بررسی کامل ویژگی های جاروبرقی

بررسی کامل ویژگی های جاروبرقی

 

جاروبرقی ها به طور کل از نظر ظاهر به دو دسته ی ایستاده و خوابیده تقسیم می شوند 

جاروبرقی های ایستاده  این جاروها که به جارو عصایی نیز شناخته شده اند فاقد لوله ی خرطومی می باشند و به خاطر ظرفیت محدود مخزن زباله ی آنها مناسب مساحت های بزرگ نمی باشند. جاروبرقی های خوابیده  این مدل همان هایی هستند که به محض شنیدن جاروبرقی هر فرد در ذهن خود تداعی می کند. لوله ی خرطومی و فلزی شاخصه ی اصلی این مدل از جاروبرقی ها می باشد که خود به دو دسته ی خانگی و صنعتی تقسیم می شوند. ما در اینجا به بررسی کامل ویژگی های جاروبرقی خانگی پرداخته ایم و نکاتی را که باید هنگام خرید به آن ها بسیار توجه شود بیان کرده ایم.

 

 قدرت موتور جاروبرقی 

اولین و مهم ترین ویژگی که باید برای انتخاب یک جاروبرقی باکیفیت و در عین حال قیمت مناسب به آن توجه کنیم قدرت موتور جاروبرقی می باشد. توان بالا در جاروبرقی نشان دهنده ی قدرت بیشتر آن می باشد و اغلب جاروبرقی های خانگی از جمله جاروبرقی برفاب، نانیوا، پارس خزر و کرال دارای قدرت ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ وات می باشند. برای مصرف معمولی یک جاروبرقی توان ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ وات کافی می باشد. در نظر داشته باشید که هرچه توان مصرفی دستگاه بالاتر باشد میزان برق مصرفی منزل و محل مورد استفاده نیز افزایش می یابد.

 

 توان مکش جاروبرقی 

جدا از قدرت موتور یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که باید به آن توجه شود توان مکش جاروبرقی می باشد. توان مکش همیشه عددی کمتر از قدرت موتور می باشد و این توان همان چیزی است که برای یک مصرف کننده اهمیت پیدا می کند. به این نکته توجه داشته باشید که قدرت مکش در میان دو جاروبرقی که قدرت موتور آنها یکسان است می تواند کاملا متفاوت باشد. برخی از فروشنده ها برای تست قدرت مکش ، لوله ی خرطومی را جدا می کنند و توان را با چسباندن دستشان به ورودی هوا روی بدنه نشان می‌دهند در حالی که قدرت مکش باید در سر پارویی و با نصب کامل لوله‌ها تست شود.

توان مکش جاروبرقی

 

 صدای جاروبرقی 

هنگام انتخاب محصول مورد نظر از فروشنده درخواست کنید که جاروبرقی را روشن نماید. با وجود اینکه صدای جاروبرقی با میزان کشش و کارایی آن در ارتباط است، اما جاروبرقی های پیشرفته صدای بسیار کمتری دارند. برخی از تولید کننده ها تنظیمات جارو برقی را روی بی صدا قرار می دهند که البته این امکان قیمت جاروبرقی را افزایش می دهد. رقابت در تولید جاروبرقی باعث شده است که تولید کنندگان به ساخت جاروهایی با قدرت مکش بالا و صدای موتور کمتری گرایش پیدا کنند.

 

 وزن دستگاه 

هنگام خرید حتما به وزن محصول توجه داشته باشید زیرا برخی از جاروبرقی ها دارای وزن بدن یا لوله سنگینی هستند که کار نظافت را برایتان دشوار و خسته کننده می کنند و به مرور زمان به دست ، کمر و سایر اعضای بدن آسیب می زند.

 

 کیسه جاروبرقی 

جاروبرقی های کیسه دار امکان تعویض کیسه هنگام پرشدن را دارند اما باید به این نکته هم توجه کرد که هزینه های مالی زیادی را برای مصرف کننده در دراز مدت ایجاد خواهند کرد. از طرفی دیگر تعویض فیلتر جارو برقی های بدون کیسه هزینه ای است که از دید بسیاری از افراد پنهان می ماند چرا که این نوع جاروبرقی ها دارای فیلتر قدرتمند و با نفوذپذیری بسیار کم در برابر ذرات گرد و غبار هستند و در طولانی مدت کارآیی خود را از دست می دهند. نکته قابل توجه در خصوص جاروبرقی های بدون کیسه این است که اگر خواهان افزایش طول عمر دستگاه و بالا بردن کارایی آن هستید باید به طور منظم فیلتر آن را تعویض نمایید. این در حالی است که جارو برقی های کیسه دار نیاز به نظارت کمتر و نگهداری ساده تری دارند.

کیسه جاروبرقی

 

وضعیت نشانگر کیسه 

هنگامی که ظرفیت کیسه ی دستگاه پر باشد و نیاز به تعویض آن باشد نشانگر وضعیت کیسه شما را آگاه می کند بنابراین نیازی به مشاهده ی مخزن و بررسی پر بودن آن نیست.

 فیلتر تصفیه کننده ی هوا

شرکت های تولید کننده ی لوازم خانگی برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار در فضای خانه معمولا از فیلتر تصفیه کننده ی هوا در ساخت جاروبرقی استفاده می کنند. این فیلترها بیشتر مناسب افرادی است که از بیماری هایی مانند آلرژی ، آسم و سایر حساسیت ها رنج می برند. فیلتر HEPA یکی از این نمونه هاست که میزان گرد و غبار و آلودگی هوا را در هنگام جاروکردن بسیار کاهش می دهد و هوای خروجی از جاروبرقی را تصفیه می کند.

چرخ های جاروبرقی 

هنگام استفاده ی مداوم از جارو برقی ، دستگاه از یک جهت به جهت دیگر حرکت داده می شود بنابراین باید به راحتی حرکت کند. برخی از جاروبرقی ها مجهز به دو چرخ بزرگ و یک چرخ کوچک با قابلیت گردش هستند. ضروری است که جارو برقی برای انجام کار نظافت بتواند به همه جا دسترسی پیدا کند به همین دلیل جاروهایی را در هنگام خرید انتخاب نمایید که چرخ هایش قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را داشته باشد. اندازه چرخ ها به انعطاف پذیری دستگاه و جارو کردن آسان تر بستگی دارد.

 طول سیم جارو برقی

این نکته بستگی به فضای خانه و تعداد پریزهای موجود در آن مکان دارد و در هنگام خرید افراد باید خود به این موضوع توجه داشته باشند و مناسب ترین جارو برقی را انتخاب نمایند. طول سیم جارو نباید خیلی کوتاه و غیراستاندارد باشد زیرا مجبور می شوید که به طور مرتب سیم را از یک پریز برق به پریز دیگر وصل کنید. اندازه ی استاندارد برای طول سیم یک جارو، ۶ تا ۹ متر می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه طول سیم کمتر باشد دامنه ی حرکتی جارو محدودتر می‌شود.

طول سیم

 

 لوله تلسکوپی 

در صورت کوتاه بودن لوله ی جارو برقی آسیب های زیادی از جمله آسیب های مفصلی به افراد می رسد و از سوی دیگر لوله های بلندتر از ۲ متر نیز باعث کاهش قدرت مکش دستگاه می شود در نتیجه همواره سعی کنید جاروهایی را انتخاب نمایید که دارای لوله ی تلسکوپی باشند زیرا می توان آن را متناسب با قد خودتان تنظیم نمایید.

 قابلیت مکش مایعات

بعضی از جاروبرقی ها علاوه بر مکش گرد و خاک و اشیاء جامد کوچک ، قابلیت مکش مایعات را نیز دارند. این قابلیت می تواند کیفیت و رفاه بیشتری در هنگام استفاده از این دستگاه برای شما رقم بزند برای همین در هنگام خرید این نکته را به عنوان بررسی ویژگی های جاروبرقی در نظر بگیرید.

 برس یا پارویی جارو برقی 

پارویی جارو نیز مانند سایر قطعات جارو طول عمری دارد به همین دلیل تعویض به موقع آن سبب افزایش عملکرد جاروبرقی می شود. پارویی جارو قابلیت پاک کردن انواع گرد و غبار و ذرات ریز و درشت زباله ها را دارد و این امکان را به شما می دهد که هر گوشه و کناری را به راحتی تمیز نمایید.

پارویی جارو برقی

 

 لوازم جانبی 

وجود لوازم جانبی در جاروبرقی می تواند کمک بسیاری در تمیز کردن به شما بکند زیرا هر کدام برا یتمیز کردن قسمتی از فضا مناسب هستند و کار را راحت تر می کنند. ممکن است گاهی ممکن است قطعه ای از جارو گم یا خراب شود بنابراین با وجود لوازم جانبی می توانید به راحتی  از ان ها استفاده کنید. در هنگام خرید یک جاروبرقی مناسب به لوازم جانبی همراه آن توجه داشته باشید زیرا لوازم جانبی مانند سری مخصوص سنگ ، درز مبل ، دیوارها ، تابلوها و پارکت ها و همچنین برس های مخصوص تمیز کردن حیوانات بسیار کارآمد می باشند.

 

بررسی کامل ویژگی های جاروبرقی

 

 زیبایی ظاهر محصول 

ظاهر محصول در نگاه اول اولین چیزی است که توجه شما را جلب می کند بنابراین ظاهر محصول نیز مهم است. با انتخاب محصولی زیبا علاوه بر این که اشتیاق به کار کردن را برای شما بیشتر می کند فضای خانه را نیز برای جذابتر می کند. این نکته کاملا سلیقه ای می باشد و افراد با توجه به ذائقه ی خود انتخاب می نمایند. زیبایی و جذابیت اولین معیار برای خرید هر محصولی می باشد و هر برندی محصولات خود را با زیبایی خاصی ارائه می دهد.

 گارانتی و ضمانت 

از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید جارو برقی و لوازم برقی نباید از یاد ببرید داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. با وجود این دو مورد خیالتان از بابت اصل بودن محصول راحت است و اطمینان بشتری دارید. با استفاده از خدمات پس از فروش و گارانتی می توانید در صورت بروز مشکل از خدمات آن استفاده کرده ان را تعمیر یا تعویض کنید. باعث می شود که خیال افراد از خرید خود راحت باشد زیرا می دانند که در صورت مشکل می توانند به راحتی با نمایندگی در ارتباط باشند و مشکل را حل نمایند.

برند خوب 

هنگامی که برای خرید جاروبرقی اقدام می نمایید، باید علاوه بر دقت به معیارهایی که به عنوان بررسی ویژگی های جاروبرقی به آن پرداختیم ، سعی کنید جاروبرقی خود را از یک برند خوب و مناسب انتخاب کنید. برندهای ایرانی پارس خزر ، کرال ، برفاب ، بنس ، بیم و … از جمله برندهای معتبر و خوب محسوب می شوند.

جاروبرقی سوپر سایلنت گلدفراست مدل ARTA

جاروبرقی سوپر سایلنت گلدفراست مدل ARTA یکی از با کیفیت ترین محصولات برند گلدفراست میباشد. این نوع جاروبرقی از دسته جارو های کیسه دار است. از یک سیستم بسیار قوی و مکش بالا برخوردار است. موتور قدرتمند این دستگاه ۲۶۰۰ وات میباشد. توانایی این جارو برقی بسیار بالا است و مکش بالای را دارد و به راحتی خرده ریزه ها را روی زمین جمع میکند. میتوانید به راحتی با استفاده از این جارو برقی سطح ها و مکان های مختلف را جاروکشی میکند. جارو برقی گلدفراست از لوله تلسکوپی برخوردار است هنگام کار کردن دستان شما خسته نمی شود. جاروبرقی گلدفراست از یک موتور کم صدا برخوردار میباشد. هنگام جاروکشی خانه شما اذیت نمی شوید.

برای مشاهده ی مشخصات و قیمت به روز جاروبرقی سوپر سایلنت گلدفراست مدل ARTA روی لینک محصول کلیک نمایید.

جاروبرقی ۲۲۰۰ وات نوبل کینگ مدل NK-VC-3620

جاروبرقی نوبل کینگ مدل ۳۶۰۰ یکی از قدرتمند ترین جاروبرقی های موجود در بازار میباشد. این جاروبرقی در رنگ  نقره ای موجود است. این نوع جاروبرقی دارای توان ۲۲۰۰ وات میباشد. قیمت جارو برقی نوبل کینگ نسبت به کیفیت بالای که دارد بسیار مناسب میباشد. با استفاده از این جاروبرقی میتوانید خانه هایتان را در کمترین زمان ممکن بسیار راحت تمیز نمایید. قدرت مکش جاروبرقی نوبل کینگ بسیار بالا میباشد صدای این جاروبرقی نیز بسیار پایین است و باعث آزار و اذیت شما نمیشود همچنین جاروبرقی نوبل کینگ مدل NK-VC-3620 مجهزبه فیلتر هپا میباشد.

برای مشاهده ی مشخصات و قیمت به روز جاروبرقی ۲۲۰۰ وات نوبل کینگ مدل NK-VC-3620 روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

جاروبرقی ناسا الکتریک مدل NS-9097

جاروبرقی ناسا الکتریک مدل NS-9097 یکی از پرفروش ترین مدل های جاروبرقی کیسه دار شرکت ناسا الکتریک است. دارای یک موتور قدرتمند با توان مصرفی ۲۴۰۰ وات است و از قدرت مکش بالایی برخوردار است. قابلیت تنظیم قدرت مکش از ویژگی های این جاروبرقی است که می توانید با توجه به سطح مورد نظر خود، میزان قدرت مکش را تغییر دهید. این جاروبرقی مجهز به فیلتر بهداشتی هپا است که گرد و غبار و آلودگی را به میزان ۹۹.۹۹۹% جذب می کند و هوای سالم را در محیط انتشار می دهد. لوله ی تلسکوپی این جاروبرقی از قابلیت تنظیم ارتفاع برخوردار است و می توان متناسب با قد کاربر، ارتفاع لوله را تنظیم نمود. طول سیم این جاروبرقی ۸ متر است و شعاع کارکرد آن ۱۰ متر می باشد و بدون تعویض پریز می توانید مساحت زیادی را با آن جارو کنید.

برای مشاهده ی مشخصات و قیمت به روز جاروبرقی ناسا الکتریک مدل NS-9097 روی لینک محصول کلیک نمایید.

نتیجه گیری راهنمای استفاده از جارو برقی

با مطالعه ی این نکات هر آنچه برای انتخاب یک جاروبرقی مناسب و کاربردی لازم دارید در اختیارتان قرار گرفته است با دانستن این نکات می‌توانید بهترین جاروبرقی را خریداری کرده و از آن برای پاکیزگی خانه استفاده کنید. شما عزیزان برای مشاهده ی قیمت و کیفیت انواع جاروبرقی ها با برندهای اصلی می توان به فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا بپیوندید. همچنین می‌توانید با خیالی ‌آسوده هر کدام از محصولاتی را که میخواهید انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت نمایید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را درب منزل تحویل بگیرید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *