بهترین مارک های غذاساز موجود در بازار

بهترین مارک های غذاساز موجود در بازار

  غذاساز چیست و چه کارایی دارد؟

غذاساز یک دستگاه برقی است که برای پوره کردن، برش دادن، خرد کردن، ریز کردن، تکه تکه کردن، له کردن و ورقه کردن مواد غذایی، سبزیجات، میوه ها و….مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه یکی از وسایل برقی است که با توجه به کاربردهای زیادی که دارد برای هر آشپزخانه ای لازم است. غذاساز برعکس محصولات دیگر برقی آشپزخانه مانند مخلوط کن،خردکن و … که یک کار را انجام میدهند همزمان میتواند چندین کار متفاوت را انجام دهد. بنابراین به کمک غذاساز میتوان انواع سوپ، سالاد، سس و … را درست کرد. غذا ساز به یک دستیار حرفه ای سرآشپز نیز معروف است. ما در مقاله راهنمای خرید غذاساز مهم ترین نکات را برای انتخاب یک غذاساز خوب بیان می کنیم و همچنین تعدادی از بهترین مارک های غذاساز را به شما عزیزان معرفی می کنیم. یا اگر در آشپزخانه منزل خود غذاساز دارید اما طرز استفاده از آن را بلد نیستید با ما همراه باشید.

انواع غذاساز 

غذاسازها در دو نوع تک کاره و چند کاره وجود دارد. در ساده ترین حالت تک کاره هستند که فقط از چند رنده تشکیل شده است. اما غذا ساز چند کاره علاوه بر چندین رنده با شکل ها و اندازه های مختلف از مخلوط کن ، آسیاب و آب مرکبات گیر و…تشکیل شده است. در نتیجه کار کردن  با یک غذا ساز چند کاره از غذا ساز تک کاره خیلی بهتر است و سریع تر انجام می شود.خرد کردن مواد غذایی اولیه از اساسی ترین کارهای یک یک آشپزخانه به حساب می آید در نتیجه غذا ساز این کار را خیلی راحت کرده است.

 اجزا و قطعات غذاساز

دیسک ها و رنده ها : هر غذا ساز از دیسک و چند رنده تشکیل شده است که به وسیله ی آن ها میتوان مواد را به شکل ها و برش های مختلفی درآورد. یکی از رنده های پر کاربرد رنده ی درشت و ریز است که برای خرد کردن سیب زمینی، پیاز، گوجه و…می توان از آن استفاده کرد. دومین رنده ی پر کاربرد رنده ی خلال کردن است که مواد را به صورت خلالی در می آورد. سومین رنده پوره کردن است برای مادرانی که نوزاد دارند و یا خانه ای که در آن افراد میان سال وجود دارد بسیار مناسب است. رنده چیپسی ضخیم و رنده ی چیپسی نازک و رنده ی نگینی از مابقی رنده های غذا ساز است. یک دیسک پلاستیکی نیز همراه غذاساز است که برای هم زدن تخم مرغ و شکلات و مخلوط کردن انواع مایعات و سس ها مورد استفاده قرار می گیرد.

تیغه های خرد کن و همزن : بغیر از رنده ها تیغه های غذاساز و تیغه های پلاستیکی در غذا ساز به  افزایش کارایی و کارکرد دستگاه کمک خواهد کرد. تیغه ی پلاستیکی که به همراه غذاسازها است می توان با آن خمیر و کره را ورز دهید. آسیاب یکی دیگر از قطعه های غذا ساز چند کاره است. آسیاب می تواند انواع خشکبار، ادویه جات، سبزیجات خشک و دانه را خرد کند. غذاسازهای جند کاره دارای چندین لوازم جانبی هستند و تنها به چند دیسک، رنده ، تیغه ی برش و آسیاب محدود نمی شوند.گاهی ممکن است که همراه غذا ساز مخلوط کن نیز باشد. از مخلوط کن می توان برای تهیه انواع اسموتی، نوشیدنی و سس ها استفاده کرد. در ادامه ی مطلب می خواهیم در مورد نکاتی که هر غذاساز باید داشته باشد می پردازیم.

 

قطعات غذاساز

وزن و ابعاد غذاساز

از مهم ترین ویزگی های یک وسیله وزن و ابعاد آن می باشد زیرا باید طوری باشد که بتوانیم به راحتی آن را جا به جا کنیم و آن را در فضای آشپزخانه جا دهیم. غذاساز به دلیل اینکه تعداد آن زیاد است ممکن است فضای زیادی را برای جای گذاری بخواهد. بنابراین غذاسازی تهیه کنید که متناسب با با کاری که میخواهید با آن انجام دهید و یا فضای جایی که میخواهید در آن جا قرار دهید بگذارید. قابل حمل بودن غذاساز نیز خیلی مهم است و باید از وزن مناسبی برخوردار باشد.

توان موتور غذاساز

از مهمترین ویژگی های یک محصول برقی توان موتور آن می باشد زیرا هر چه قدر از توان بالایی برخوردار باشد آن محصول قدرت بیشتری دارد. هر غذا ساز تونا موتور متفاوتی دارد و باید غذاساز خریداری کنید که جوابگوی نیازهای شما باشد. ممکن است که شم خیلی از کار های خود را با غذاساز انجام دهید بنابراین باید موتور شما توان بالایی داشته باشد. توان موتور بالا باعث افزایش سرعت عملکرد غذاساز نیز می شود.

 

بهترین مارک های غذاساز موجود در بازار

 

پایه ضدلغزش

داشتن پایه ضد لغزش نکته مهمی است که نباید آن را فراموش کنید زیرا اگر غذاساز در هنگام کار تکان بخورد ممکن است باعث خسارت هایی شود. با داشتن پایه ضد لغزش لرزش دستگاه کمتر شده و باعث سر و صدای کمتر دستگاه نیز می شود. چنین ویژگی عمر غذاساز را افزایش می دهد و باعث عملکرد بهتر ان می شود. 

میزان صدای و نمایشگر دستگاه

از مواردی که بسیار حائز اهمیت است کم صدا بودن وسیله برقی می باشد. پر سر و صدا بودن وسیله باعث آزار خود و اطرافیان شده و دیگر اشتیاقی به کار کردن با آن نخواهید داشت. در هنگام خرید حتما به کم صدا بودن غذاساز توجه کنید تا بتوانید با خیال راحت از ان استفاده کنید. یکی دیگر از ویژگی های ی که غذاساز را جذاتبر می کند داشتن نمایشگر لمسی می باشد که جدید ترین  مدل ها دارای هچین آپشنی هستند. این مدل از غذاساز تمیز کردن آن ها نیز راحت تر خواهد بود.

برای خرید یک غذاساز باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

گاهی آماده سازی مواد اولیه خیلی زمان بر و خسته کننده است که این امر باعث می شود از کار شیرین آشپزی کردن لذت نبرد. بهترین فایده یک غذاساز این است که آماده کردن مواد اولیه برای پخت غذاها در کوتاه ترین زمان ممکن و پخت غذا را آسانتر کرده است. شاید برایتان سوال پیش آید که غذاساز بهتر است یا مدلی که مخلوط کن و آبمیوه گیری هم داشته باشد؟باید به این نکته توجه کنید که هر چقدر تعداد عملکردهای یک غذاساز بیشتر باشد ظروف و وسایل مربوط به آن هم بیشتر میشود بنابراین اگر فضای آشپزخانه شما کم است بهتر است به سراغ غذاسازهای ساده تر بروید.

نکات مهم در هنگام خرید بهترین مارک غذاساز

نکته ی بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است آبمیوه گیری  و مخلوط کن نیز داشته باشید که در این صورت هم لازم نیست غذاسازی تهیه کنید که مخلوط کن و آبمیوه گیری داشته باشد. موردی که برای اکثر مردم مهم است کم صدابودن وسایل برقی است. باید این موضوع را بپذیرید که غذاساز یک وسیله ی پر سر وصدا است. اندازه ظرف غذاساز در مدل های مختلف متفاوت است. درهنگام خرید به گنجایش غذاسلز توجه داشته باشید. اگر تعداد خانواده ی شما کم جمعیت است ظرف آن کوچک باشد، یا اگر پرجمعیت هستید و اهل مهمانی دادن هستید دقت کنید مدلی را انتخاب کنید که ظرف نسبتا بزرگی داشته باشد.

 تفاوت غذاساز های برقی و دستی

غذاساز ها در دونوع دستی و برقی وجود دارد. از غذاساز دستی که بیشتر برای تهیه انواع سالاد، خلال کردن،سیب زمینی و…کاربرد دارد و نمی توان از آن به عنوان پوره کردن،مخلوط کردنو… استفاده کرد. این نوع غذاساز سبک است و جنس بدنه آن پلاستیک است. قطعاتی مانند وورقه کردن، تیغه برش، پوست کن، انواع تیغه خردکن،ظرف برای ذخیره سازی مواد و اهرم فشار برای خرد کردن دارد.کارایی غذاساز های برقی بیشتر است که شامل خرد کردن،پوره کردن، چرخ کردن، کوبیدن گوشت، شکل دادن به سس ها و خامه ها، درست کردن خمیر، رشته کردن، ورقه کردن اجزای سالاد، رنده کردن، آسیاب کردن غلات و…است.اندازه ی غذاساز های برقی به دسته تقسیم می شود. بزرگ با گنجایش ۹تا ۱۳ پیمانه، متوسط با گنجایش ۵ تا ۷ پیمانه، کوچک با گنجایش ۲ تا ۵ پیمانه.

غذاساز های برقی دارای قطعات اصلی مانند موتور، کاسه یا پارچ و مجموعه ای از قطعات حانبی میباشند. موتوذ غذاساز از سنگین ترین بخش آن به حساب می آید که تا ۹کیلو گرم می رسد. در هنگام خرید غذاساز به جنس آن توجه کنید. غذاسازی بخرید مه پارچ های آن شیشه ای باشد زیرا پارج های شیشه ای دیرترآسیب می بینند.پارچ های پلاستیکی زودتر خط وخش برمیدارند.نکته مهم دیگری که در هنگام خرید غذاساز وجود دارد این است که باید ازنیروی بالایی برخوردار باشد. پس بهتر است غذاسازی با توان موتور بالا تهیه کنید. نیروی این دستگاه ها معمولا از ۴۰۰ تا ۱۱۰۰ وات است. هر چقدر توان موتور بالا باشد عملکرد غذاساز سریعتر می شود.

 

 تفاوت غذاساز های برقی و دستی

 

عملکرد قطعات غذاساز

دکمه های روشن، خاموش، پالس از جمله دکمه های یک دستگاه غذاساز است. عملکرد پالس برای زمانی کاربرد دارد که مواد غذایی درون تیغه ها گیرده و عمل خرد کردن را سخت کرده باشد. شما با فشردن دکمه پالس(پرخش معکوس) می توانید این کار را به راحتی انجام دهید. از نکات قابل توجه دیگر غذاساز تیغه های آن است. توجه داشته باشید غذاساز هایی خریداری کنید که جنس تیغه های آن از فولاد ضد زنگ باشد. چرا که مقاومت این تیغه ها نسبت به تیغه های نسبت به تیغه های دیگر بیشتر است. یکی دیگر از نکات قابل توجه غذاساز وزن آن است. غذاساز وسیله ای است که ممکن است شما در طول روز از آن زیاد استفاده کند بنابراین وزن آن باید ب گونه ای باشد که جا به جایی آن شما را خسته نکند.

نکته ی مهم دیگری که وجود دارد این است که دهانه غذاساز باید بزرگ باشد تا کار با آن راحت تر باشد. در هنگام خرید به توری داخل غذاساز توجه کنید.غذا سازی بخرید که توری آن استیل باشد. توری های پلاستیکی رنگ مواد غذایی را به خود می گیرند و بعد از چند وقت استفاده به مرور زمان می شکنند. قسمت میکرو سوییچ در غذاساز خیلی مهم است.  تا هنگامی که پارچ یا هر تکه از غذاساز که به درستی روی محل خود قرار نگرفته باشند شروع به کار نکند. اگر غذاساز پایه ضد لغزش داشته باشد به کاهش صدای غذاساز کمک میکند.

بهترین مارک های غذاساز موجود در بازار

در ادامه ی مطالب به بهترین مارک های غذاساز موجود در بازار میپردازیم که میتوانید به راحتی این مارک ها را در فروشگاه لوازم خانگی اینترنتی گزینگ کالا تهیه کنید. یکی از بهترین مارک های موجود در بازار غذاساز بوش آلمان است. بوش آلمان یکی از بهترین شرکت های تولید کننده لوازم خانگی است. غذاساز بوش یکی از بهترین غذاساز های موجود در بازار است. از ویژگی خوب غذاساز برش میتوان به مخلوط کرن، یخ خرد کن،تیغه ضد زنگ،رنده ریز، رنده درشت، رنده چیپس ساز، خمیرزن، همزن، ظرفیت ۱.۵ لیتر آن اشاره کرد.

مارک اینوکس یکی دیگر از مارک های موجود در فروشگاه است تیغه های ضد زنگ و توان موتور ۸۰۰ وات از ویژگی های خوب این غذا ساز است. غذاساز بیم با صفحه نمایشگر لمسی توان موتور ۸۰۰ ولت و ظرفیت ۱.۵ لیتر پارچ گارانتی ۱۸ ماه و جنس بدنه استیل این غذاساز آن را جذابتر کرده است. گزینه ی بعدی برای خرید غذاساز، غذاساز گلدفراست است. غذاساز گلدفراست دارای موتور با توان ۸۰۰ وات با دو سه سرعته و چرخش موتور ۱۱۰۰۰ می باشد، که قادر به آماده کردن هرنوع مواد غذایی و انواع سبزیجات و میوه ها به راحتی و با سرعت هر چه تمام تر در مدت زمان کوتاهی آماده کند.

 

مارک اینوکس غذاساز بیم غذاساز گلدفراست

ارزان ترین و گران ترین غذاساز موجود در بازار

ارزان قیمت ترین غذاساز داخل بازار به غیر از غذاساز های دستی می توان به غذاساز المپیا اشاره کرد. درصد نارضایتی این محصول خیلی بالاست و مشتریان از عملکرد آن راضی نیستند.  اما گران قیمت ترین غذاساز مولینکس و بوش را به شما پیشنهاد میکنیم که درصد رضایت خیلی بالایی دارند. اگر از آن دسته از افراد هستید که قیمت برایتان مهم نیست و بیشتر به دنبال کیفیت محصول هستید غذاساز مولینکس و بوش انتخاب های خیلی خوبی هستند. میتوانید به راحتی با وارد شدن به سایت فروشگاهی گزینگ کالا با کیفیت ترین غذاساز ها را تهیه کنید و از کار شیرین آشپزی و از کار کردن باغذاساز لذت ببریید. ما در فروشگاه اینترنتی گزینگ کالا بهترین و با کیفیت ترین غذاساز را به همراه گارانتی به شما ارائه میدهیم.

طرز استفاده از غذاساز

غذاساز یک دستگاه پیچیده است که لوازم جانبی زیادی دارد بنابراین باید طرز کار با غذاساز را بدانید تا بتوانید از این دستگاه پر کاربرد استفاده کنید. غذاساز را آورده و قطعات آن را ببینید و سپس برچسب های آن را جدا کنید. تیغه ها و دیسک های غذاساز بسیار تیز هستند بنابراین در هنگام وصل کردن بسیار مراقب باشید که آسیبی نبینید. قطعات را تمیز کنید. دفرچه راهنمای غذاساز را پیدا کنید و باتوجه به دفرچه راهنما قطعات را در جای خود نصب کنید. اولین و مهمترین قسمت نصب پایه است که تمامی تجهیزات زوی آن نصب میگردد. اولین قدم محورهای ظروف و محور های تیغه ها را در پایه قرار دهید. دومین مرحله میرسد به محورجدا شونده که باید آن را بر روی موتور نصب کنید.

بعد کاسه را در جای خود بگذارید و دستگیره را در جهت حرکت عقربه های ساعت  بچرخانید تا درجای خود قفل و ثابت شوند.نوبت به تیغه ها میرسد تیغه ها را بر روی محور متحرک قرار دهید. حال نوبت به تست کردن غذاساز میرسد. مواد غذایی مورد نظر را آماده و در داخل ظرف بریزید  و درب آن را محکم ببندید. قبل از اتصال دوشاخه به پریز برق از سالم بودن پریز اطمینان حاصل فرمایید. غذاساز را روشن کنید و یک سرعت را طبق کاری که میخواهید برایتان انجام دهد انتخاب کنید. همانطور که در مطالب قبلی گفتم دکمه پالس در غذاساز وجود دارد که اگر لازم بود از آن استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید قبل از برداشتن درب غذاساز حتما آن را خاموش کنید. یک غذاساز ممکن است به دلایل مختلفی از کار بیفتد. گاهی ممکن است تیغه های آن درست در جای خود قرار نگرفته باشند.

ادامه ی طریقه ی استفاده از غذاساز

 یکی دیگر از مشکلات وسایل برقی داغ شدن و خراب شدن موتور داخلی آن هاست. در صورتی که غذاساز مدل تسمه دار باشد خراب بودن تسمه و بیرون آمدن ممکن است باعث نچرخیدن آن شود. اما اگر غذاساز شما مدل بدون تسمه است ممکن است چرخ دنده های آن پوسیده باشد و مانع از چرخش تیغه ها شود. خیلی وقت ها بدون آنکه بفهمیم مشکل از پریز برق است هزینه های زیادی برای وسایل برقی می دهیم.

اگر دیدید که غذا ساز کار نمی کند اول آن را به پریز برق دیگری متصل کنید. حال اگر غذاساز شروع به کار کردن کرد که عالی است ولی اگر دچار قطعی شد آن را به یک تعمیرات بسپارید.گاهی پیچیدن سیم برق به هم و یا نازک بودن سیم برق باعث از کار افتادن غذاساز می شود. سیم برق را بررسی کنید. سومین مورد این است که اگر دیدید مشکل نه از پریز برق و نه از سیم برق است به کلید و سوئیچ فعال سازی نگاه کنید که کار روشن و خاموش کردن غذاساز را انجام می دهد.

مورد چهارم سوختن فیوز دستگاه غذاساز است. اگر غذاساز بلافصله بعداز روشن شدن خاموش شود ممکن است مشکل از فیوز غذاساز باشد. راه حل آن این است که فیوز را با فیوز جدیدی جایگزین کنید. گرم شدن بیش از حد موتور غذاساز در صورتی که برای مدت طولانی و بدون وقفه از آن استفاده کرده باشید رخ می دهد که جای نگرانی نیست غذاساز را خاموش کنید و بگذارید کمی خنک شود سپس می توانید به کار کردن با غذاساز ادامه دهید. سوختن موتور غذاساز از بدترین اتفاقی است که ممکن است برای غذاساز شما پیش آید. در این صورت به احتمال زیاد غذاساز دیگر کار نمی کند و مجبور به تهیه غذاساز دیگری خواهید بود.

گارانتی غذاساز

با توجه به همه ی احتمالاتی که گفتیم بهترین کار این است که غذاسازی تهیه کنید که دارای گارانتی باشد. بنابراین اگر غذاساز شما دارای گارانتی است می توانید در هنگام مشکل با نمایندگی و خدمات پس از فروش محصول در ارتباط باشید و خودتان اصلا به آن دست نزنید زیرا مراکز نمایندگی در صورت نیاز متخصصین این کار را به منزل شما می فرستند.

دیدگاه کاربران
8 دیدگاه
 • ناشناس ۱۵ تیر ۱۴۰۲ / ۹:۲۵ ق٫ظ

  سلام مرسی بابت وبلاگ خوبتون میخواستم بدونم وبلاگی دارید که کلا درباره ی معرفی غذاساز واشنایی با کارایی آن باشه؟

 • lanvin ۱۴ خرداد ۱۴۰۲ / ۴:۰۸ ب٫ظ

  قصسد خرید غذاساز رو دارم میخواستم بدونم کدوم مارک غذاساز خرد کن هم داره؟یعنی بشه باهاش سبزی خرد کرد.

  • گلناز ابراهیمی ۸ تیر ۱۴۰۲ / ۱۰:۲۱ ق٫ظ

   بیشتر مدل هایی که رو سایت موجوده خردکن هم دارن برای مشاهده ی مدل های مختلف واژه غذاسار رو داخل سایت سرچ کنید

 • wafa12 ۸ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۱:۱۹ ق٫ظ

  سلام خدمت تیم گزینگ کالا تشکر بابت وبلاگ عالی بهترین مارک غذاساز تون .ممنون میشم یه مارک قیمت مناسب و با کیفیت بهم معرفی کنید قیمتش برام مهمه .

  • گلناز ابراهیمی ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ / ۱۲:۳۲ ب٫ظ

   سلام و عرض ادب
   مرسی بابت وقتی که برای مطالعه این وبلاگ گذاشتید برای خرید بهترین غذاساز هم داخل سایت غذاساز رو سرچ کنید و مشخصات و قیمت هر کدام از مدل ها آپلود شده

 • marya75 ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ / ۶:۴۶ ب٫ظ

  سلام این غذاساز ها گوشت قلوه ای رو هم میکس میکنن و بصورت چرخ کرده تحویل میدن؟؟؟

  • گلناز ابراهیمی ۲۹ بهمن ۱۴۰۱ / ۹:۱۹ ب٫ظ

   سلام عزیزم مرسی بابت وقت با ارزشی که برای مطالعه این مقاله گذاشتید امکانات و ویژگی های هر کدوم از محصولات رو داخل سایت گذاشتیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *