سرخ کن معمولی و بدون روغ

 

ادامه مطلب استفاده از سرخ کن معمولی و بدون روغن

حال نوب این است که مواد غذایی تان را روی سبد بگذارید و سبد را بر اساس تایمر مشخص شده روی سرخ کن در روغن غوطه ور کنید. باید در هنگام سرخ کردن درب سرخ کن را ببندید تا روغن به اطراف پاشیده نشود. استفاده از سرخ کن های بدون روغن خیلی راحت تر است و بعد از تمیز کردن دوشاخه را به پریز برق زده تا روشن شود. با توجه به ماده غذایی که می خواهید آماده کنید برنامه مناسب را انتخا کنید و ماده غذایی ر داخل ظرف مخصوص قرار دهید و با توجه به حجم آن زمان موذد نیاز را انتخاب کنید. دکمه شروع سرخ کن را بزنید تا پخت غذا شروع شود. در این سرخ کن با استفاده از جریان هوای بسیار داغ پخت غذا انجام میشود.

نکات مهم و ایمنی در استفاده از سرخ کن

برای استفاده از محصولات برقی لازم است نکاتی را رعایت کنید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری شود. برای سرخ کردن مواد غذایی از روغن مخصوص سرخ کردن استفاده کنید. از اضافه کردن نمک به روغن خودداری کنید. هیچ گاه مواد غذایی منجمد یا آبدار را به صورت مستقیم در روغن نیاندازید. با توجه به اندازه هایی که برای مواد غذایی مشخص شده از روغن استفاده کنید. برای سرخ شدن مواد غذایی به صورت یکسان هر ۵ دقیقه یک بار غذا را پشت و رو کنید. پس از اتمام سرخ شدن غذا و شنیدن بوق سرخ کن، سبد را از دستگاه خارج کنید و آن را روی سطح مقاوم قرار دهید تا روغن اضافی خارج شود.

نحوه نگهداری از سرخ کن

نحوه نگهداری از سرخ کن می تواند باعث عمر طولانی سرخ کن شود. برای نگهداری اصولی از سرخ کن باید به موارد زیر توجه کنید. در هنگام تمیز کردن سرخ کن، از دستمال های نرم استفاده کنید. هیچگاه از سیم ظرفشویی برای سبد یا ظرف داخلی سرخ کن استفاده نکنید. هنگامی که سرخ کن را تمیز می کنید مراقب قسمت های برقی دستگاه باشید تا آب وارد آن نشود. بهتر است برای جلوگیری از نوسانات برق و آسیب به سرخ کن از محافظ های الکتریکی استفاده کنید. از سرخ کردن مواد غذایی منجمد در سرخ کن بپرهیزید و فیلتر سرخ کن را به طور مرتب عوض کنید.

ارسال دیدگاه