نحوه استفاده از ماشین لباسشویی دوقلو چگونه است؟

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی دوقلو چگونه است؟

انواع ماشین لباسشویی دوقلو

ماشین های لباسشویی دوقلو در چند مدل در بازار موجود می باشند و به سه دسته طراحی می شوند. بیشتر ماشین لباسشویی های دوقلو دو مخزن دارند، که یک مخزن برای شستشو و مخزن دیگر برای خشک کردن استفاده می شود. مدلهای ماشین لباسشویی دوقلو عبارتند از :

  • لباسشویی نیمه اتومات تک مخزنه
  •  لباسشویی نیمه اتومات دو مخزنه
  • ماشین لباسشویی دو قلو نیمه اتوماتیک

 

انواع ماشین لباسشویی دوقلو

نحوه استفاده از خشک کن در ماشین لباسشویی دوقلو

تفاوتی که ماشین لباسشویی های دوقلو با دیگر ماشین لباسشویی های اتوماتیک دارند در نحوه خشک کردن آن ها است. در این نوع ماشین لباسشویی های دوقلو باید خودتان لباس ها را از مخزن شستشو در بیاورید و به مخزن خشک کن انتقال دهید. این مار مکن است کمس زمان بر باشد و برای شما سخت باشد. همین امر باعث شده است که مردم به خرید ماشین لباسشویی اتوماتیک رو بیاورند. همانطور که در بالا گفتم تفاوت اصلی ماشسین لباسشویی ها مربوط به همین بخش است.

اما باید توجه کنید ماشین لباسشویی های دو قلو مزیت های زیادی دارند که می توانید این مورد را نادیده بگیرید. نحوه استفاده از خشک کن در ماشین لباسشویی دوقلو به این صورت است که بعد از شستشو لباس ها را از مخزن شستشو بیرون میاورید و به مخزن خشک کن انتقال می دهید و زمان خشک شدن را به صورت دستی تنظیم می کنید.

نحوه استفاده از ماشین لباسشویی دوقلو درب از بالا

لباسشویی های درب از بالا دارای یک لگن چرخان حول یک محور مرکزی مانند لباسشویی های درب از جلو می باشند. با این تفاوت که درب از جلو باز شو ندارند. ماشین لباسشویی های درب از بالا، یک درب از بالا باز شونده مانند لباسشویی های استاندارد هستند. همانند ماشین لباسشویی های درب از جلو عمل می کنند و حجم آب مورد نیاز آن ها نصف حجم آب مورد نیاز برای ماشین لباسشویی های استاندارد هستند.

از مزایای ماشین لباسشویی درب از بالا این است که نیار به لاستیک درزبند آب بندی مانند مدل های درب از جلو ندارند تا از نشتی رطوبت و آب کف از لای درب ماشین لباسشویی جلوگیری کنند. این موضوع باعث شده است که رطوبت و آلودگی در لابلای چین و چروک های لاستیک درزبندی باقی نماند. ماندن آلودگی در لابه لای درزبند ها باعث به وجود آمدن بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی می شود. مدل های درب بالا دارای یک جفت یاتاقانهای متقارن نسبت به یک عدد یاتاقان در یک سمت محور می باشد که باعث کاهش خرابی های مکانیکی آن می شود.

مزایای استفاده از ماشین های لباسشویی درب از بالا

 بارگیری آسان دستگاه: یکی از مزایای خوب ماشین لباسشویی درب از بالا این است که برای کسانی که دیسک کمر یا هر دلیل دیگری در خم شدن مشکل دارند، بسیار مناسب است.به سادگی می توانید لباس های کثیف را بدون خم شدن در آن قرار داده و پس از شستشو از دستگاه خارج کنید.

کوتاه تر بودن چرخ های شستشو: چرخه شستشو در ماشین لباسشویی های درب از بالا کوتاه تر است. مدل های جدید ماشین های لباسشویی درب از بالا که تولید می شوند برنامه های شستشوی سریعی دارند. ای چرخه کوتاه در کمتر از ۱۵ دقیقه لباس ها را می شوید ولی برای لباس های بزرگ و سنگین مناسب نیست. بنابراین اگر می خواهید لباس هایتان در مدت زمان کمی شسته شوند انتخاب این دستگاه ها پیشنهاد خوبی است.

دارا بودن گزینه شستشو با آب سرد: موا شوینده ماشین های لباسشویی که درب آن ها از جلو می باشد و ماشین های لباسشویی درب از بالا هستند متفاوت است. این مواد شوینده  مخصوص هر دستگاه بوده و نباید از مواد شوینده مخصوص ماشین های لباسشویی درب از جلو برای دستگاه های بعد از بالا استفاده کنید. مواد شوینده برای دستگاه های درب از بالا مخصوص شستشو با آب سرد هستند و  مواد شوینده برای دستگاه های درب از جلو باید آب آن ها حداقل تا ۳۰ درجه سانتی ‌گراد گرم باشد.

۴. قابلیت توقف در اواسط چرخه شستشو: اکثر لباسشویی درب از بالا دارای این قابلیت هستند که حتی بعد از شروع چرخه در صورتی که لباس یا جورابی را فراموش کرده باشید قرار دهید و بخواهید اضافه کنید را دارد. درب ماشین لباسشویی را بردارید و لباس ها را قرار دهید. این قابلیت دذر بعضی از ماشین لباسشویی ها تنهاد ردقایق ائل امکان پذیر است.

 

مزایای استفاده از ماشین های لباسشویی درب از بالا

 

سایر مزیت های ماشین های لباسشویی دوقلو

ماشین لباسشویی درب از بالا مزایای زیادی دارد که در بالا به آن اشاره کردیم. از دیگر مزایای این مدل از ماشین لباسشویی می توان به اینکه با استفاده از نیروی گرانش زمین، مواد شوینده، سفید کننده و نرم کننده ای که در جا پودری قرار دارد در فرایند شستشو به لباس ها افزوده می شود. این مورد در ماشین لباسشویی های درب از جلو به این صورت انجام می شود که مواد شوینده درون جاپودری باید توسط، شیرهای برقی که مسیر جا پودری را باز و بسته میکنند به لباسها تزریق شوند.

  در ماشین لباسشویی های درب از بالا هیچ گونه رطوبتی بعد از شستشو به دلیل نیروی گرانش زمین باقی نمی ماند.  ماشین لباسشویی های درب از جلو رطوبت در لابه لای لاستیک درز گیر و یا داخل لگن شستشو باقی می ماند. این رطوبت باعث ایجاد رشد کپک و قارچ و ایجاد بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی می شود. ورود و خروج شدن آب در ماشین لباسشویی های درب از بالا ، به دلیل اینکه ساختار عمودی دارند راحت تر از ورود و خروج آب در ماشین لباسشویی های درب از جلو است.

نکات مهم  برای خرید ماشین لباسشویی دوقلو

در هنگام خرید ماشین لباسشویی دوقلو لازم است به نکاتی توجه کنید و آن را به یاد داشته باشید. توجه کردن به این نکات شما را به نیازها و خواسته‌ هایتان از یک ماشین لباسشویی نزدیکتر می کند. مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی های دوقلو دارای آپشن‌های متفاوتی هستند. اگر شما خواسته‌ ای از یک لباسشویی دوقلو دارید باید به این آپشن‌ها در مدل‌های مختلف دقت کنید. باید مطمئن شوید که مدل انتخابی شما دارای سر و صدای کمی می باشد.  اگر لباسشویی دارای مخزن خشک‌کن باشد، احتمال لرزش و تولید صدا بیشتر است. نکات دیگری که در هنگام خرید ماشین لباسشویی دوقلو  باید به آنها دقت کنید عبارتند از:

  • برخورداری از سیستم هوشمند شستشو
  • دارای گارانتی و ضمانت پس از فروش
  • دارای گزینه‌های شستشوی اضافی مثل اسپین و اددواش
  • بهره‌مندی از ایمنی بالای شستشو و داشتن قفل کودک
  • بهره‌مندی از برنامه‌های متنوع شستشو و قابلیت تغییر سرعت چرخش موتور

در هنگام خرید ماشین لباسشویی دوقلو به چه ویژگی هایی باید توجه نمود؟

زمان چرخه شستشو: زمان چرخه شستشو در ماشین های لباسشویی درب از بالا با توجه به دمای آب از یک ساعت و ۱۰ دقیقه تا یک ساعت و ۳۰ دقیقه می باشد.

 همزن: در بعضی از ماشین لباسشویی درب از بالا یک همزن وجود دارد  که دارای یک پایه گرد پلاستیکی در وسط دستگاه می باشد. این همزن باعث می شود لباس ها تمیز تر شسته شوند. موردی که وجود دارد این است که با توجه به اینکه این همزن ها با گره خوردن به لباس و کشش آنها ها ممکن است لباس ها آسیب ببیند. در بعضی دیگر از ماشین لباسشویی ها  همزن از حرکت لگن برای تمیز شدن لباس ها استفاده می شود.

سرعت چرخش: هر اندازه که سرعت چرخش خشک کن دستگاه بیشتر باشد ، لباس ها بهتر خشک می‌شوند . سرعت چرخش بالا در تمام چرخه های شستشو در دسترس نیست. به عنوان مثال هنگام استفاده از چرخه دور پایین که به طور پیش فرض استفاده می شود سرعت کاهش می یابد تا به لباس ها آسیب نرسد.

رتبه بندی از نظر مصرف انرژی: اگر شاخص روی برچسب انرژی ماشین لباسشویی بیشتر باشد، دستگاه بازده انرژی بیشتری دارد . در حالی که یک ماشین لباسشویی کم مصرف ممکن است گران تر باشد، اما در حین استفاده هزینه های کمتری را نسبت به ماشین های پرمصرف خواهد داشت.

رتبه بندی از نظر مصرف آب: ماشین های لباسشویی دو قلو دارای رتبه بندی از نظر مصرف آب هستند به طوری که هرچه شاخص مصرف بیشتر باشد ماشین لباسشویی راندمان آب بیشتری خواهد داشت.

نتیجه گیری از مقاله نحوه استفاده از ماشین لباسشویی دوقلو

با توجه به نکاتی که در استفاده از ماشین لباسشویی دوقلو برای شما گفتیم، حال شما راحت تر می توانید برای خرید ماشین لباسشویی دوقلو اقدام کنید. در بازار مدل‌های متنوع و بسیار خوبی از ماشین‌های لباسشویی دوقلو توجود دارد. انتخاب یک برند مناسب برای خرید ماشین لباسشویی دوقلو  از مهم‌ترین ها به حساب می آید. برندهایی که د رداخل ایران تولید می شوند دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و  بهترین انتخاب و جایگزین مدل های خارجی هستند. برندهای داخلی قیمت مناسبتری نسبت به مدل های خارجی دارند و کیفیت برندهای داخلی به نسبت قیمت‌ آنها بسیار مناسب است. از بهترین برند هایی که می توان برای خرید به شما پیشنهاد داد برفاب و پاکشوما هستند.

ماشین لباسشویی دوقلو ۸ کیلویی فیلمور

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *