بهترین مارک های ماشین ظرفشویی بازار

بهترین مارک های ماشین ظرفشویی بازار

معرفی بهترین مارک ماشین ظرفشویی 

ماشین ظرفشویی امروزه به یکی از پرکاربرد ترین وسایل برقی در خانه ها و رستوران ها تبدیل شده است. این وسیله پر کاربرد یک دستگاه برقی است که برای شستن و تمیز کردن ظرف ها و وسایل خوردن و آشامیدن به کار می‌رود. ماشین ظرف‌شویی برای هنگامی که مهمانی داریم، دارای نوزاد هستیم و ی شاغل هستیم و فرصت زیادی برای تمیز کاری نداریم بسیار مناسب است. اولین ماشین ظرف‌شویی را یک زن در سال ۱۸۸۶ اختراع کرد و آن را در نمایشگاه شیکاگو در ۱۸۹۳ به نمایش گذاشت. ماشین ظرفشویی ها انواع مختلفی دارند و با توجه به نیاز شما طراحی شده اند. کار کردن با کاشین ظرفشویی بسیار راحت است و فقط کافیست با کمی دقت از آن استفاده کنید تا در کمترین زمان ظرف هایی تمیز و درخشان تحویل بگیرید. دراین مطلب به بهترین مارک های ماشین ظرفشویی می پردازیم.

انواع ماشین ظرفشویی موجود در بازار

ماشین ظرفشویی ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نیاز خود می توانید یکی از آن را انتخاب کنید.  اولین مورد ماشین ظرف‌شویی های توکار هستند که در داخل کابینت نصب می‌شوند و نمی توانید آن ها را جا به جا کنید .ماشین ظرف‌شویی های رومیزی سبک بوده و می توانید آن ها را به راحتی جا به جا کنید. این نوع ماشین ظرفشویی ها از تنوع رنگی بالایی برخوردار هستند. سومین نوع از ماشین ظرفشویی، ماشین ظرف‌شویی ایستاده است که  برای حجم‌های بالاتر ظروف از آن استفاده می شود و باید آن را در آشپزخانه  در جایگاهی مناسب نصب کنید. از ماشین ظرفشویی های ایستاده برای مصارف خانگی و رستوان ها بیشتر استفاده می شود.

انواع شوینده ماشین ظرفشویی

برای شستن ظروف در ماشین ظرفوشویی نیازمند شوینده ای مناسب مخصوص ماشین ظظرفشویی هستید. این مواد شوینده عبارتند از قرص ماشین ظرفشویی، پودر ماشین ظرفشویی، ژل ماشین ظرفشویی، نمک ماشین ظرفشویی، مایع جلا دهنده ماشین ظرفشویی و جرم گیر ماشین ظرفشویی. کاربرد هر یک از این شوینده ها را در ادامه ی مطلب به شما میگوییم.

 

انواع شوینده ماشین ظرفشویی

 

مزایا و معایب قرص ماشین ظرفشویی

این قرص ها را می توان درجا پودری ماشین ظرفشویینگهداری کرد. این قرص ها  به دو صورت جامد و قالبی در آمده اندتا استفاده از آن ها راحت تر باشد. قرص ها شکل سفت شده پودرها هستند که در برخی از آن ها مقداری ژل نیز به کار رفته است. از مزیت های قرص ماشین ظرفشویی می توان به دیر آب شدن آن اشاره کرد. که این خود به تمیزی ماشین ظرفشویی کمک میکند و باعث می شود کل مخزن از کف پر نشود.  قرص به مرور در جریان شستشو آب می شود و کف آن به تمیزی بیشتر ظروف کمک میکند. با توجه به اینکه قرص های ماشین ظرفشویی در خود مقداری مایع جلا دهنده و نمک دارند استفاده زیاد از این دو ماده به همراه قرص ماشین ظرفشویی توصیه نمی شود. ای قرص ها در دو مدل معمولی و کوانتوم وجود دارند.

استفاده از پودر ماشین ظرفشویی

پودر ماشین ظرفشویی یکی از قدیمی ترین شوینده های ظرفشویی استو خیلی از افراد هنوزم از آن استفاده میکنند. به این دلیل که هم قیمت مناسبی دارند و هم اینکه ظورف را به خوبی تمیز میکنند.در هنگام خرید پودر ماشین ظرفشویی، باید به  اصل بودن و تقلبی نبودن آن ها توجه کنید. یکی از مشکلاتی که پودر های ماشین ظرفشویی دارند، این است که این پودر ها ممکن است به هم بچسبند. اگر بیش از حد از پودر مکاشین ظرفشویی استفاده کنید، کف زیادی روی ظروف و در مخزن شستشو مشاهده می شود.ای نوع  پودرها برای شستن لکه های سوختگی از ظروف مناسب هستند. بهترین نوع شوینده برای شتن کریستال و بلوری این است که از قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

تاثیر استفاده از ژل شستشو در ماشین ظرفشویی

ژل ماشین ظرفشویی یکی دیگر از شوینده های ماشین ظرفشویی است. ژل شستشومانند پودر ظرف شویی از نوع قدیمی است و خیلی از افراد از برای شستوشوی  ظورف خود از این ژل استفاده میکنند. طریقه استفاده از ژل هم مانند پودر است و آن را درون مخزن ظرف شویی می ریزند. ژل های شستشو نسبت به پودرها، با کنترل بیشتری وارد مخزن می شوند. در نتیجه کف زیادی تولید نمی شود.ژل های شستوشو نسبت به پودر زوتر در آب حل می شوند. به صرفه بودن ژل ها از دیگر مزیت این ماده در مقایسه انواع شوینده ماشین ظرفشویی می باشد. استفاده از ژل برای ماشین و همچنین برای ظروف نسبت به پودر کم خطر تر است.

ویژگی های نمک ماشین ظرفشویی 

نمک ماشین ظرفشویی از زآن شوینده های ی است که نباید استفاده از آن فراموش شود، زیرا نمک نقش مهمی در گرفتن سختی آب دارد. در واقع نمک به رزین کمک کرده تا بتواند سختی آب را بگیرد. در صورتی که سختی آب از گرفته نشود، ظروف کدر شده و آسیب می بینند. و هم اینکه رسوبات آب سبب انسداد و گرفتگی سیستم گردش آب ماشین ظرفشویی می شود. نمک را معمولا باید در پایان شستشو به مخزن اضافه کرد تا در شستشوی بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

 

ویژگی های نمک ماشین ظرفشویی 

 

کاربرد مایع جلا دهنده،مایع جرم گیر و بوگیر

  • مایع جلا دهنده از جمله موادی است که باید برای ماشین ظرفشویی استفاده شود  مایع باعث می شود تا ظروف بهتر خشک و براق شوند.
  • مایع جلا دهنده را باید در ۱۰ دقیقه آخر شستشو به دستگاه اضافه کنید.
  • با توجه به این که رسوب مواد غذایی و تکه های باقی مانده غذا باعث می شود که عملکرد دستگاه تغییر کند، می توانید با استفاده از جرم گیر ماشین ظرفشویی اقدام به تمیز کردن دستگاه نمایید.
  •  بوگیر باعث جلوگیری از بوی بد در ماشین ظرفشویی می شود. رطوبت موجود در دستگاه و باقی ماندن ظروف و مواد غذایی باعث بوی بد در آن می شود.
  • همچنین بوگیر می تواند باعث از بین رفتن باکتری ها در این دستگاه شود.

بهترین مارک های ماشین ظرفشویی موجود در بازار

ماشین ظرفشویی پاکشوما : به جرئت میتوان گفت یکی از بهترین مارک های ماشین ظرفشویی بازار، ماشین ظرفشویی پاکشوما است. این محصول ظرفیت شستن ظرف های ۱۵ نفر را دارد دارای سه عدد سبد میباشد میتوانید به راحتی انواع میوه و سبزیجات را با دستگاه بشوید این محصول برای خانواده های پر جمعیت و یا افرادی که مهمان های زیدی دارند یکی از ویژگی های این مدل مصرف بهینه انرژی است رتبه انرژی آن ++A است این دستگاه میزان صدای کمی دارد دارای ۴۷ دسی بل میباشد این ماشین ظرفشویی دارای قفل کودک است کاشین ظرفشویی پاکشوما دارای قفل کودک است ماشین ظرفشویی پاکشوما دارای برنامه ای مناسب ظروف حساس است. این دستگاه دارای ۸ برنامه شستشو است که با استفاده از آن میتوانید ظروف تان را با کیفیت بسیار بالا تمیز نمایید.

ماشین ظرفشویی پاکشوما

 

ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره کروپ مدل DMC-2140

مدل ماشین ظرفشویی کروپ ۱۴ نفره دارای ۸ عدد برنامه شستشو میباشد. اینماشین ظرفشویی با ظرفیت ۱۴ نفره از پر فروش ترین ماشین ظرفشویی های موجود در بازار است. یکی از ویژگی های خوب این محصول شستشویی ۹۰ دقیقه ای است و قابلیت شستشو با تاخیر را نیز دارد. این ماشین ظرفشویی دارای ۲ عدد سبد برای شستشویی ظروف است. این دستگاه با مصرف بسیار کم تعداد زیادی از ظروف را شستشو میدهد. وزن این ماشین ظرفشویی ۴۶ کیلوگرم میباشد. از برنامه شستشو ظروف حساس نیز بهره مند است ماشین ظرفشویی کروپ ۱۴ نفره دارای ۱۸ ماه گارانتی پاک سرویس است. قیمت ماشین ظرفشویی کروپ نسبت به کارایی که دارد بسیار مناسب میباشد. مصرف انرژی این ماشین ظرفشویی ++A است متوسط میزان آب در هر شستشو ۹ لیتر میباشد.

 

ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره کروپ مدل DMC-2140

 

بهترین مدل ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره دونار مدل ۷۶۱۷

ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره دونار مدل ۷۶۱۷ دارای ۳ عدد سبد میباشد. این ماشین ظرفشویی دارای قفل کودک می باشد. گارانتی ۲۴ ماهه دارد و مناسب برای شستن ظروف ۱۴ نفر میباشد. در رنگ سفید و سیلور موجود میباشد. دارای برنامه ی شستشو با نصف ظرفیت ظروف میباشد. این مدل از ماشین ظرف شویی برنامه شستشوی میوه و سبزیجات دارد جنس بدنه آن از استیل میباشد. این ماشین ظرفشویی برای استفاده معمولی خانگی طراحی شده است. گارانتی ۲۴ ماهه دارد و میتوانید از خدمات پس از فروش آن استفاده کنید.

 

بهترین مدل ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره دونار مدل 7617

 

ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره ناسیونال مدل NDM-314S

این ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره ناسیونال مدل NDM-314S دارای سه عدد سبد شستشو میباشد. ظرفیت شستشویی این محصول ۱۱ لیتر و ۱۴ نفره است. قابلیت شستشویی اتوماتیک و شستشویی سریع را دارد. از ۶ برنامه مختلف بهره مند میباشد قابلیت شستشو بر اساس زمان بندی امکان شستشو و چربی زدایی با آب ۶۰ درجه را دارد. دارای سیستم خشک کن میباشد. مصرف انرژی آن +++A است از قفل کودک نیز بهره مند است امکان شستشویی ظرف ها را با نصف ظرفیت را دارد. وزن آن نیز ۵۵۰۰۰ گرم میباشد. گارانتی آن ۱۸ ماه و رنگ آن سیلور است.

 

ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره ناسیونال مدل NDM-314S

 

ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره گلدفراست مدل TG14SS

این مدل ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره گلدفراست قابلیت شستن ظروف ۱۴ نفر را دارد. ماشین ظرفشویی یک محصول فوق العاده کاربردی است که برای هر خانه ای فوق العاده ضروری میباشد. از قفل کودک نیز بهره مند میباشد. صدای دستگاه بسیار کم است،  این دستگاه قابلیت اضافه نمودن ظرف حین کار را دارد. این محصول دارای ۲۴ ماه گارانتی میباشد. از طراحی بسیار ویژه ای نیز بهره مند میباشد. توان ماشین ظرفشویی گلدفراست ۱۸۵۰ وات است. با استفاده از این ماشین ظرف شویی می توانید انواع میوه و سبزیجات را بشویید. از سه عدد سبد نیز بهره مند میباشد.

 

ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره گلدفراست مدل TG14SS

 

ماشین ظرفشویی سام مدل DW185

این مدل ماشین ظرفشویی یکی از بهتری مارک های ایرانی است که پنل آن تمام لمسی بوده و طراحی بسیار زیبایی دارد. این مدل از لحاظ فنی در سطح بالایی قرار دارد و بسیار کم‌صداست. ظروف را در مدت زمان بسیار کم تمیز می‌کند و برنامه‌های متنوعی برای شستشو دارد. دارای ۳ سبد است و برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب است. این دستگاه از همه لحاظ امتیاز کامل را از کاربران دریافت کرده است. قابلیت هایی چون شست‌وشوی سریع، شست‌وشوی اقتصادی، شست‌وشو با تأخیر تا ۲۴ ساعت و دارای ۸ برنامه شست‌وشو است. مصرف انرژی آن A+++ و قابلیت خشک‌کن دارد.

 

ماشین ظرفشویی سام مدل DW185

 

ماشین ظرفشویی رومیزی مایدیا مدل WQP8-3802F

 ماشین ظرفشویی رومیزی مایدیا ساخت چین است. دارای دو سبد است و یک قفسه در بالا برای قاشق و چنگال دارد. از دو بازو برای اسپری‌کردن آب برخوردار است. به‌خوبی ظرف‌ها را تمیز می‌کند. این ماشین برای خانواده‌هایی با جمعیت متوسط مناسب است. ظرفیتآن برای ۸ نفر است ومصرف انرژی آن A+ است. بدنه آن بسیار محکم ، سیستم شستشوی قوی و قیمت مناسب آن از مزایای این ماشین ظرف شویی است.

ماشین ظرفشویی رومیزی مایدیا مدل WQP8-3802F

 

ماشین ظرفشویی ال جی مدل DC45

یکی از بهترین مارک های ماشین ظرفشویی بدون شک برند ال جی می باشد. دارای امکانات خوبی ازجمله هفت برنامه شست‌وشو، سیستم عیب‌یابی هوشمند و ظرفیت بالاست، که آن را برای خانواده‌های نسبتا پرجمعیت مناسب می‌کند. حجم زیادی از ظرف‌ها را می‌شوید که مخصوصا برای شستن ظروف پس از مهمانی عالی است. از قابلیت های سیستم عیب‌یاب هوشمند، موتور اینورتر دایرکت درایو، شست‌وشو با بخار، شست‌وشوی خودکار، شست‌وشوی اقتصادی، شست‌وشوی سریع، شست‌وشو با دمای بالا و نصف ظرفیت وخشک‌کن بهره مند است. ظرفیت آن  ۱۴ نفر و مصرف انرژی آن A+++ است. قابلیت بخارشو دارد و سیستم تشخیص میزان کثیفی ظروف را دارد.

 

ماشین ظرفشویی ال جی مدل DC45

 

ماشین ظرفشویی دوو مدل DWK-2560

بهترین ماشین ظرفشویی ایرانی دوو مدل DWK-2560 یک مارک پر فروش است. قدرت شست‌وشوی بالایی دارد و از استحکام خوبی در قسمت بدنه و قطعات برخوردار است. خدمات پس از فروش آن مناسب و قیمت آن هم با توجه به کارایی که دارد بسیار مناسب است. این مدل برخلاف نوع رومیزی آن از آب‌ فشان سقفی هم برخوردار است. دارای ۳ سبد است و برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب است. دارای قابلیت های شست‌وشوی سریع، شست‌وشوی اقتصادی، شست‌وشو با تأخیر، شستشوی میوه و سبزیجات و ۶ برنامه شستشو برخوردار است.

 

ماشین ظرفشویی دوو مدل DWK-2560

 

ماشین ظرف شویی پاکشوما بخریم یا اسنوا؟

معمولا همه ی خریداران قبل از خرید  ماشین ظرفشویی از خود میپرسند که کدام مارک را خریدای کنند.  که از انتخاب ماشین ظرفشویی در بین این همه مدل موجود در بازار سردرگم می شوند و نمی داند باید کدام برند را انتخاب بکنند؟ بیشترین سوالی که میپرسند این است که مارک پاکشوما بهتر است یا اسنوا؟ اگر این سوال ها برای شما  هم پیش آمده است در ادامه ی این مطلب با همراه من باشید تا ویژگی های هر دو محصول را بررسی کنیم و انتخاب را برای شما راحت تر کنیم.

ویژگی های ماشین ظرفشویی پاکشوما

یکی از ویژگی خوب هر محصول داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش میباشد. ماشین ظرفشویی پاکشوما دارای ۱۸ ماه گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد. ماشین ظرشویی پاکشوما دارای قابلیت انرژی مصرفی بسیار پایینی است . انرژی مصرفی ماشین ظرفشویی آن برابر با گرید (A++) می باشد که تا مقدار زیادی در مصرف آب و انرژی برق صرفه جویی می کند. یکی دیگر از مزایای این ظرف شویی بی صدا بودن این برند می باشد. این خحود یک مزیت است چرا که می توانید حتی در شب هم وقتتی همه خوابند آن را روشن کنید. قیمت مناسب این ماشین ظزفشویی و کیفیت بالای دستگاه از دیگر ویژگی های این برند در بازار می باشد که آن را به یکی از بهترین ماشین ظرفشویی های موجود در بازار تبدیل کرده است .

بررسی ویژگی های ماشین ظرفشویی اسنوا

ماشین ظرفشویی اسنوا نیز دارای گارانتی ۱۸ ماه می باشد و در بخش گارانتی بهتر از پاکشوما عمل کرده است و خریداران رضایتی بیشتری دارند. مصرف انرژی ماشین ظرف ش.یی اسنوا با  مدل پاکشوما برابر است و هردوی آن ها دارای انرژی مصرفی برابر با گرید (A++) هستند تا حد بسیار زیادی در مصرف و صرفه جویی آب و انرژی برق صرفه جویی می کند. قیمت هر دو برند بسیار مناسب است و ازلحاظ کیفیت هردو کیفیت بالایی دارند.. با توجه به بررسی های انجام شده  خریدارن بسیاری از خرید ماشین ظرفشویی این برند راضی بوده اند و حتی خرید آن را نیز به دیگران هم پیشنهاد کرده اند که نشان دهنده کیفیت بسیار بالای ماشین ظرفشویی برند اسنوا می باشد.

نکات مهمی که قبل از خرید ماشین ظرفشویی باید به آن توجه کنیم

شما عزیزان باید قبل از خرید ماشین ظرفشویی به نکاتی توجه کنید تا بعد از خرید دچار مشکل نشوید و از خرید خود پشیمان نشوید. یکی از این نکات انتخاب رنگ دستگاه است، باید رنگی انتخاب کنید که به آشپزخانه شما بیاید تا جلوه ی زیاتری به آشپزخانه شما بدهد. ارتفاع یک ماشین ظرف شویی بسیار مهم است تا در هنگام نصب دچار مشکل نشوید. نکته بعدی توجه به اندازه دستگاه است، عرض و عمق یک ماشین ظرفشویی معمولی باید به ابعاد ۶۰×۶۰ سانتی‌متر در نظر گرفته شود. مجهز به قفسه‌ها و سبدهای قابل تنظیم و اضافی باشد. از قابلیت تشخیص میزان کثیفی ظروف برخوردار باشد. دارای چرخه‌ی آبکشی و توقف و مجهز به فیلتر باشد.(وجود فیلتر مخصوص در ماشین ظرفشویی می‌تواند از نشستن مجدد باقی‌مانده غذاها بر روی ظروف جلوگیری کند) مخزن آن استیل ضدزنگ ودارای خشک‌کن حرارتی باشد. دارای پنل لمسی و قابلیت نویزگیری داشته باشد.

 

نکات مهمی که قبل از خرید ماشین ظرفشویی باید به آن توجه کنیم

 

نحوه نگهداری از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی شما از بهترین مارک هم باشد نیاز به مراقبت هایی دارد تا بتوانید مدت زمان زیادی از آن استفاده کنید و عمر دستگاه را بالا بیرید. به همین دلیب رعایت بعضی از نکات مانند نظافت و جرمگیری ماشین ظرفشویی، نوع چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی ، کنترل نمک، تمیز کردن سبد و سرویس دستگاه، تعویض فیلتر و واشر و… میتواند کمک زیادی به عمر طولانی دستگاه کند. در ادامه ی مطلب این نکات را بررسی میکنیم.

 تمیز کردن و جرمگیری دوره‌ای ماشین ظرفشویی

یکی از سساده ترین و مهمترین نکته در نگهداری از ماشین ظرفشویی، تمیز کردن دستگاه و جرمگیری آن است.  به مرور زمان و استفاده از ماشین ظرفشویی، آشغال و ذرات غذا در دستگاه جمع می‌شود.به همین دلیل هر چند وقت یک بار به تمیز کردن دستگاه و چک کردن فیلتر ماشین ظرفشویی بپردازید، اگر این کار را انجام دهید دستگاه با هیچ مشکلی مواجهه نمی شود.بهترین زمان برای تمیز گردن ماشین ظرفشویی تقریبا هر ۶ ما یک بار است. برای جرمگیری کردن ماشی ظرفشویی هم میتوانید از مواد  خانگی مانند جوش شیرین، نمک، سرکه، یا قرص نمک و یا ژل استفاده کنید.برای انجام این کار ها تنها لازم است که یکی از این مواد را درون ماشین ظرف شویی بریزید و یکی از برنامه های شستو شو را انخاب کنید. بعد از انجام تمیزی ماشین ظرفشویی دستگاه را با یک دستمال خشک کنید.

 تهیه مواد شوینده مناسب ماشین ظرفشویی

از دیگر نکات مهم برای بالا بردن عمر ماشین ظرفشویی خرید مواد شوینده مناسب برای دستگاه است. باید به مدل و مارک ماشین لباس شویی توجه کنید و متناسب با آن مواد شوینده را خریداری کنید. به همین دلیل استفاده از مایع شوینده مناسب و اصل و قرص نمک برای این که دستگاه درست عمل کند لازم است. نمک اصل سختی آب را می گیرد و باعث جلوگیری از آسیب به ماشین ظرف شویی می شود. حتما درهنگام خرید مواد شوینده با دقت بیشتری مواد را خریداری کنید.

بررسی قطعات داخلی ماشین ظرفشویی

بررسی قطعات داخلی ماشین ظرفشویی در نحوه نگهداری از دستگاه باعث جلوگیری از بروز خطا می شود . در مدت زمانی که ا زماشین ظرف شویی استفاده می کنید، فیلتر ماشین ظرفشویی توسط آشغال و ذرات غذا مسدود می‌شود. باید زود به زو این فیلتر را تمیز و در جای خود قرار دهید. هیچ گاه از تمیز کردن فیلتر غافل نشوید زیرا بعد از گذشت زمان باعث جمع شدن بیشتر آشغال و وارد شدن آسیب به پمپ و موتور ماشین ظرفشویی  می شود. فیلتر ها معمولا در کف دستگاه و یا در زیر بازوی اسپری کننده تحتانی قرار گرفته است آن را خارج و تمیز کنید.

 پاک کردن باقیمانده‌های غذا از روی ظروف

حتما شما عزیزان به این موضوع برخورد کرده اید که باید قبل از وارد کردن ظروف به داخل ماشین ظرفشویی اول آن ها را تمیز و دسمال بکشید تا ذرات غذا بر روی ان باقی نماند. شاید با خود گفته اید خوب اگر قرار باشد این کار ار انجام دهیم دیگر چه فایده دارد آن را در ماشین ظرف شویی قرار دهیم. توجه به این نکته یکی از عواملی است که باعث عمر طولانی ماشین ظرف شویی می شود. تمیز نکردن باقیمانده‌های غذا از روی ظروف و قرار دادن آنها  در ماشین ظرفشویی، باعث می شود که ذرات غذا در دستگاه جمع و مشکلاتی برای فیلتر به وجود آورد. به همین دلیل قبل از قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی با یک دستمال آن ها را پاک و بعد در دستگاه قرار دهید. این کار باعث درست کار کردن دستگاه و جلوگیری از خرابی ماشین ظرفشویی می شود.

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی از نکاتی است که باید خیلی به ان توجه کنید. چیدن ظروف، رعایت فاصله بین ظروف، درست قرار دادن ظروف بزرگ در ماشین ظرفشویی و… تاثیر زیادی در چرخش آب و شستشو دارد. قرار دادن ماهیتابه و یا تخته خردکن در جای نامناسب و نداشتن فاصله بین ظروف باعث ایجاد مانع در چرخش آبپاش و شستشوی نا درست و تمیز نشدن ظروف خواهد شد. نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید، ظرفیت ماشین ظرفشویی می‌باشد. اگر به این نکته توجه نکنید و ظروف را نامنظم د رماشین ظرف شویی قرار دهید باعث می شود دستگاه درست عمل نکند. پر کردن تمام قفسه‌ های ماشین ظرفشویی و نداشتن فاصله در بین ظروف، هم باعث تمیز نشستن ظروف و آبکشی مجدد خواهد شد و هم به مرور زمان در کارکرد دستگاه مشکل ایجاد می کند.

 

نحوه چیدن ظروف در ماشین ظرفشویی

 

نحوه نصب ماشین ظرفشویی

قبل از خرید ماشین ظرفشویی، باید محلی که میخواهید دستگاه را در آن جا قرار دهید را بررسی کنید. محلی که میخواهید ماشین ظرف شویی را در آن جا قرار دهید باید فضای کافی برایجای گذاری و نصب ماشین ظرفشویی توکار و یا رومیزی را داشته باشد. ماشین ظرفشویی های توکار با فاصله مشخصی از دیواره‌های کابینت و دیوار نصب می‌شود تا امکان تهویه و چرخش هوا از پشت دستگاه فراهمشود. ماشین ظرفشویی در کنار کابینت ظرفشویی قرار می گیرد و شلنگ تخلیه این دستگاه به خروجی فاضلاب سینک ظرفشویی وصل می‌شود. باید در فضای پشت ماشین ظرفشویی و کابینت، فضای کافی برای قرار گرفتن شلنگ تخلیه در نظر گرفته شود.

قبل از شروع نصب ماشین ظرفشویی، دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. کابل برق ماشی  ظرف شویی را را به  سه راهی وصل نکنید و آن را به طور مستقیم به پریز وصل کنید. اگر ماشین ظرف شویی در هنگام کار لرزش و یا صدای بلند داشت، به این معنی است که دستگاه تراز نیست. با تراز کردن ماشین ظرفشویی، این مشکلات برطرف می‌شود.

تفاوت قیمت ماشین ظرفشویی های رنگ سفید، سیلور و تیتانیوم

قیمت ماشین ظرف شویی بر اساس رنگ آنها فرق می کند. ماشین ظرف شویی های رنگ سفید ارزانتر از رنگ های سیلور وتیتانیوم هستند. رنگ سیلور جلوه ی مدرن تری دارد و در بین جوانان نیز از محبوبیت بیشتری برخوردار است. لوازم این رنگی لوکس‌تر هستند و به‌نسبت سفید اندکی گران‌ترند. رنگ سیلور به مدرن‌بودن‌شان معروف‌ هستند. این رنگ بیشتر به شیر آلات فلزی می آید و آشپزخانه را زیباتنر می کند. از رنگ های است که هیچ وقت از مد نمی افتد. اگر رنگ سفید خریداری میکنید از لحاظ قیمت گزینه مناسب تری است. رنگ سفید با هر رنگ و دکوراسیونی، به‌راحتی قابل‌ ست کردن است. رنگ سفید فضای آشپزخانه روشن‌تر می کند. اثر انگشت بر روی آن خیلی نشان داده نمی شود. رنگ سفید به مراقبت زیادی احتیاج ندارند و به‌آسانی تمیز می‌شوند. 

نتیجه گیری در انتخاب بهترین مارک ماشین ظرفشویی

یکی از پرکاربرد ترین لوازم خانگی ماشین ظرفشویی است. برای خرید بهترین مارک ماشین ظرفشویی با تنوع رنگی زیاد می توانید به سایت گزینگ کالا Gzing kala و یا فروشگاه حضوریمون واقع در آذربایجان غربی شهرستان بوکان، امیراباد جنب کلانتری ۱۳ فروشگاه HALABJEH SHOP مراجعه کنید.

ارسال دیدگاه