طرز تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی

طرز تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی

تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی

امروزه برای تهیه هر نوع قهوه ی از دستگاه های قهوه ساز استفاده می کنند و حتما می دانید که دستگاه‌ های قهوه‌ ساز با برق کار می‌کنند. از دستگاه های قهوه ساز در مواقعی که برق قطع می باشد نمی توانید استفاده کنید و دیگر کارایی ندارند. بنابراین بهتر است که روش های دیگری را برای این واقع یاد بگیرید. با یاد گیری چند روش دیگر برای تهیه قهوه دیگر در زمان قطعی برق بدون قهوه نمی‌مانید. افراد زیادی به نوشیدن قهوه علاقه مند هستند. لازم نیست که برای نوشیدن قهوه هر بار به کافه بروید به راحتی و با چند روش ساده می توانید در خانه برای خود یک قهوه خوش طعم تهیه کنید. می خواهیم در این وبلاگ چند روش آسان و فوری برای تهیه قهوه بدون قهوه جوش را به شما آموزش دهیم. طرز تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی نیز امکان پذیر است و تنها کافی است که کی حوصله به خرج دهید. از این روش‌ها می توانید در روزهایی که در سفر هستید نیز استفاده کنید، بنابراین با ادامه متن همراه ما باشید.

طرز تهیه قهوه با شیر جوش

شیر جوش یکی از ابزار هایی است که می توانید برای تهیه قهوه از آن استفاده کنید. شما با استفاده از یک شیر جوش میتوانید به راحتی یک قهوه عالی درست کنید. برای تهیه قهوه با شیر جوش یک لیوان آب را درون آن بریزید و روی گاز با حرارت پایین قرار دهید. زمان بدهید تا آب کامل به جوش بیاید. حال به آب جوشیده به مقدار مناسب قهوه مانند یک یا دو قاشق اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.

دو تا سه دقیقه بگذارید قهوه روی شعله گاز بصورت کامل دم بکشد و سپس با استفاده از یک صافی قهوه را درون لیوان بریزید. بهتر است که  از صافی ریز استفاده کنید تا تفاله های قهوه بصورت کامل جدا شود. تهیه قهوه با شیر جوش را میتوانید جایگزین طرز تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی کنید.

دم کردن قهوه با فرنچ پرس دستی

از ابزار هایی که می توانید به وسیله آن یک قهوه خوشمزه برای خود درست کنید فرنچ پرس دستی می باشد. طرز تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی، با فرنچ پرس دستی نیز امکان پذیر است. برای درست کردن قهوه با فرنچ پرس باید دانه های قهوه مخصوص فرنچ پرس آسیاب شوند. درست کردن قهوه با فرنچ پرس کار راحتی است و تنها کافی است، به ازای هر نفر یک قاشق قهوه درون فرنچ پرس بریزید.

بعد از آن به اندازه نصف حجم فرنچ پرس آب جوش اضافه کنید. حدود ۳ دقیقه صبر کنید و دوباره درون فرنچ پرس بصورت کامل آب جوش بریزید تا پر شود. حال می توانید درب فرنچ پرس را بگذارید و ۲ تا ۳ دقیقه صبر کنید و باید به آرامی پرس را فشار دهید. قهوه شما آماده شده است، می توانید آن را نوش جان کنید.

 

دم کردن قهوه با فرنچ پرس دستی

 

درست کردن قهوه با کافی بگ

یکی از روش های عالی برای درست کردن قهوه، استفاده از کافی بگ می باشد. دو رو برای استفاده از کافی بگ وجود دارد و آن هم این است که کافی بگ آماده خریداری کنید و یا اینکه خودتان آنرا بسازید.برای این کار یک پارچه تمیز نخی کوچک انتخاب کنید و یک قاشق قهوه آسیاب شده را داخل آن بریزید. باید لبه های پارچه را کنار هم بگذارید تا مانند چای کیسه ای شود. 

سر پارچه را با یک نخ ببندید. کافی بگی را که درست کرده اید، درون فنجان بگذارید و به آن مقدار کمی آب جوش اضافه کنید. آب باید تا بالای کافی بگ را بپوشاند. حدود ۲ تا ۳ دقیقه صبر کنید و دوباره  به میزان دلخواه آب به فنجان خود اضافه کنید. بعد از یک یا دو دقیقه قهوه شما آماده است و می توانید کافی بگ را از فنجان خارج کنید و قهوه را نوش جان کنید.

طرز تهیه قهوه با قهوه ساز دستی

قهوه ساز های دستی یکی دیگر از ابزار های پرکاربرد برای درست کردن قهوه می باشد. برای کسانی که نمی خواهند برای قهوه ساز برقی هزینه زیاد پرداخت کنند، میتوانند از قهوه ساز های دستی ارزان قیمت را خریداری کنند. قهوه ساز های دستی در مدل های گوناگونی در بازار موجود می باشند و قیمت بسیار ارزانی نیز دارند. درست کردن قهوه با قهوه ساز های برقی بسیار آسان است و شما میتوانید به راحتی یک قهوه با کیفیت آماده کنید.

برای درست کردن قهوه با استفاده از قهوه ساز های دستی باید به این صورت عمل کنید.  مخزن قهوه ساز را باید تا زیر سوپاپ آب بریزید؛ بعد از آن قهوه آسیاب شده را درون محفظه بریزید و درب قهوه ساز را ببندید. قهوه ساز را روی شعله بسیار کم قرار دهید و صبر کنید تا قهوه به آرامی به درون مخزن منتقل شود. بعد از آنکه قهوه کاملا درون مخزن ریخته شد، بگذارید یک دقیقه روی حرارت بماند. حال قهوه شما برای نوشیدن آماده شده است.

 

طرز تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی

 

آماده کردن قهوه روی گاز بدون قهوه جوش

اگر بخواهیم ساده ترین روش برای تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی را به شما معرفی کنیم؛ باید به طرز تهیه قهوه روی گاز بدون قهوه جوش اشاره کنیم. برای طرز تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی و تهیه قهوه روی گاز باید به صورت زیر عمل کنید:

 • ابتدا یک قاشق مرباخوری قهوه را درون یک فنجان بریزید.
 • سپس روی آن را به میزانی که فنجان پر شود، آب داغ بریزید.
 • به کمک یک قاشق آن را خوب هم بزنید، تا با یکدیگر مخلوط شوند.
 • حال در این مرحله باید چند دقیقه فنجان را رها کنید تا ذرات معلق موجود در آن ته فنجان ته نشین شوند. بعد از آن قهوه آماده است می توانید آن را نوش جان نمایید.

 

آماده کردن قهوه روی گاز بدون قهوه جوش

 

طرز تهیه قهوه روی اجاق گاز

از قدیمی ترین روش ها برای درست کردن قهوه، روش تهیه قهوه روی اجاق گاز می باشد. در مواقعی که به برق دسترسی ندارید یا نمی‌توانید از دستگاه‌های برقی استفاده کنید، یکی از بهترین روش هاست. برای این کار باید مقداری آب را داخل یک قابلمه و یا شیر جوش بریزید. قابلمه را روی حرارت متوسط رو به بالا قرار دهید و به ازای هر فنجان قهوه یک قاشق غذاخوری سر پر پودر قهوه بریزید. مواد را به خوبی هم بزنید.

در این مرحله می‌توانید در صورت دلخواه شکر اضافه کنید. باید تا زمانی که قهوه به جوش می آیدصبر کنید، سپس آن را به خوبی هم بزنید و بگذارید تا دو دقیقه بجوشد. بعد از انجام این مراحل باید قهوه را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید. بعد از حدود چهار دقیقه قهوه را به آرامی داخل فنجان مورد نظر بریزید.

نحوه تهیه قهوه بدون دستگاه

برای تهیه قهوه می توایند از قوری نیز استفاده کنید. قوری که برای تهیه قهوه می خواهید از آن استفاده کنید باید دارای محفظه جدایی برای چای که در وسط آن است، باشد. حال مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا قوری را پر از آب کنید و آن روی شعله گاز بگذارید تا به جوش آید.
 • بعد از آن درب قوری را باز کنید و یک قاشق مرباخوری قهوه در آن بریزید.
 • قوری را روی شعله قرار دهید تا قهوه شما دم بکشد.
 • بعد از دم شدن قهوه می توانید آن را نوش جان کنید.

 

طرز تهیه قهوه بدون استفاده از قهوه ساز برقی

 

مواد و ابزار لازم تهیه قهوه با آب جوش

اگر نمیدانید که بد.ن قهوه ساز چگونه قهمه خود را آماده کنید اصلا نگران نباشید، می توانید یک فنجان قهوه عالی را بدون هیچ ابزاری درست کنید. این کار را در زمانی که در سفر هستید و یا اگر در خانه دستگاه قهوه ساز ندارید، می توانید به راحتی انجام دهید. تنها چیزی که برای درست کردن قهوه نیاز دارید آب برای جوشاندن است. آب را از طریق دستگاه چای ساز و یا سماور بجوشانید.برای درست کردن قهوه بهاین روش عمل کنید:

 1. ۳ قاشق غذاخوری قهوه آسیاب شده ی متوسط نیاز دارید.
 2. ۱ پیمانه نمک را نیز بیاورید.
 3.  وسیله هایی مانند کتری چای، قابلمه و چای ساز و یا سماور برای جوشاندن آب.

 

مواد و ابزار لازم تهیه قهوه با آب جوش

 

چگونه بدون قهوه ساز و با آب جوش قهوه درست کنیم

آب را  با استفاده از وسیله هایی که معرفی کریدم بجوشانید. قهوه و نمک را به فنجان مورد نظر اضافه کنید. به اندازه یک سوم به آن آب جوش اضافه کنید تا پودر قهوه خیس شود. بگذارید حدود یک دقیقه در این حالت باقی بماند. بعد از مدت زمان یک دقیقه لیوان را با آب جوش پر کنید و به خوبی هم بزنید. قهوه را دم کنید و ۴ دقیقه صبر کنید. بهتر است که از صافی برای صاف کردن قهوه در لیوان استفاده کنید. اگر صافی را در اختیار نداشتید، کمی آب سرد را در بالای قهوه داغ بریزید، زیرا باعث می‌شود تفاله‌ها به پایین فرو بروند.

آسیاب قهوه ۱۵۰ وات بلک اند دکر مدل CBM4-B5

امروزه انواع مختلفی از آسیاب برقی کوچک در بازار موجود است که انتخاب را برای شما دشوار میسازد. به همین جهت اگر قصد خرید آسیاب قهوه برقی را دارید سعی کنید با شناخت کافی از این محصول آسیاب برقی ارزان قیمت و با کیفیت را انتخاب کنید. پیشنهاد فروشگاه ما به شما آسیاب قهوه بلک اند دکر CBM4-B5 می باشد. این دستگاه با ویژگی های همچون توان ۱۵۰w، وزن ۷۲۰gr، گنجایش مخزن ۶۰gr و جنس تیغه فولاد ضد زنگ یکی از بهترین آسیاب های قهوه خانگی قوی بازار است. این آسیاب برقی در مدت زمان یک دقیقه ۱۵۰gr مواد را آسیاب می کند. این دستگاه تنظیمات سرعت ندارد و نوع کنترل آن چرخشی می باشد. جنس بدنه محصول از پلاستیک مرغوب و به رنگ قهوه ای می باشد.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز آسیاب قهوه ۱۵۰ وات بلک اند دکر مدل CBM4-B5 روی لینک محصول کلیک نمایید.

آسیاب قهوه نانیوا مدل N-95

آسیاب قهوه نانیوا مدل N-95 دارای تیغه ای بسیار تیز و برنده از جنس استیل ضد زنگ میباشد. جنس بدنه آسیاب نانیوا مدل N-95 پوشش بدنه آن استیل میباشد. توان موتور دستگاه ۱۵۰ وات است. کاسه آسیاب نانیوا ۵۰ میلی لیتر ظرفیت دارد از این دستگاه علاوه بر مصارف خانگی میتوانید برای کافه ها نیز از آن استفاده نمایید. این دستگاه به راحتی برای آسیاب نمودن دانه قهوه و آجیل و خشکبار پسته و گردو انواع مختلفی مناسب میباشد. این محصول بسیار پر کاربردی است برای هر خانه ای ضروری میباشد و قیمت بسیار مناسبی هم دارد. درست کردن یک قهوه خوشمزه و اصیل با استفاده از این دستگاه چندین برابر خوشمزه میشود. مدت ضمانت یکسال پس از خرید یا ۱۵ ماه پس از تولید است البته حوادث طبیعی مشمول ضمانت نمیگردد.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز آسیاب قهوه نانیوا مدل N-95 روی لینک محصول کلیک نمایید.

دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *