بهترین مدل های سماور گازی برادران سیفی

تاریخچه گروه صنعتی سماورهای برادران سیفی

سماور یکی از وسایل قدیمی بوده که وجود آن در هر آشپزخانه ای ضروری است و برای تهیه چای از آن استفاده می شود. گروه صنعتی برادران سیفی از سال ۱۳۱۸ با تجربه درخشان در تولید انواع سماور گازی، برقی، نفتی و … یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سماور در ایران می باشد. این شرکت فعالیت خود را در شهر تبریز آغاز کرد و امروزه به یکی از شایسته ترین شرکت ها در کل ایران تبدیل شده است. همانطور که از نام برندهای سماور سیفی پیداست این شرکت متعلق به برادران سیفی می باشد و ۸۱ سال پیش تصمیم گرفتند که سماورهای نفتی را تولید کنند. با گذشت زمان این شرکت گسترش پیدا کرد و امروزه هر نوع مدل سماوری که بخواهید در این گروه صنعتی تولید می شود. امروزه مردم سماورهای برادران سیفی را بهترین مارک سماور ایرانی می دانند و فروش بسیار زیادی در بازار ایران دارند. برای آشنایی بیشتر با سماورهای برند برادران سیفی تا آخر این مقاله با فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا همراه باشید.

کیفیت سماورهای برادران سیفی

طبق نظرسنجی های که در چند سال اخیر انجام شد مردم ایران، گروه صنعتی برادران سیفی را به شایستگی در امر زیبایی و استحکام در تولید مرغوب ترین سماورهای امروزی می شناسند. سماورهای برند برادران سیفی طراحی بسیار شیک و زیبایی دارند و از نظر کیفیت نیز بسیار عالی هستند. محصولات تولیدی این کارخانه از بهترین مواد اولیه ساخته شده اند و از مرحله طراحی تا تولید زیر نظر کارشناسان خبره و کاربلد می باشند تا با بهترین کیفیت و بدون عیب و مشکل به دست مشتری برسند. جنس کلیه محصولات تولیدی شرکت برادران سیفی از ورق آلیاژ برنج می باشد و با پوشش نیکل و کرم آبکاری شده اند. ورق برنجی برخلاف ورق استیل تنها آلیاژی است که قادر به جذب املاح و مواد زائد آب است و ضامن نوشیدن آبی زلال و صاف و بدون املاح مضر میباشد. حاصل سال ها تلاش و تجربه طراحان و متخصصان و کارکنان فنی این گروه صنعتی گارانتی کردن تمام محصولات به مدت ۱۲ ماه است. برای ما ایرانی ها که بیشترین سرانه مصرف چای را داریم باید سماوری را انتخاب کنیم که طول عمر بالایی دارد پس خرید سماورهای برادران سیفی قطعا بهترین گزینه برای ما هستند.

انواع سماورهای برادران سیفی

شرکت شایسته تبریز در ابتدای کار به تولید سماورهای نفتی مشغول بود و بعد از گذشت چند سال که فروش زیادی داشت محصولات دیگری را به تولیدات خود اضافه کرد. این شرکت بعد از اینکه سماورهای گازی، روگازی، زغالی، ترموکوپل دار و … را تولید و روانه بازار کرد طرفداران بسیار زیادی در سراسر کشور پیدا کرد. با بهره گیری از تلاش و تجربه چندین ساله طراحان و متخصصان توانست علاوه بر تولید این مدل ها سماورهای برقی را نیز به کارنامه تولید خود اضافه کند. شرکت سماورسازی برادران سیفی توانسته محصولات خود را علاوه بر بازارهای داخلی به بازارهای جهانی نیز صادر کند. این شرکت با محصولات متنوعی که در طرح ها، رنگ ها و اندازه های مختلف دارد برای هر سلیقه ای مناسب است و به همین دلیل است که سماور برادران سیفی از پرفروش ترین های بازار هستند. از طریق لینک سماورهای برادران سیفی می توانید مشخصات آن را مشاهده و با بهترین قیمت از فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا خریداری نمایید.

ظرفیت سماورهای برادران سیفی

شرکت تولیدی برادارن سیفی سماور های خود را در ظرفی های مختلفی وارد بازر کرده کرده است که هر کسی بتواند با توجه به نیاز خود آن را خریداری کند. سماور های سفی در ظرفیت های کم و زیاد وجود دارند که بزرگترین آن برای شرکت ها و محل کار بسیار مناسب است. از ظرفیت کم سماور ها می توانید برای مصرف خانگی استفاده کنید. ظرفیت سماورها از کتری و قوری ها یا چای سازها بیشتر بوده و برای خانواده های پرجمعیت مورد می باشد. 

 جنس بدنه سماور سماور های سیفی

سماور های برادارن سیفی دارای جنسی عالی هستند و در انواع جنس ها تولید می شوند. این شرکت از بهترین مواد برای تولید سماور های خود استفاده می کند تا مرغوب ترین سماور ها را با بهترین کیفیت روانه بازار کند. از بهترین جنس های سماور های برادران سیفی می توان به استیل، برنجی، باکالیت و آلومینیوم اشاره کرد. استیل از بهترین جنس های آن می باشد. سماور های برادران سیفی دارای کیفیت عالی هستند و در برابر هر گونه ضربه مقاومت زیادی دارند. جنس این سماور ها طوری ساخته می شود که رد آب بر روی آن نماند و باعث لک بر روی آن ها نمی شود.

سماور ترموکوپل و بدون ترموکوپل برادران سیفی

شرکت تولیدی برادران سیفی سماور های خود را در دونوع ترموکوپل و بدون ترموکوپل تولید می کند و حق انتخاب را به مشتریان خود داده است. سماور های ترموکوپل از ایمنی بالاتری برخوردار هستند که می توانید خیلی راحت از آن استفاده کنید. ترموکوبل قطعه ای از سماور است که در هنگام قطع شدن گاز و یا آسیب رسیدن به شلنگ گاز باعث قطع شدن جریان گاز شده و از پخش بوی گاز در درون فضا جلوگیری می کند.

محصولات برقی برادران سیفی

 

محصولات برقی برادران سیفی

سماور برقی ۷ لیتر مدل ۲۰۰۲ سماور برقی ۶ لیتر مدل شایسته
سماور برقی ۱۰ لیتر مدل صدفی سماور برقی ۷ لیتر مدل ۲۰۰۴
۴ لیتر مدل ۲۰۰۶ برقی با رنگ نیکل کروم برقی ۵ لیتر مدل آلمانی کوچک

 

محصولات گازی برادران سیفی

سماور گازی مدل آلمانی با ظرفیت های ۵،۷ و ۹ لیتری سماور گازی مدل مجلسی با ظرفیت ۳۰ لیتری
سماور گازی مدل ۲۰۱۲ با ظرفیت ۷ لیتری سماور گازی مدل ۲۰۱۶ با ظرفیت ۹ لیتری
 مدل ۲۰۰۲ گازی با ظرفیت ۷ لیتری مدل بشکه ای با ظرفیت های ۶۰ و ۱۰۰ لیتری
سماور گازی مدل ۲۰۱۲ طرحدار با ظرفیت ۷ لیتری سماور گازی مدل صدفی پایه زغالی با ظرفیت ۱۰ لیتری
سماور گازی مدل شایسته با ظرفیت ۸ لیتری سماور گازی مدل ۲۰۱۵ با ظرفیت ۷ لیتری
مدل مجلسی شکمی با ظرفیت های ۲۰ و ۲۵ لیتری مدل شکمی کوچک با ظرفیت ۶ لیتری
سماور گازی مدل ۲۰۱۴ با ظرفیت ۱۰ لیتری سماور گازی مدل ۲۰۱۰ با ظرفیت ۷ لیتری
سماور گازی مدل ۲۰۱۶ پایه زغالی با ظرفیت ۹ لیتری سماور گازی مدل ۲۰۰۴ با ظرفیت ۷ لیتری
مدل ۲۰۰۷ با ظرفیت ۱۰ لیتری گازی مدل ۲۰۰۹ با ظرفیت ۱۵ لیتری
سماور گازی مدل ۲۰۱۰ با ظرفیت ۷ لیتری سماور گازی مدل ۲۰۱۴ پایه زغالی با ظرفیت ۱۰ لیتری

لیست محصولات زغالی برادران سیفی

سماور زغالی مدل ۲۰۰۸ طرحدار با ظرفیت ۸ لیتر سماور زغالی مدل صدفی ساده با ظرفیت ۱۰ لیتری
سماور زغالی مدل ۲۰۱۶ با ظرفیت ۹ لیتری سماور زغالی مدل مجلسی شکمی  طرحدار با ظرفیت ۲۰ لیتری
و سماور زغالی مدل مجلسی شکمی طرحدار با ظرفیت ۲۵ لیتری

سماور زغالی برادران سیفی ۲۰۰۸ طرحدار

محصولات روگازی برادران سیفی

کتری روگازی با ظرفیت ۵ لیتر
کتری روگازی ۷ لیتری با قوری
سماور روگازی با ظرفیت ۷ لیتر بدون قوری

محصولات نفتی برادران سیفی

سماور نفتی مدل ۲۰۰۶ با ظرفیت ۴ لیتر
سماور نفتی مدل ۲۰۰۹ با ظرفیت ۱۵ لیتر

بهترین مدل های سماورهای برادران سیفی

سماور گازی برادران سیفی ۱۰ لیتر مدل ۲۰۰۷

سماور گازی برادران سیفی ۱۰ لیتر مدل ۲۰۰۷ یکی از سماورهای شرکت شایسته تبریز است که از کیفیت و کارایی بالایی برخوردار است. این سماور تنها سماور استانداردی است که در داخل کشور تولید می شود و بدون آب هرگز نمی سوزد. بدنه این سماور گازی از آلیاژ برنج می باشد و با روکش آینه ای براق و صاف از جنس نیکل و کروم جلوه ی خاصی پیدا کرده و نگاه مشتری را در همان نگاه اول به خود جذب می کند. دسته های این محصول از جنس باکالیت ترکیبی مقاوم می باشد که در برابر حرارت غیر مستقیم ۷۰۰ درجه کاملا محکم و مقاوم است. این مدل از سماور برادران سیفی در دو مدل ترموکوپل دار و بدون ترموکوپل موجود می باشد که با توجه به نیاز خریدار می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز سماور گازی برادران سیفی ۱۰ لیتر مدل ۲۰۰۷ روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

سماور گازی برادران سیفی 10 لیتر مدل 2007

 

سماور گازی ۱۲ لیتری برادران سیفی مدل ۲۰۱۶

سماور گازی ۱۲ لیتری برادران سیفی مدل ۲۰۱۶ یکی دیگر از مدل های سماور شرکت سیفی می باشد که در حال حاضر فروش بسیار خوبی در بازار دارد. ظرفیت این مدل ۱۲ لیتر می باشد و برای خانواده های پرجمعیت و مهمانی برگزار کردن مناسب است. جنس بدنه این سماور از آلیاژ برنج است و همانطور که می دانید ورق های استیل تنها آلیاژی هستند که قادر به جذب املاح و مواد زائد آب هستند و ضامن نوشیدن آبی زلال و صاف و بدون املاح مضر می باشند. جنس پایه های این مدل از سماور از آلیاژ برنج می باشد و از آنجایی که تمام وزن سماور بر روی پایه های آن است بسیار محکم و مقاوم است. این مدل از سماور گازی نیز در دو مدل ترموکوپل دار و بدون ترموکوپل موجود است و دارای ۱۲ ماه گارانتی معتبر نیز می باشد.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز سماور گازی ۱۲ لیتری برادران سیفی مدل ۲۰۱۶  روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

سماور گازی 12 لیتری برادران سیفی مدل 2016

 

سماور گازی برادران سیفی ۱۵ لیتر مدل ۲۰۰۹

سماور گازی برادران سیفی ۱۵ لیتر مدل ۲۰۰۹ یکی دیگر از پرفروش ترین سماورهای موجود در بازار ایران است که از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار است. این مدل نیز مانند دو مدل قبلی از آلیاژ برنج تولید و دارای پوشش بدنه براق آیینه ای نیکل کروم می باشد. دارای استاندارد ایران و اروپا است و بدون آب هرگر نمی سوزد و در دو مدل ساده و ترموکوپل دار موجود است. گارانتی ۱۲ ماهه سماورهای برادران سیفی از دیگر مزیت های این سماورها می باشد و خیال کاربر را از خرید راحت می کند. از دلایل پرفروش بودن این محصول قیمت بسیار ارزانتر نسبت به سایر برندها می باشد به طوری که شما نمی توانید سماور ۱۵ لیتر را در این رده قیمت پیدا کنید.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز سماور گازی برادران سیفی ۱۵ لیتر مدل ۲۰۰۹ روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

سماور گازی برادران سیفی 15 لیتر مدل 2009

 

نحوه استفاده از ماور گازی با شیر ترموکوپل دار استاندارد

ابتدا پس از متصل کردن شیلنگ گاز به سرشیلنگ و محکم کردن آن با بست، از نشت نکردن گاز به وسیله کف صابون مطمئن شوید. برای روشن کردن راحت تر چراغ (پایه) بهتر است آن را از بدنه سماور جدا کنید. برای روشن کردن چراغ گازی پایه ترموکوپل دار، ابتدا کبریت را روشن نموده و سپس شیر گاز را به داخل فشار داده و به روی علامت شمعک بپیچانید و تا گرم شدن ترموکوپل ۱۰ الی ۱۵ ثانیه نگهدارید تا شمعک روشن شود. بعد از روشن شدن شمعک می توانید شعله را کم یا زیاد نمایید. در سماور ترموکوپل دار به دلیل حساسیت به قطع گاز زمانی که به هر دلیل جریان گاز قطع و شعله و شمعک خاموش شود پس از ۳۰ الی ۴۰ ثانیه به طور خودکار جریان گاز ورودی به شماور قطع می شود بدیهی است پس از وصل جریان گاز به طریقی که شرح داده شده است مجددا سماور را روشن نمایید.

نحوه استفاده از سماور گازی با شیر گاز استاندارد معمولی

ابتدا پس از متصل کردن شیلنگ گاز به سرشیلنگ و محکم کردن آن با بست، از نشت نکردن گاز به وسیله کف صابون مطمئن شوید. نگاه کنید تا ولوم شیر گاز روی حالت خاموش باشد و دریچه آتشدان را باز کرده و کبریت را روشن کنید و داخل دریچه نمایید. با این کار شمعک روشن می شود و با کمی فشار به داخل ولوم را بچرخانید و شعه را روشن کنید. انتهای گردش ولوم حداقل میزان شعله می باشد. بعد از خاموش کردن سماور، شمعک همیشه روشن بوده و نیاز به کبریت یا فندک نمی باشد.

نحوه استفاده از سماور برقی برادران سیفی

سماورهای برقی برادران سیفی مجهز به ترموستات هیدرولیک می باشند. برای تنظیم ولوم سماور در نقطه اتوماتیک، ابتدا ولوم سماور را تا نقطه جوش بچرخانید تا آب سماور بجوشد. پنج دقیقه بعد از به جوش آمدن آب سماور ولوم سماور را کم کم برگردانده تا لامپ سماور خاموش گردد. در این نقطه سماور شما در حالت اتوماتیک قرار دارد، توجه کنید که این نقطه بسته به میزان آب سماور متغیر می باشد یعنی هر چه آب سماور بیشتر باشد نقطه اتوماتیک به نقطه جوش نزدیکتر و هر چه آب سماور کمتر باشد نقطه اتوماتیک از نقطه جوش دورتر خواهد شد. هرگز برای اتصال دو شاخه از سه راهی استفاده نکنید. در اولین روزهای استفاده ممکن است صدای المنت ها را بشنوید این مسئله است و اصلا نگران نباشید زیرا این امر به دلیل مقاومت بالای المنت بوده و در اثر مصرف مداوم پس از چند روز این صدا قطع می شود.

نحوه استفاده از سماورهای نفتی برادران سیفی

همیشه مخزن منبع نفت را تا نیم سانتی متری درب مخزن نفت بریزید و مدت نیم ساعت صبر کنید تا فتیله نفت را کاملا به خود جذب کند. برای روشن کردن سماور نفتی فتیله را روشن کنید و تا جایی که خاموش نشود فتیله را پایین بیاورید. بعد از ۳۰ سانیه که فتیله دور تا دور کاملا روشن شد فتیله را تا اندازه ی دلخواه با شعله کاملا آبی بالا بیاورید. برای آن که سماور شما همیشه با شعله آبی و بدون بو بسوزد لبه فتیله را هر ۴۰ ساعت یکبار تمیز نمایید.

نحوه استفاده از سماورهای زغالی برادران سیفی

درون همه سماورهای ذغالی یک عدد پماد جرم گیر موجود می باشد. سماورهای زغالی و سماورهای بدون ابگاری به رنگ زرد (رنگ واقعی ورق برنج) می باشند که به علت عدم آبکاری به مرور زمان و نیز گرمای ناشی از حرارت آتش، تغییر رنگ داده و کدر می شوند. در این موارد مقداری از پماد جرم گیر را روی سطح سماور بمالید و با پنبه یا دستمال نرم آن را پاک نمایید تا دوباره به رنگ اول در آید. برای عدم تغییر رنگ در نگهداری طولانی سماور لطفا آن را از نایلون خارج نسازید و حتما در جای خشک و عاری از رطوبت نگهداری کنید.

 

توصیه های لازم برای استفاده مفید از کلیه سماورهای برادران سیفی

 • از شستن اجاق یا همان چراغ و پایه سماور برادران سیفی اجتناب کنید.
 • همیشه سماور را با آب سرد پر کنید تا چای مطلوب و زلالی به دست آورید.
 • قبل از استفاده بهتر است دو یا سه بار آب سماور را جوشانیده و تخلیه کنید.
 • برای تمیز کردن جرم جداره داخلی سماور هرگز از اسید و یا سرکه استفاده نکنید.
 • برای نگهداری طولانی مدت سماور حتما آن را در جای خشک و عاری از رطوبت نگهداری کنید.
 • سطح جرم گرفته داخل منبع آب سماور را اسکاج بزنید تا جرم آن کاملا گرفته شود، برای جلوگیری از جمع شدن جرم بهتر است اینکار را هر ۱۵ روز یکبار انجام دهید.
 • هیچ گاه سماور را در شعله زیاد مورد استفاده قرار ندهید، این کار باعث پوسیدگی زود هنگام تنوره سماور خواهد شد. همیشه سماور را با ظرفیت نهایی آن روشن نمایید.
 • زمانیکه آب داخل سماور به علت جوش دائم تبخیر شد و مخزن سماور فاقد آب است بهتر آن است که فقط چراغ سماور را خاموش کرده و صبر نمایید تا کاملا بدنه سماور سرد شود در اینصورت سماور بدون هیچ مشکلی قابل استفاده ی مجدد می باشد.

 

نمایندگی سماور برادران سیفی

نمایندگی سماور برادران سیفی

همانطور که در بالا ذکر شد تمامی مدل های سماورهای برادران سیفی دارای گارانتی معتبر ۱۲ ماهه هستند. هنگامی که شما سماور این برند را خریداری می کنید فروشگاهی که از آن خرید می کنید موظف است کارت گارانتی را مهر و امضا کنید. در طول این یک سال سماور شما هر مشکلی داشته باشد می توانید از گارانتی آن استفاده کنید و مشکل را حل کنید. برای استفاده از گارانتی محصول شما باید با شرکت برادران سیفی در ارتباط باشید و با شماره تماسی که در دفترچه محصول هست تماس بگیرید. برند برادران سیفی در تمام شهرهای ایران نمایندگی و خدمات پس از فروش دارد و کار را برای مشتریان راحت کرده است.

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • hasan_farhadi ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۷:۰۴ ب٫ظ

  محصولات برند برادران سیفی همشون خیلی با کیفیت و خوب هستن انتخاب شما بستگی به ظرفیت مورد نظرتون هستش من از محصولات این برند خیلی راضی بودم

  • گلناز ابراهیمی ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ / ۱۱:۴۴ ق٫ظ

   بدون شک سماورهای برادران سیفی یکی از بهترین مارک های سماور موجود در بازار هستش و خرید سماور سیفی رو به عزیزانی که به دنبال سماور باکیفیت هستند پیشنهاد می کنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *