راهنمای خرید بهترین مارک های سرویس قابلمه

نکات مهم در خرید سرویس قابلمه

راهنمای خرید بهترین مارک سرویس قابلمه

از مهم ترین دغده هایی که هر خانمی د رهنگام خرید دارد خرید لوازم خانگی است و با وسواس بیشتر آن را تهیه می کند. سرویس قابلمه نیز به دلیل اینکه زیاد قابل استفاده است خرید آن بسیار سخت است. حتما برای شما هم پیش آمده است که وقتی به فروشگاه لوازم خانگی می روید فروشنده ها انواع و اقسام جنس های سرویس قابلمه را به شما نشان می دهند. سرویس قابلمه به این دلیل که از آن استفاده ی زیادی می شود در نتیجه باید در خرید آن توجه کافی را داشته باشید. مردم در زمان های قدیم بیشتر از جنس مس استفاده  می کردند و بر این باور بودند که طعم غذا ها در این نوع جنس بسیار لذیذ خواهد بود. خیلی از مادران هنوز هم ا زقابلمه های روحی استفاده می کنند آن ها نیز عقاید خود را دارند. در مقاله راهنمای خرید سرویس قابلمه انواع سرویس قابلمه گرانیتی و آلومینیومی و … را بررسی می کنیم و در آخر بهترین مارک های سرویس قابلمه را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

انواع قابلمه های موجود در بازار

در بازار انواع قابلمه از نظر جنس و طرح موجود می باشد. اما توجه به این که چه جنسی خریداری کنیم خیلی مهم است. انواع قابلمه های موجود در بازار عبارتند از پیرکس، تفلون،چدن، استیل، سرامیکی، گرانیتی، آلومینیومی.

قابلمه های پیرکس : قابلمه‌های پیرکس یا همان شیشه ای، برای کسانی که میخواهند از محصولات برقی برای پخت و پز استفاده کنند بهترین انتخاب است. در کشور ما بیشتر مردم از اجاق گاز استفاده می کنند بنابراین قابلمه های پیرکس تحمل حرارت مستقیم در مدت زمان طولانی را ندارد و بیشتر غذا های ما مخصوص مایکروفر نیستند، کمتر از این محصول استفاده می شود. اگر از ظروف پیرکس برا یپخت و پز استفاده می کنید پیرکس هایی را انتخاب کنید که بی رنگ باشند زیرا از نظر سلامت گزینه بهتری هستند. این مدل از قابلمه ها حس خاصی به آشپزخانه می دهند. یکی از معایب این محصول این است که باید خیلی مراقب باشید از دستتان لیز نخورد و یا ضربه ی محکمی به آن وارد نشود زیرا می شکنند.

راهنمای خرید سرویس قابلمه های تفلون

جنسی که در بین مردم خیلی مورد استفاده قرار می گیرد قابلمه های تفلون می باشد. دلیل اینکه این جنس پر فروش می باشد نچسپ بودن و شستوشوی راحت آن است. اما باید به این نکته توجه کنید که قابلمه های آلومینیومی و استیل نسبت به قایلمه های تفلون انتخاب بهتری هستند. جنس قابلمه های تفلون را از کادمیوم که از فلزات سنگین ساخته شده است می باشد. این ماده ای که برای ساخت این نوع قابلمه استفاده می شود به مرور زمانبرای سلامتی زیان دارد زیرا ذرات آن کم کم وارد غذا می شود. با استفاده از این ظروف احتمال اینکه دچار بیماری هایی از قبیل سرطان، کوتاهی قد و مشکلات پوستی می شود. در هنگام استفاده از ظروف تفلون باید از قاشق چوبی یا پلاستیک نسوز استفاده کنید. اگر این ظروف دچار خط و خش نشوند هیچ آسیبی به سلامتی شما نمیزنند. از مزایای ظروف تفلون استفاده ی کم از روغن است زیرا مواد به آن نمی چسبد. شستشوی آن ها بسیار راحت است د و قابلیت استفاده در فر را دارند. از معایب آن میتوان به خش برداشتن کف قابلمه اشاره کرد و نسبت به ظروف دیگر عمر کوتاه تری دارند و نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

بهترین نوع قابلمه برای استفاده کدام است؟

در خرید قابلمه باید توجه بسیار زیادی بکنید زیرا در خانه بیشترین استفاده از آن می شود. از بی ضررترین و سالم ترین قابلمه ها و ایمن ترین قابلمه ای است در آن مواد شیمیایی به کار نرفته باشد. قابلمه هایی که جنس ان ها از پیرکس می باشد از بی ضررترین نوع می باشد زیرا د ران مواد شیمیایی به کار نمی رود. استفاده از این نوع قابلمه برای نوزادان و کودکان بسیار مناسب است.

سرویس قابلمه خوب با دسته های ضد حرارت

دسته های ضد حرارت در قالبمه از ویژگی های خوب ان به حساب می آید زیرا می توانید به راحتی آن را جا به جا کنید. دسته قابلمه ها انواع مختلفی دارند و هر کدام به نوعی ساخته می شوند. جنس این دسته ها عبارتند از سیلیکونی، پلاستیک و فلز که هر کدام به نوعی قابل استفاده هستند. اگر قابلمه ای خریداری کردید که  دسته های آن نسوز و یا اگر فلز بودند با رسانایی کم از فولاد ضد زنگ باشند زیرا در این حالت دسته ها نسبتا خنک می مانند. جنس هایی که ضد حرارت هستند و می توانید در دراز مدت از ان ها استفاده کنید قابلمه هایی با دسته ایی پلاستیکی و چوبی ضد حرارت هستند اما نمی توانید از این نوع جنس ها در فر استفاده کنید. اگر از مایکروویو استفاده ی زیادی می کنید قابلمه هایی با دسته های فلزی با محافظ حرارتی پلاستیکی یا لاستیکی می باشند.

نکته دیگری که درباره دستگیره قابلمه و تابه باید بدانید محکم بودن آن هاست. آشپز های حرفه ای دسته های جوش خورده و پرس شده به بدنه را به دسته های پیچ و مهره شده  ترجیح می دهند. اگر دسته ها جوش خورده باشند به راحتی می توانید مواد باقی مانده از غذا را روی ان تمیز کنید. 

 

خرید قابلمه های تفلون

 

راهنمای خرید سرویس قابلمه های چدن

 قابلمه های چدن دارای جنسی بسیار مقاوم و نسبت به باقی جنس ها عمر بسیار طولانی دارند. برای مدت زمان زیادی می توانید در ان پخت و پز انجام دهید و د رمقابل حرارات از مقاومت بالایی برخوردار هستند. قابلمه های چدن دارای مقدار بسیار کمی آلومینیوم یا اصلا  آلومینیوم ندارند. از قیمت بالایی برخوردار هسند و نسبت بهمابقی جنس ها تنوع رتگی زیادی ندارند. این نوع قابلمه ها را در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب می سازند که از مزایای این محصول می توان به پخت یک نواخت و طولانی غذا اشاره کرد. حتی می توانید در داخل فر نیز از این نوع قابلمه استفاده کنید. از معایب قابلمه های چدن این است که دارای وزن زیادی هستند، اگر موقع شستن خشک نشوند امکان این که زنگ بزنند زیاد است. نمی توان از آن در داخل ماشین ظرفشویی استفاده کرد.

 

راهنمای خرید قابلمه های چدن

 

قابلمه استیل دارای چه ویژگی هایی است

بهداشتی ترین نوع قابلمه ها  از نوع استیل می باشند و در برابر زنگ زدگی خیلی مقاوم هستند و عمر طولانی دارند.حرارت به صورت مستقیم وارد این محصول می شود و باید در هنگام پخت خیلی مراقب باشید زیرا باعث سوختگی غذا می شود. اگر از قابلمه های استیل برای پخت استفاده می کنید باید خیلی صبور باشید زیرا اگر حرارت را زیاد کنید باعث سوختگی می شود بنابراین باید با درجه حرارت کم از ان اسفاده کنید.به این نکته توجه داشته باشید که قابلمه‌های استیل برای پخت غذاهای آبدار و انواع خورشت بیشتر کاربرد دارند. از مزایای این محصول مقاوم در برابر حرارت بوده و می توان از آن ها در فر هم استفاده کرد. معایب این محصول سنگین بودن آن ها، کم بودن رنگ و تنوع، عدم شستو شو در ماشین ظرفشویی و در صورت زود خشک نشدن باعث زنگ زدگی می شود.

مزایا و معایب قابلمه های گرانیتی

سرویس قابلمه های گرانتی از جدید ترین نوع قابلمه های موجود در بازار هستند که نسبت باقی جنس ها مقاومتر و د رمدت زمان طولانی خیل یکم ساییده می شوند. شستوشوی راحتی دارند و غذا در این نوع جنس خیلی کم پیش می آید بسوزد و به دلیل اینکه نچسپ هستند می توانی در مصرف روغن نیز صرفه جویی کنید. طعم غذا در این نوع قابلمه ها تغییر نمی کند و واکنش پذیری بسیار خوبی دارند. شستشوی راحت و سوختن دیرتر غذاها از دیگر ویژگی این محصول می باشد. از معیاب آن این است اگر مارک های معبتر را خریداری نکنید ممکن که اصل نباشند و به سلامتی و هزینه ای که پرداخت می کنید ضرر وارد کند. امکان خط و خش براداشتن نیز دارند.

 

advantages and disadvantages of granite pots

 

تشخیص قابلمه آلومینیومی اصل

بهترین نوع قابلمه‌ ها بعد از پیرکس‌، قابلمه‌های آلومینیومی هستند، زیرا آسیب و ساییده شدنشان هم مشکلی به وجود نمی‌آورد. حرارت در این قابلمه‌ها به شکل یکنواخت و سریع پخش می‌شود. از معایب این نوع قابلمه ها حساس بودن ان ها د رمقابل ضربه است و با کوچکترین ضربه شکل و فرم آن ها از بین می رود. سیاه شدن داخل قابلمه های آلومینیومی به دلیل جوشیدن آب در آن ها یکی از معایبی است که باعث شده مشتریان از آن ناراضی باشند. دلیل دیگر سیاه شدن این نوع قابلمه ها می تواند وجود ناخالصی در آب باشد. از مزایای این نوع قابلمه این است که حرارت را به صورت یکنواخت و سریع پخش می کنند. بسیار سبک بوده و قابل استفاده در فر است.

راهنمای خرید سرویس قابلمه های لعابی

از این نوع قابلمه ها برای گرم کردن کنسرو ها و پخت غذاهای آبدار استفاده می‌شوند. برای نگهداری مواد غذایی داخل یخچال به جز مواد اسیدی بسیار مناسب است. طرح این قابلمه ها جذاب و برای جهزیه خرید خوبی هستند. برای شست‌وشوی این ظرف‌ها نباید از سیم استفاده کرد، این قابلمه‌ها برای طبخ غذهای آبدار مناسب تر هستند. از معایب این نوع قابلمه این است که طول عمر روکش لعابی محدود است و بر اثر ضربه و نوسان حرارتی از بین می‌ روند.

 

راهنمای خرید بهترین مارک های سرویس قابلمه

 

راهنمای خریدسرویس قابلمه مسی

قابلمه مسی به عنوان سالم ترین نوع قابلمه شناخته شده است. جنس مس ویژگی گرم نگه داشتن غذا را برای مدتی طولانی دارد. ظروف مسی برای پختن غذاهای پر نمک مناسب نیست زیرا ید با مس واکنش نشان می دهد بنابراین در هنگام درست کردن غذا به این نکته توجه کنید. تحقیقات نشان می دهد که مس انتخاب بهتری نسبت به فولاد ضد زنگ برای  پخت و پز است.

بهترین مارک های سرویس قابلمه در بازار

 سرویس قابلمه ۲۲ پارچه ظافر

سرویس قابلمه ۲۲ پارچه ظافر در سایز های مختلفی تولید شده است و دارای دو تابه رژیمی و معمولی می باشد. همراه این سرویس قابلمه دو عدد دستگیره سیلیکونی، یک عد جا قاشقی و سرویس کفگیر و ملاقه می باشد. می توانید خیلی اسان آن را در ماشین ظرفشویی شستوشو دهید و با توجه به این که بدنه ی محکمی دارند در مدت زمان طولانی می توانید ا زان استفاده کنید.  اندازه این قابلمه ها ۲۰ سانتی متر ۲۴ سانتی متر ۲۸ سانتی متر و ۳۲ سانتی متر قرار میگیرند و سایز تابه ۲۸ سانتی متر میباشد. جنس بدنه ی آن آلومینیوم و جنس روکش این سرویس قابلمه گرانیت میباشد. در سایت گزینگ کالا این محصول به راحتی در دسترس بوده و میتواند بهترین خرید شما عزیزان باشد.

 

 سرویس قابلمه ۲۲ پارچه ظافر

 

بهترین سرویس قابلمه گلدفراست مدل نیکا

این سرویس قابلمه تولید شده توسط یک شرکت ایرانی می باشد. این محصول با کیفیت جنس آن گرانیت بوده که از نظر سلامت غذایی مورد تایید می باشد. این سرویس ۲۰ پارچه در رنگ بندی های آبی فیروزه ای و نوک مدادی سمباده ای تولید شده است. این سرویس شامل قابلمه های سایز ۲۸ ، ۲۴ و ۲۰ بوده و شامل تابه ی رژیمی ۲ دسته یک عدد و تابه تک دسته ۲۴ یک عدد و پیتزا پز ۳۶ یک عدد می باشد. از دیگر مشخصات این سرویس شامل ۶ عدد کف گیر ملاقه نسوز با استند استیل، قاشق عسل و لیسک می باشد. یک جفت دستکش و پیشبند پارچه ای نیز همراه این سرویس است. جنس این سرویس چدن بوده که لایه ی داخلی آن با گرانیت نچسب جهت سلامت غذا ساخته شده است.

 

سرویس قابلمه گلدفراست مدل نیکا

 

خرید با کیفیت ترین سرویس قابلمه ۲۲ پارچه گلدفراست مدل رایکا

سرویس قابلمه ۲۲ پارچه گلدفراست جنس آن از گرانیت بوده و د دو رنگ کرم و صورتی تولید شده است. این سرویس قابلمه از جنس دسته های آن نیز از گرانیت ساخته شده است.  شیشه های آن سیکوریت و دارای ۱۲ ماه گارانتی می باشند. دارای ۳ عدد قابلمه و یک تابه یگود می باشد. دوتابه ی یک دسته و بدون دسته که برای پخت پیتزا از آن استفاده می شود نیز دارد. از ۶ عدد کفگیر و ملاقه رنگی، یک قاشق عسل و لیسک برخوردار است. از مزایای این نوع سرویس قابلمه می توان به همراه داشتن دستگیره های سیلیکونی و ظرف قاشق چنگال استیل اشاره کرد.

 

سرویس قابلمه ۲۲ پارچه گلدفراست مدل رایکا

راهنمای خرید سرویس قابلمه ظافر ۲۵ نفره

این قابلمه ها با داشتن طراحی منحصر به فرد به پرطرفدارترین سرویس قابلمه های برند ظافر تبدیل شده اند. از بهترین برند های تولید شده و موجود در بازار می توان به برند ظافر اشاره کرد که از آن را جنس آلومینیوم ساخته اند و درب های این سرویس قابلمه شیشه ای می باشد. در رنگ های زیبایی مانند زرشکی و مشکی موجود می باشد. در دو رنگ زرشکی و مشکی موجود می باشد و تعداد پارچه ی آن ۲۵ عدد است.از سرویس قابلمه ۲۵ نفره ظافر میتوانید بر روی هر نوع اجاق گاز قدیمی، جدید، گازی، برقی، گرانیتی، هالوژنی مورد استفاده قرار داد. با این سرویس قابلمه با کیفیت می توانید غذاهای خوشمزه و لذیذی را برای مهمان های عزیزتان آماده نمایید. بدون اینکه نگران چسبیدن غذا به کف قابلمه باشید.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز سرویس قابلمه ظافر ۲۵ نفره  روی لینک محصول کلیک نمایید. 

 

سرویس قابلمه ۱۸ پارچه پرشیا فرانس مدل PR4511

با خرید سرویس قابلمه گرانیتی پرشیا فرانس به این که یک انتخاب فوق العاده داشته اید شک نداشته باشید زیرا از هر نظری بسیار باکیفیت و محکم به حساب می آیند. در هنگام پخت غذا روغن زیادی را به خود جذب نمی کنند  و کاملا نچسب هستند. طعم و عطر غذا در این سرویس قابلمه هیچ تغییری نمی کند و طعم اصلی غذا به خوبی در ان حفظ می شود. به آسانی شسته می شوند و خیلی راحت می توانید آن را در ماشین ظرفشوی قرار دهید. پخت غذا در این نوع قابلمه باعث میشود که گرما به خوبی در قابلمه ها حفظ شود و مانع از سوخت غذا میگردد. سرویس قابلمه پرشیا قابلیت شستشو در ماشین ظرفشویی را دارد. از طراحی بسیار زیبا و شیکی برخوردار و دارای کف گیر و ملاقه است. از تعداد ۱۸ پارچه تشکیل شده است و دارای ۴ عدد قابلمه می باشد. جنس بدنه ی آن گرانتی بوده و دسته ی آن از چوب می باشد. تعداد تابه ی آن دو عد است و گارانتی ۱۸ ماهه دارد.

برای مشاهده ی امکانات و قیمت به روز سرویس قابلمه ۱۸ پارچه پرشیا فرانس مدل PR4511 روی لینک محصول کلیک نمایید.

 

راهنمای خرید بهترین مارک های سرویس قابلمه

 

برای جهیزیه عروس تهیه کنیم؟

در هنگام خرید به دسته های سرویس قابلمه توجه کنید و سرویسی انتخا کنید که دسته های عایق حرارت باشند تا د ر هنگام حمل دچار سوختگی و آسیب نشوید. جنس دسته های سرویس قابلمه از سیلیکون، پلاستیک یا از فلز ساخته شده اند. دسته های پلاستیکی و چوبی ضد حرارت هستند اما قابل استفاده در فر نیستند و نمی توانید آن را در فر قرار دهید. دسته های فلزی با محافظ های حرارتی پلاستیکی یا لاستیکی بهترین گزینه هستند. یکی دیگر از نکته های قابل توجه درباره دستگیره قابلمه و تابه محکم بودن آن است. دسته های آن طوری باشد که مانع از تمیز کردن آن نشود و بتوانید به راحت یآن را تمیز کنید.

ویژگی درپوش های سرویس قابلمه

این که در های قابلمه به خوب یبسته شوند و جا بیفتد خیلی مهم است. درهای شیشه ای راحت تر بسته می شوند و به راحتی میتوانید محتویات داخل آن را نگاه کنید. از ویژگی های جا افتادن در قابلمه ها این است که رطوبت را در قابلمه حفظ می کنند. یک درپوش شیشه ای سکوریت شده به آشپزها اجازه می دهد مراقب غذاهای در حال جوشیدن خود باشند.

سرویس قابلمه چند پارچه بخریم؟

در هنگام خرید به تعداد پارچه هی سرویس قابلمه توجه کنید زیرا درپوش های آن نیز محاسبه می شوند. برای نمونه یک سرویس قابلمه ۵ تکه در واقع ۱۰ پارچه به حساب می آید. به طور استاندارد تولید کنندگان سرویس قابلمه را با ۵، ۸ و یا ۱۰ قطعه معمولی به فروش می رسانند. شما عزیزان با توجه به تعداد پارچه ای که نیاز دارید باید آن را خریداری کنید. تعداد پارچه ی زیاد ممکن است فضای داخل آشپزخانه ی شما را اشغال کند. به این نکته توجه داشته باشید مجموعه ای از  قابلمه ها را خریداری کنید که در کنار کیفیت خوب با نوع آشپزی شما هم مطابقت داشته باشد. در واقع شما می توانید سرویس خریداری نکنید و قابلمه و تابه های مورد نیازتان را به صورت تک و با توجه به سایزبندی موردنظرتان تهیه کنید.

 

سرویس قابلمه چند پارچه بخریم؟

 

نتیجه گیری از مقاله راهنمای خرید بهترین مارک سرویس قابلمه

در این مطلب بهترین سرویس های قابلمه را به شما معرفی کردیم. اگر میخواهید بهترین ها را برای خود تهیه کنید قبل از خرید حتما راجع به آن محصول تحقیقات کافی را انجام دهی زیرا شما برای هر وسیله ای وقت و از همه مهم تر هزینه می کنید. برای خرید بهترین سرویس قابلمه به مطالب توجه کنید تا بتوانید با توجه به نیاز خود تعداد پارچه ی مورد نظر و جنس و نوع را انتخاب کنید. سایت GZING KALA همیشه بهترین برند ها را برای شما تهیه می کند تا خریدی بی نقص را تجربه کنید. شما عزیزان می توانید خرید حضوری خود را نیز در فروشگاهمون تجربه کنید. آدرس ما به نشانی استان آذربایجان غربی، شهرستان بوکان، امیرآباد جنب کلانتری ۱۳ فروشگاه HALABJEH SHOP است.

دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
 • hashem_hadipor ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ / ۷:۱۷ ب٫ظ

  سلام ببخشید من یه سوالی داشتم همراه سرویس قابلمه ظافر ست کفگیر و ملاقه هم هستش؟؟؟

  • گلناز ابراهیمی ۲۴ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۲:۴۳ ب٫ظ

   سلام خدمت شما دوست عزیز بله ست کفگیر و ملاقه همراهشه

 • kaniiiii ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ / ۹:۵۸ ب٫ظ

  متن بسیار جذاب و مفیدی بود خیلی ممنون این وبلاگ کمک زیادی به من کرد خیلی عالی بود

  • گلناز ابراهیمی ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ / ۹:۴۹ ق٫ظ

   مرسی از شما بابت وقت با ارزشی که برای مطالعه این وبلاگ راهنمای خرید سرویس قابلمه گذاشتید امیدواریم تونسته باشیم برای خرید سرویس قابلمه بهتون کمک کرده باشیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *