امکانات و ویژگی های اجاق گاز هوشمند

امکانات و ویژگی های اجاق گاز هوشمند

اجاق گاز هوشمند چيست؟

به اجاق گازهایی که بتوان از طریق فناوری هایی مانند وای فای و بلوتوث آن ها را از راه دور کنترل کرد، اجاق گاز هوشمند گته می شود. در طراحی خانه های مدرن امروزی به هوشمند بودن سیستم پخت و پز توجه زیادی شده است. اجاق گاز هوشمند به این صورت عمل می کند که دستوراتی را که کاربران به آن می دهند، می تواند آن ها را به صورت اتوماتیک اجرا کند. بسیاری از اجاق گاز های وشمند را طوری طراحی کرده اند که علاوه بر اینکه از طریق پیامک ارسال شده با شبکه وای فای و بلوتوث دستور می گیرد، می توانند از طریق کنترل کننده های صوتی نیز  با کاربر در ارتباط باشند. امروزه اجاق گاز هوشمند از پیشرفته ترین تجهیزات آشپزخانه به حساب می آید و از قابلیت ها و امکانات جدیدتری برخوردار است.

شاید در ظاهر قابلیت های اجاق گاز هوشمند شبیه به اجاق گازهای معمولی باشد؛ اما تفاوتی که دارند این است که مشعل های القابی و تنظیمات اجاق گاز هوشمند دارای کارکردی متفاوت تر نسبت به اجاق گاز های معمولی می باشد. شعله اجاق گاز هوشمند می تواند سرعت پخت غذا را افزایش دهد. ویژگی دیگر اجاق گازهای هوشمند قابلیت کنترل از راه دور آن ها می باشد. به این صورت که می توانید به کمک وای فای و یا بلوتوث به راحتی به دستگاه خود اتصال پیدا کنید. پختن چندین غذای مختلف در یک مدت زمان کوتاه از دیگر ویژگی های اجاق گاز هوشمند می باشد. امکانات و ویژگی های اجاق گاز هوشمند را در ادامه مقاله با یک دیگر بررسی می کنیم.

معرفی ویژگی های اجاق گاز هوشمند

اجاق گاز هوشمند به دلیل مزایای زیادی که دارد توانسته است طرفداران زیادی را پیدا کند. امکانات و ویژگی های اجاق گاز هوشمند توانسته است که از ان محصول در دل افراد جای باز کند. از مهم ترین قابلیت و ویژگی های اجاق گاز هوشمند می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 1.  اجاق گاز هوشمند به گونه ای طراحی کرده اند که سطح ایمنی آن از انواع اجاق گازهای معمولی بیشتر است.
 2. میزان انرژی که اجاق گاز های هوشمند مصرف می کنند، نسبت به گازهای معمولی بسیار کمتر می باشد.
 3. کار کردن با اجاق گاز هوشمند کار بسیار ساده ای است و می توانید طریقه کار با آن را در زمان خیلی کوتاهی و تنها در چند دقیقه یاد بگیرید.
 4. اجاق گاز های هوشمند را می توانید به سیستم عامل های مختلف از جمله اندروید، ویندوز و ios متصل کنید.
 5. با خرید اجاق گازهای هوشمند به راحتی می توانید به راحتی پخت چندین نوع غذا را روی آن مدیریت کنید.
 6. در اجاق گاز هوشمند از راه دور می توانید زمان و نوع پخت، تایمر، شدت و میزان شعله و دمای پخت  را کنترل کنید.
 7. اجاق گاز هوشمند مجهز به سنسور های حساس به دود، صفحه کلید لمسی، سیستم عیب یاب هوشمند، سیستم تشخیص گاز و شعله قطع کن می باشند.

 

ویژگی های اجاق گاز هوشمند

 

کنترل از راه دور گاز هوشمند چگونه است؟

امکانات و ویژگی های اجاق گاز هوشمند را در بالا به شما توضیح دادیم. حال می خواهیم بدانیم که کنترل از راه دور گاز هوشمند چگونه است؟ همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم کار کردن با اجاق گاز هوشمند بسیار راحت است و کار کردن با آن ها نسبت به اجاق گازهای سنتی بسیار راحت‌تر و پیشرفته تر می‌باشد. کنترل از راه دور گاز هوشمند  این امکان را به شما می‌دهد که در هر کجا که باشید، بتوانید فرآیند پخت پز خود را کنترل کنید.

مثلا هنگامی که شما به سرکار رفته اید اما یادتان رفته است که اجاق گاز را خاموش کنید، می توانید از طریق اینترنت که رابط بین شما و اجاق گاز در خانه است، اجاق گاز را خاموش کنید. به راحتی می توانید حالت پخت، زمان پخت و درجه حرارت را تغیر دهید. وضعیت شعله هر مشعل اجاق گاز را از دور کنترل کنید. وضعیت دما فر را خودتان کنترل کنید.

چگونه اجاق گاز هوشمند خود را به گوشی هوشمند متصل کنیم؟

برنامه SmartThings را بر روی گوشی هوشمند خود نصب و متصل کنید، تا بتوانید از امکانات اجاق گاز هوشمند برای نظارت و کنترل دستگاه خود استفاده کنید. اما چگونه اجاق گاز هوشمند خود را به گوشی هوشمند متصل کنیم؟

 1. همانطور که گفتیم، در ابتدا برنامه SmartThings را بر روی گوشی خود نصب کنید.
 2. سپس به علامت Add و بعد به Devices بروید و آن را باز کنید.
 3. حال بر روی افزودن دستگاه و سپس بر اساس نام تجاری ضربه بزنید.
 4. برای اتصال دستور العمل‌هایی که گفته می شود را بر روی صفحه را دنبال کنید.
 5. بعد از نصب و راه اندازی برنامه SmartThings دسترسی کامل به دستگاه را دارید.

 

امکانات و ویژگی های اجاق گاز هوشمند

 

آشنایی با اجاق گاز هوشمند دوگانه سوز

 

اجاق گاز هوشمند دوگانه سوز

 

قابلیت های اجاق گاز هوشمند

شعله گاز هوشمند:  به شعله این گازها آتش مجازی نیز می گویند، دلیل آن هم این است که این گازها از طریق لامپ های ال ای دی آبی رنگ باعث پخت غذا می شوند. با تغییر دادن شدت روشنایی لامپ ها می توانید حرارت گاز را تنظیم کنید. این مشعل ها با استفاده از انرژی الکترومغناطیسی پخت غذا را انجام می دهند.

وجود برد هوشمند: از مهم ترین عامل هایی که باعث تفاوت بین اجاق گاز معمولی با اجاق گاز هوشمند شده است، دارا بودن برد هوشمند بر روی اجاق گاز هوشمند می باشد. برنامه نویسی برد هوشمند با برنامه نویسی بردهای الکترونیکی ساده تفاوت دارد و کمی پیچیده تر است.

کاربری راحت: دارا بودن سیستم سخنگو در گازهای هوشمند باعث شده است که افراد کم سواد نیز بتوانند با این اجاق گاز ها کار کنند.

امکان اتصال با سیستم عامل های مختلف: می توانید با سیستم عامل های مختلف از جمله اندروید، ویندوز و ios به این اجاق گاز ها متصل شوید.

پخت چند نوع غذا به صورت هم زمان: اجاق گاز های هوشمند را طوری طراحی کرده اند که بتوانید چندین غذای مختلف را روی آنها مدیریت کنید. اجاق گاز های هوشمند فر دار را به صورت دو درب طراحی کرده اند و به همین دلیل پخت چندین نوع غذا متفاوت در فر را می توانید انجام دهید.

 

اجاق گاز هوشمند

ایمنی بیشتر اجاق گاز هوشمند

ایمنی اجاق گاز هوشمند را به گونه ای طراحی کرده اند که ایمنی آن از اجاق گاز های معمولی بیشتر باشد. بگذارید با ک مثال آسان این مورد را به شما توضیح دهم. به عنوان مثال در گاز هوشمند سنسورهای حساس به منواکسید کربن را طراحی کرده اند. این ویژگی این امکان را به اجاق گاز می دهد تا در صورت نشتی گاز به شما از طریق صوت، آژیر و یا پیامک هشدار دهد.بعد از احساس کردن این موضوع جریان گاز را خود به خود قطع می کند. در طول کار با اجاق گاز های هوشمند بدنه آن ها سرد باقی می ماند و سوختن دست در آن خیلی کم اتفاق می افتد. دارا بودن فن تخلیه نیز باعث شده است تا گازهای نسوخته از محیط خارج شوند. 

 

امکانات و ویژگی های اجاق گاز هوشمند

 

اجاق گاز رومیزی ۵ شعله هوشمند داتیس مدل DG-585

اجاق گاز رومیزی ۵ شعله داتیس مدل DG 585 یکی از ارزان قیمت ترین و با کیفیت ترین گاز های صفحه ای هوشمند برند DATIS است. این اجاق گاز با قابلیت های بی نظیر خود و قطعات ساباف ایتالیا یکی از مناسب ترین گزینه ها برای خرید می باشد. از بارزترین و منحصر به فرد ترین مشخصات این اجاق گاز می توان به قابلیت اتصال به وایفای آن اشاره کرد که در ادامه به شرح آن بیشتر خواهیم پرداخت. تعداد شعله های این گاز رومیزی ۵ عدد است که شعله پلوپز آن در قسمت وسط شعله های دیگر قرار دارد. جنس بدنه این محصول از شیشه سکوریت نشکن و مقاوم به حرارت می باشد. جنس سر شعله های این گاز نیز از آلومینیوم و آهن لعابی است. همچنین این گاز مجهز به شیر ترموکوپل دار فوق سریع (Top Time) هم هست.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز اجاق گاز رومیزی ۵ شعله هوشمند داتیس مدل DG-585 روی لینک محصول کلیک نمایید.

نتیجه گیری از آشنایی با اجاق گاز هوشمند

باخرید یک اجاق گاز هوشمند می توانید شاهد مصرف انرژی نسبت به گازهای معمولی باشید. به طوری که حداقل ۱۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی می شود. در اجاق گاز هوشمند از گرمایش القایی استفاده شده است. به این صورت که در گرمایش القایی نسبت به گرمایش رسانشی حرارت کمتری به محیط اطراف منتقل می شود. حرارتی که تولید می شود بیشتر روی ظروف متمرکز می شود و باعث پخت و گرم شدن ظروف می شود. اجاق گاز هتی هوشمند در انواع و مدل های مختلفی تولید می شوند. اگر شما عزیزان می خواهید اجاق گاز هوشمند را  تهیه کنید، بهتر است پیش از اقدام برای خرید آن شناخت کافی از اجاق گاز هوشمند را داشته باشید.  

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • ناشناس ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ / ۸:۳۹ ق٫ظ

  اجاق گاز هوشمند یعنی چی دقیق؟ به اینترنت وصل میشه؟

  • گلناز ابراهیمی ۱۴ خرداد ۱۴۰۳ / ۱۲:۵۱ ب٫ظ

   دوست عزیز مقاله رو مطالعه کنید کامل اجاق گاز هوشمند توضیح داده شده

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *