بررسی کامل ویژگی های جاروبرقی

بررسی کامل ویژگی های جاروبرقی

نظافت و آراستگی منزل در میان خانواده های ایرانی اهمیت بسیار زیادی دارد برای این منظور ما در این متن به بررسی کامل ویژگی های جاروبرقی می پردازیم.

 

جاروبرقی ها به طور کل از نظر ظاهر به دو دسته ی ایستاده و خوابیده تقسیم می شوند :

◊ جاروبرقی های ایستاده ◊ این جاروها که به جارو عصایی نیز شناخته شده اند فاقد لوله ی خرطومی می باشند و به خاطر ظرفیت محدود مخزن زباله ی آنها مناسب مساحت های بزرگ نمی باشند.

◊ جاروبرقی های خوابیده ◊ این مدل همان هایی هستند که به محض شنیدن جاروبرقی هر فرد در ذهن خود تداعی می کند.لوله ی خرطومی و فلزی شاخصه ی اصلی این مدل از جاروبرقی ها می باشد که خود به دو دسته ی خانگی و صنعتی تقسیم می شوند.

ما در اینجا به بررسی کامل ویژگی های جاروبرقی خانگی پرداخته ایم و نکاتی را که باید هنگام خرید به آن ها بسیار توجه شود بیان کرده ایم.

 

◊ قدرت موتور جاروبرقی ◊

اولین و مهم ترین ویژگی که باید برای انتخاب یک جاروبرقی باکیفیت و در عین حال قیمت مناسب به آن توجه کنیم قدرت موتور جاروبرقی می باشد.

توان بالا در جاروبرقی نشان دهنده ی قدرت بیشتر آن می باشد و اغلب جاروبرقی های خانگی از جمله جاروبرقی برفاب ، نانیوا، پارس خزر و کرال دارای قدرت ۱۴۰۰ تا ۲۵۰۰ وات می باشند.

برای مصرف معمولی یک جاروبرقی توان ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ وات کافی می باشد.

« در نظر داشته باشید که هرچه توان مصرفی دستگاه بالاتر باشد میزان برق مصرفی منزل و محل مورد استفاده نیز افزایش می یابد »

 

◊ توان مکش جاروبرقی ◊

جدا از قدرت موتور یکی دیگر از فاکتورهای مهمی که باید به آن توجه شود توان مکش جاروبرقی می باشد.

توان مکش همیشه عددی کمتر از قدرت موتور می باشد و این توان همان چیزی است که برای یک مصرف کننده اهمیت پیدا می کند.

به این نکته توجه داشته باشید که قدرت مکش در میان دو جاروبرقی که قدرت موتور آنها یکسان است می تواند کاملا متفاوت باشد.

 

⇐ فریب نخورید ⇒

برخی از فروشنده ها برای تست قدرت مکش ، لوله ی خرطومی را جدا می کنند و توان را با چسباندن دستشان به ورودی هوا روی بدنه نشان می‌دهند در حالی که قدرت مکش باید در سر پارویی و با نصب کامل لوله‌ها تست شود.

توان مکش جاروبرقی

 

◊ صدای جاروبرقی ◊

هنگام انتخاب محصول مورد نظر از فروشنده درخواست کنید که جاروبرقی را روشن نماید. با وجود اینکه صدای جاروبرقی با میزان کشش و کارایی آن در ارتباط است، اما جاروبرقی های پیشرفته صدای بسیار کمتری دارند.

برخی از تولید کننده ها تنظیمات جارو برقی را روی بی صدا قرار می دهند که البته این امکان قیمت جاروبرقی را افزایش می دهد. رقابت در تولید جاروبرقی باعث شده است که تولید کنندگان به ساخت جاروهایی با قدرت مکش بالا و صدای موتور کمتری گرایش پیدا کنند.

 

◊ وزن دستگاه ◊

هنگام خرید حتما به وزن محصول توجه داشته باشید زیرا برخی از جاروبرقی ها دارای وزن بدن یا لوله سنگینی هستند که کار نظافت را برایتان دشوار و خسته کننده می کنند و به مرور زمان به دست ، کمر و سایر اعضای بدن آسیب می زند.

 

◊ کیسه جاروبرقی ◊

جاروبرقی های کیسه دار امکان تعویض کیسه هنگام پرشدن را دارند اما باید به این نکته هم توجه کرد که هزینه های مالی زیادی را برای مصرف کننده در دراز مدت ایجاد خواهند کرد.

از طرفی دیگر تعویض فیلتر جارو برقی های بدون کیسه هزینه ای است که از دید بسیاری از افراد پنهان می ماند چرا که این نوع جاروبرقی ها دارای فیلتر قدرتمند و با نفوذپذیری بسیار کم در برابر ذرات گرد و غبار هستند و در طولانی مدت کارآیی خود را از دست می دهند.

نکته قابل توجه در خصوص جاروبرقی های بدون کیسه این است که اگر خواهان افزایش طول عمر دستگاه و بالا بردن کارایی آن هستید باید به طور منظم فیلتر آن را تعویض نمایید.

این در حالی است که جارو برقی های کیسه دار نیاز به نظارت کمتر و نگهداری ساده تری دارند.

کیسه جاروبرقی

 

◊ وضعیت نشانگر کیسه ◊

هنگامی که ظرفیت کیسه ی دستگاه پر باشد و نیاز به تعویض آن باشد نشانگر وضعیت کیسه شما را آگاه می کند بنابراین نیازی به مشاهده ی مخزن و بررسی پر بودن آن نیست.

 

◊ فیلتر تصفیه کننده ی هوا ◊

شرکت های تولید کننده ی لوازم خانگی برای جلوگیری از انتشار گرد و غبار در فضای خانه معمولا از فیلتر تصفیه کننده ی هوا در ساخت جاروبرقی استفاده می کنند.

این فیلترها بیشتر مناسب افرادی است که از بیماری هایی مانند آلرژی ، آسم و سایر حساسیت ها رنج می برند.

فیلتر HEPA یکی از این نمونه هاست که میزان گرد و غبار و آلودگی هوا را در هنگام جاروکردن بسیار کاهش می دهد و هوای خروجی از جاروبرقی را تصفیه می کند.

 

◊ چرخ های جاروبرقی ◊

هنگام استفاده ی مداوم از جارو برقی ، دستگاه از یک جهت به جهت دیگر حرکت داده می شود بنابراین باید به راحتی حرکت کند.

برخی از جاروبرقی ها مجهز به دو چرخ بزرگ و یک چرخ کوچک با قابلیت گردش هستند.

ضروری است که جارو برقی برای انجام کار نظافت بتواند به همه جا دسترسی پیدا کند به همین دلیل جاروهایی را در هنگام خرید انتخاب نمایید که چرخ هایش قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه را داشته باشد.

اندازه چرخ ها به انعطاف پذیری دستگاه و جارو کردن آسان تر بستگی دارد.

 

◊ طول سیم ◊

این نکته بستگی به فضای خانه و تعداد پریزهای موجود در آن مکان دارد و در هنگام خرید افراد باید خود به این موضوع توجه داشته باشند و مناسب ترین جارو برقی را انتخاب نمایند.

طول سیم جارو نباید خیلی کوتاه و غیراستاندارد باشد زیرا مجبور می شوید که به طور مرتب سیم را از یک پریز برق به پریز دیگر وصل کنید. اندازه ی استاندارد برای طول سیم یک جارو، ۶ تا ۹ متر می باشد..

این نکته را در نظر داشته باشید که هرچه طول سیم کمتر باشد دامنه ی حرکتی جارو محدودتر می‌شود.

طول سیم

 

◊ لوله تلسکوپی ◊

در صورت کوتاه بودن لوله ی جارو برقی آسیب های زیادی از جمله آسیب های مفصلی به افراد می رسد و از سوی دیگر لوله های بلندتر از ۲ متر نیز باعث کاهش قدرت مکش دستگاه می شود در نتیجه همواره سعی کنید جاروهایی را انتخاب نمایید که دارای لوله ی تلسکوپی باشند زیرا می توان آن را متناسب با قد خودتان تنظیم نمایید.

 

◊ قابلیت مکش مایعات ◊

بعضی از جاروبرقی ها علاوه بر مکش گرد و خاک و اشیاء جامد کوچک ، قابلیت مکش مایعات را نیز دارند.

این قابلیت می تواند کیفیت و رفاه بیشتری در هنگام استفاده از این دستگاه برای شما رقم بزند برای همین در هنگام خرید این نکته را به عنوان بررسی ویژگی های جاروبرقی در نظر بگیرید.

 

◊ برس یا پارویی جارو برقی ◊

پارویی جارو نیز مانند سایر قطعات جارو طول عمری دارد به همین دلیل تعویض به موقع آن سبب افزایش عملکرد جاروبرقی می شود.

پارویی جارو قابلیت پاک کردن انواع گرد و غبار و ذرات ریز و درشت زباله ها را دارد و این امکان را به شما می دهد که هر گوشه و کناری را به راحتی تمیز نمایید.

پارویی جارو برقی

 

◊ لوازم جانبی ◊

در هنگام خرید یک جاروبرقی مناسب به لوازم جانبی همراه آن توجه داشته باشید زیرا لوازم جانبی مانند سری مخصوص سنگ ، درز مبل ، دیوارها ، تابلوها و پارکت ها و همچنین برس های مخصوص تمیز کردن حیوانات بسیار کارآمد می باشند.

 

◊ زیبایی ظاهر محصول ◊

این نکته کاملا سلیقه ای می باشد و افراد با توجه به ذائقه ی خود انتخاب می نمایند.

زیبایی و جذابیت اولین معیار برای خرید هر محصولی می باشد و هر برندی محصولات خود را با زیبایی خاصی ارائه می دهد.

 

◊ گارانتی و ضمانت ◊

گارانتی باعث می شود که خیال افراد از خرید خود راحت باشد زیرا می دانند که در صورت مشکل می توانند به راحتی با نمایندگی در ارتباط باشند و مشکل را حل نمایند.

 

◊ برند خوب ◊

هنگامی که برای خرید جاروبرقی اقدام می نمایید، باید علاوه بر دقت به معیارهایی که به عنوان بررسی ویژگی های جاروبرقی به آن پرداختیم ، سعی کنید جاروبرقی خود را از یک برند خوب و مناسب انتخاب کنید.

برندهای ایرانی پارس خزر ، کرال ، برفاب ، بنس ، بیم و … از جمله برندهای معتبر و خوب محسوب می شوند.

 


◊ سخن پایانی ◊

با مطالعه ی این نکات هر آنچه برای انتخاب یک جاروبرقی مناسب و کاربردی لازم دارید در اختیارتان قرار گرفته است با دانستن این نکات می‌توانید بهترین جاروبرقی را خریداری کرده و از آن برای پاکیزگی خانه استفاده کنید.

شما عزیزان برای مشاهده ی قیمت و کیفیت انواع جاروبرقی ها با برندهای اصلی می توان به فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا بپیوندید.

همچنین می‌توانید با خیالی ‌آسوده هر کدام از محصولاتی را که میخواهید انتخاب کرده و سفارش خود را ثبت نمایید و در کمترین زمان ممکن سفارش خود را درب منزل تحویل بگیرید .

 

جهت مشاهده ی محصولات کلیک نمایید :

فروشگاه اینترنتی لوازم خانگی گزینگ کالا

گلناز ابراهیمی
ارسال دیدگاه